Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony změní značení telefonů, dočkáme se Xperie 10?

14.2.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Veletrh MWC 2019 je skoro za dveřmi, a proto se dozvídáme některé detaily o připravovaných telefonech. Sony by podle spekulací mělo přejmenovat Xperii XA3 na Xperii 10 a Xperii XA3 Plus na Xperii X10 Plus.
Sony nejspíš po několika letech chystá další změnu značení svých smartphonů, tentokrát (alespoň na první pohled) poměrně radikální. Z názvu by mělo zmizet písmeno X, které značilo ty „lepší“ telefony v nabídce japonského výrobce. U vlajkové řady k tomu navíc přidávala písmeno Z, které má u telefonů Sony delší tradici. Mimo tedy stála pouze série cenově dostupných modelů Xperia L. Telefony představené na MWC 2018 by měly mít v názvu číslovku 10, takže místo Xperie XA3 by měla být představena Xperia 10. Větší sourozenec potom údajně ponese název Xperia 10 Plus (místo Xperia XA3 Plus).
 
 
Pokud vám vrtá hlavou, jak to bude s vlajkovými loděmi, tak i jich by se mohly změny dotknout, i když to zatím nebylo potvrzeno. To znamená, že připravovaná Xperia XZ4 by se podle spekulace měla jmenovat Xperia 10Z, ale mezi další možné názvy patří Xperia 10X nebo Xperia 10 Premium. Důvod, proč se Sony rozhodlo k této změně není jasný. Větší smysl by dávala vloni, kdy značka Xperia slavila desetileté výročí. Připomeňme, že číslovku deset používají ve svém názvu i poslední dvě generace iPhonů, i když zapsanou římsky – tedy opět písmenem X. Pokud se spekulace potvrdí, budou se názvy Xperií a iPhonů vyslovovat velmi podobně.
 
 
O řadě Xperia XA3, respektive Xperia 10, jsme psali minulý týden, kdy se na internetu objevily počítačové rendery jednoho ze zástupců. Mohli jsme na nich vidět telefon s nezvykle protáhlým displejem, přičemž poměr stran by měl odpovídat filmovému formátu 21:9. Obrázky telefonů s názvy Xperia 10 a Xperia 10 Plus se objevily tento týden ještě jednou, tentokrát vedle sebe můžeme vidět oba připravované modely a porovnat si tedy jejich displeje. Pokud se jedná o očekávané parametry, musíme vycházet z dříve uniklých informací. Podle nich by telefony měly disponovat procesorem Qualcomm Snapdragon 660 se 4GB operační pamětí a 64GB vnitřním úložištěm. Chybět by neměl duální zadní fotoaparát, přičemž rozlišení snímačů by mělo činit 23 MPx a 8 MPx.
 


reklama