Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Špičková Nokia P1 jako převlečený Sharp Aquos Xx3? Dozvíme se příští měsíc

19.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Nokia na veletrh MWC 2017 přiveze nové smartphony s Androidem. Vlajková loď P1 snad nabídne tu nejlepší výbavu v čele se Snapdragonem 835 a 6GB RAM, i když jako základ bude možná použit již prodávaný smartphone značky Sharp.
Na čínský trh se v těchto dnech dostává Nokia 6, už příští měsíc na veletrhu MWC 2017 v Barceloně se ovšem dočkáme také modelů této značky určených pro evropské zákazníky. Celkem by v letošním roce mohlo být představeno až sedm modelů, a jedním z nich se patrně stane vlajková loď s interním označením Nokia P1. Už dříve se objevily náznaky, že by tento smartphone mohl mít něco společného s modely Sharp Aquos, a nyní tuto informaci zopakoval jiný zdroj. Nejvybavenější Nokia by mohla být založena na už prodávaném telefonu Aquos Xx3.

Na jednu stranu by to byl poměrně logický krok. Foxconn je totiž spoluzakladatelem společnosti HMD Global, která v současné době vyvíjí i vyrábí telefony značky Nokia, a zároveň vlastníkem Sharpu. Společnost by ušetřila náklady na tvorbu nového modelu, modely Aquos jsou přitom prodávány výhradně na japonském trhu. Není ovšem jasné, nakolik se budou oba telefony podobat například po vizuální stránce, přece jen řada fanoušků finské značky by si takovou „převznačkovanou“ Nokii nejspíš nekoupila ani přesto, že Aquos Xx3 je designově docela povedený kousek.

V každém případě je u Nokie P1 očekáváno použití výkonnějších komponentů. Konkrétně se spekuluje o novém procesoru Qualcomm Snapdragon 835 a 6GB RAM, namísto Snapdragonu 820 a 3GB RAM. Oproti tomu by měl zůstat nezměněn 5,3“ IGZO displej s Full HD rozlišením a možná také zvýšená odolnost proti vodě. Podle dříve uniklých informací by mohl být použit také zadní fotoaparát s optikou Carl Zeiss, která se objevovala u starších Nokií. Operačním systémem se jistě stane Android Nougat.

Zdroj: Fonearena.com
reklama