www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Povedený prohlížeč od Samsungu si můžete stáhnout na většinu Androidů

Povedený prohlížeč od Samsungu si můžete stáhnout na většinu Androidů
, , aktualita
Samsung Internet Browser, který právě vyšel v nové verzi 6.2, je možné stáhnout na všechny smartphony s Androidem 5.0 nebo vyšším. Mezi přidané funkce patří nový noční mód nebo lepší ochrana soukromí.
K oblíbeným
reklama
Předinstalované aplikace od výrobců smartphonů většina pokročilých uživatelů považuje za něco zbytečného a obvykle alespoň ty nejvýznamnější nahradí nějakou alternativou. Nejlepší pověst nemají ani aplikace od Samsungu, internetový prohlížeč je ovšem výjimkou. Samsung Internet Browser navíc svou popularitou překonal smartphony Galaxy, takže je aplikace dostupná pro většinu smartphonů s Androidem bez ohledu na značku. Stáhnout si jej můžete zdarma z Google Play Store, pokud máte model s Androidem 5.0 Lollipop či novějším. Majitelé smartphonů od Samsungu si potom aplikaci mohou samozřejmě stáhnout z Galaxy Apps Store, pokud by ji náhodou nenašli předinstalovanou v telefonu.
 
 
Internetový prohlížeč od Samsungu získává od uživatelů překvapivě kladná hodnocení. Aktuální průměr na Google Play Store se zastavil na 4,3 hvězdičky, což je stejně jako dostává od uživatelů mobilní Chrome. A právě srovnání s populárním prohlížečem od Googlu se přímo nabízí. Obě aplikace jsou sice založeny na jádru Chromium, ale prohlížeč od Samsungu by měl být l něco rychlejší. Řada uživatelů si také pochvaluje funkce, které v Chromu postrádali. K nejoblíbenějším patří nový noční režim, který mění světlý motiv na tmavý (včetně pozadí stránek) a snižuje podsvícení, takže je pohodlnější používat aplikaci v noci za sníženého okolního osvětlení. Hodí se tedy například ve chvíli, kdy si prohlížíte internetové stránky před spaním.
 
Dále je k dispozici také vysoce kontrastní mód, který zlepšuje čitelnost tím, že zvyšuje kontrast mezi textem a pozadím a zároveň zvyšuje jas displeje, takže se hodí mimo jiné pro uživatele se slabším zrakem. K ochraně soukromí zase přispívá nová funkce, která webům zakazuje sledovat uživatele a sbírat o něm některé informace, třeba jaké stránky navštívil. Funkci je však třeba povolit v nastavení, pouze v anonymním režimu je defaultně aktivní. K dalším novým funkcím patří podpora rozšíření třetích stran pro blokování reklamy. A pokud používáte Chrome na počítači, můžete díky novému desktopovému rozšíření synchronizovat záložky. Přes Samsung Cloud lze potom přistupovat k záložkám, uloženým stránkám i otevřeným oknům napříč zařízeními s Androidem.
 
Zdroj: Medium.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut Nová aféra Tesly: automobilka odstranila autopilota u ojetých aut

Tesla bude mít opět co vysvětlovat. Někteří majitelé totiž zjistili velmi nepříjemnou skutečnost. Poté, co si koupili ojetou Teslu od původního majitele, který si připlatil za autopilota, jim automobilka tuto funkci vypnula a nutí je k opětovné koupi. 

9.2.2020, aktualita, Milan Šurkala8 komentářů
MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80 MediaTek uvedl procesory střední třídy Helio G70 a G80
Společnost MediaTek představila nové mobilní procesory pro telefony střední třídy. Jde o modely Helio G70 a G80, které se liší svými takty CPU i GPU. I tak by měly dostačovat na slušné mobilní hraní.
6.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Brexit může vrátit do hry dražší roaming Brexit může vrátit do hry dražší roaming
Odchod Velké Británie z EU může mít další nepříjemný dopad pro cestování a pobyt v této zemi. Hrozí totiž, že bude zrušena dohoda o roamingu, která zajišťovala absenci zvýšených roamingových poplatků. V Británii tak možná budeme volat dráž než teď.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká TCL přestane vyrábět telefony Blackberry, značka pomalu zaniká
Už od roku 2016 Blackberry nevyrábí své telefony, ale licencuje jen svou značku. Jediným globálním partnerem byla společnost TCL, ta je ale bzry přestane také vyrábět. Spolu s tím může Blackberry postupně úplně zaniknout.
4.2.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km) Tesla Model S už brzy ujede 400 mil (644 km)
Automobilka Tesla neustále vylepšuje vlastnosti svých vozů a jednou z těch ostře sledovaných vlastností je i dojezd. Ten by se díky pokrokům v technologii akumulátorů měl u Modelu S už brzy dostat na hodnotu přes 400 mil (644 km) na jedno nabití.
2.2.2020, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře