www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS

Stáhněte si nový Firefox Quantum pro Android a iOS
, , aktualita
Mozilla vydala internetový prohlížeč Firefox Quantum, který se vyznačuje přepracovaným designem, přidanými funkcemi a především vyšší rychlostí, která se však zatím příliš netýká mobilní verze.
K oblíbeným
reklama
Firefox dlouhodobě ztrácel svůj podíl na trhu, a to především mezi internetovými prohlížeči pro Windows. Proto Mozilla začala pracovat na majoritní aktualizaci, která přinesla zlepšení v oblasti rychlosti, ale také řadě dalších vlastností. Výsledkem je Firefox Quantum, respektive Firefox 57, který vychází také v mobilní verzi. Hned po instalaci a prvním spuštění aplikace nelze přehlédnou přepracovaný design. Nové uživatelské rozhraní je označováno jako Photon UI a vyznačuje se minimalistickým vzevřením – hlavními barvami jsou nyní bílá a šedá. A proměnou prošla rovněž domovská obrazovka, která umožňuje rychlejší přístup k oblíbeným stránkám a nedávné historii.
 
 
Nová domovská obrazovku ve Firefoxu 57 pro Android
 
Hlavní novinkou, kterou přináší Firefox Quantom na počítače, je výrazné zrychlení. Hlavní zásluhu na tom nese engine Quantum CSS, který však zatím nebyl implementován do mobilní verze prohlížeče. Uživatelé Firefoxu pro Android či iOS se tedy na výrazné zrychlení mohou těšit až s příchodem verze 59, prozatím došlo v tomto ohledu jen k méně znatelným změnám. Nový Firefox pro Android přináší podpor tzv. Custom Tabs. které můžeme znát z Chromu. Pokud klikneme na odkaz v nějaké aplikaci (např. v Gmailu), mnohdy se nám načte stránka podobně jako v Chromu, přesto nedojde ke spuštění celého prohlížeče. Nyní obdobnou funkci vytvořila také Mozilla, pokud tedy máte jako výchozí prohlížeč nastavený Firefox, můžete v některých aplikacích vyzkoušet výhody Custom Tabs. Dosud bylo přitom nutné mít jako výchozí prohlížeč využívat Chrome.
Firefox 57 také ukončuje podporu starších rozšíření, většina vývojářů však stihla přejít na modernější WebExtensions API, kterou Mozilla nasadila už ve Firefoxu 48. Nejnovější Firefox si můžete do svého smartphonu zdarma stáhnout z Google Play Store (Android) nebo Apple Appstore (iOS), nejvíce změn však přece jen poznáte v desktopové verzi tohoto internetového prohlížeče.Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji Registrační značky ve Vermontu bude nejspíš možné mít i s emoji
Některé státy umožňují řidičům si zvolit pro svého plechového miláčka registrační značky na přání. V americkém Vermontu míří ke schválení návrh zákona, který má dovolit dokonce i nejrůznější smajlíky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE Apple iOS 14 má běžet i na iPhonech 6S a iPhone SE
Produkty Apple jsou známy dlouhodobou podporou a vypadá to, že v případě iPhonů 6S a SE na tom budou telefony opravdu hodně dobře. I ty by totiž měly dostat připravovaný operační systém iOS 14, tedy už šestou verzi.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m. Mercedes Unimog U5023 překonal výškový rekord, vyjel do 6694 m.n.m.
Speciální nákladní vozy Mercedes-Benz Unimog U5023 pomohly s instalací čtyř rádiových stanic v Chile v nadmořské výšce přes 6000 m.n.m. a stihly také trhnout výškový rekord. Dojely až do 6694 m.n.m.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
24.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala