Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Povedený prohlížeč od Samsungu si můžete stáhnout na většinu Androidů

1.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung Internet Browser, který právě vyšel v nové verzi 6.2, je možné stáhnout na všechny smartphony s Androidem 5.0 nebo vyšším. Mezi přidané funkce patří nový noční mód nebo lepší ochrana soukromí.
Předinstalované aplikace od výrobců smartphonů většina pokročilých uživatelů považuje za něco zbytečného a obvykle alespoň ty nejvýznamnější nahradí nějakou alternativou. Nejlepší pověst nemají ani aplikace od Samsungu, internetový prohlížeč je ovšem výjimkou. Samsung Internet Browser navíc svou popularitou překonal smartphony Galaxy, takže je aplikace dostupná pro většinu smartphonů s Androidem bez ohledu na značku. Stáhnout si jej můžete zdarma z Google Play Store, pokud máte model s Androidem 5.0 Lollipop či novějším. Majitelé smartphonů od Samsungu si potom aplikaci mohou samozřejmě stáhnout z Galaxy Apps Store, pokud by ji náhodou nenašli předinstalovanou v telefonu.
 
 
Internetový prohlížeč od Samsungu získává od uživatelů překvapivě kladná hodnocení. Aktuální průměr na Google Play Store se zastavil na 4,3 hvězdičky, což je stejně jako dostává od uživatelů mobilní Chrome. A právě srovnání s populárním prohlížečem od Googlu se přímo nabízí. Obě aplikace jsou sice založeny na jádru Chromium, ale prohlížeč od Samsungu by měl být l něco rychlejší. Řada uživatelů si také pochvaluje funkce, které v Chromu postrádali. K nejoblíbenějším patří nový noční režim, který mění světlý motiv na tmavý (včetně pozadí stránek) a snižuje podsvícení, takže je pohodlnější používat aplikaci v noci za sníženého okolního osvětlení. Hodí se tedy například ve chvíli, kdy si prohlížíte internetové stránky před spaním.
 
Dále je k dispozici také vysoce kontrastní mód, který zlepšuje čitelnost tím, že zvyšuje kontrast mezi textem a pozadím a zároveň zvyšuje jas displeje, takže se hodí mimo jiné pro uživatele se slabším zrakem. K ochraně soukromí zase přispívá nová funkce, která webům zakazuje sledovat uživatele a sbírat o něm některé informace, třeba jaké stránky navštívil. Funkci je však třeba povolit v nastavení, pouze v anonymním režimu je defaultně aktivní. K dalším novým funkcím patří podpora rozšíření třetích stran pro blokování reklamy. A pokud používáte Chrome na počítači, můžete díky novému desktopovému rozšíření synchronizovat záložky. Přes Samsung Cloud lze potom přistupovat k záložkám, uloženým stránkám i otevřeným oknům napříč zařízeními s Androidem.
 
Zdroj: Medium.com


reklama