Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony začíná aktualizovat na Android 7.0

3.12.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Sony se stává jedním z prvních výrobců, který přináší na své telefony Android 7.0 Nougat. V tuto chvíli byla nová verze systému vydána pro modely Xperia XZ a X Perfomance, další mají následovat. Co přináší aktualizace nového?
Aktualizace na Android 7.0 Nougat se začínají pomalu rozjíždět. Jako jeden z prvních výrobců zareagovalo Sony, když začalo vydávat nový software pro dvojici svých nejnovějších modelů Xperia XZ a Xperia X Compact, které už se od začátku října prodávají také na českém trhu. Přesto došlo ke zdržení, původně se totiž s aktualizací počítalo už v říjnu letošního roku. Distribuce updatu byla zahájena tento týden, ale přesto může chvíli trvat, než se dostane na všechny smartphony – odlišnosti můžeme najít v závislosti na regionu nebo případně mobilním operátorovi, u kterého byl přístroj zakoupen.

Aktualizace přináší jak novinky od Googlu, které jsou standardní součástí Androidu 7.0 Nougat, tak vylepšení přidané Sony exkluzivně pro uživatele Xperií. Nejočekávanější změnou je nejspíš podpora víceokenního multitaskingu, která umožní rozdělit obrazovku na dvě části a v každé z nich mít spuštěnou jinou aplikaci. Dále na uživatele čeká prodloužená výdrž baterie zajištěná kombinací vychytávek od Googlu a Sony, nová verze aplikace Zprávy umožňující snadné sdílení videí i zvuků nebo inteligentnější a personalizovanější domovská obrazovka s integrovanou službou Google Now. Xperia X Compact se navrch dočká možnosti manuálního ostření a rychlosti závěrky fotoaparátu.


Update je šířen „vzduchem“, proto není nutné telefon připojovat k počítači, ke stažení balíčku dojde přes Wi-Fi. Systém by vás měl na dostupnou aktualizaci upozornit, ale může ji ověřit také manuálně v nastavení. V následujících týdnech až měsících bude Android 7.0 vydán pro další modely od Sony, jmenovitě Xperia Z3+, Xperia Z4 Tablet, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z5 Premium, Xperia X, Xperia XA a Xperia XA Ultra.

Připomeňme, že rychlejší než Sony byla v otázce aktualizací pouze Motorola a LG. Brzy vydají Android Nougat pro první modely také další výrobci včetně Samsungu a HTC. Nejnovější informace o dostupnosti nové verze Androidu pro váš smartphone či tablet můžeme sledovat v našem obsáhlém a pravidelně aktualizovaném seznamu.

Zdroj: Sonymobile.com
reklama