Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia XZ4 má mít údajně 52MPx fotoaparát

3.2.2019, Milan Šurkala, aktualita
Připravovaný telefon Sony Xperia XZ4 by mohl překvapit svými fotoaparáty. Ten hlavní by měl mít totiž obří rozlišení 52 megapixelů. Měla by zde být i ToF kamerka a zvěsti také mluví o vysoké kapacitě akumulátoru.
První úniky ohledně telefonu Sony Xperia XZ4 se už objevily koncem listopadu loňského roku. Tehdy už vyšlo najevo, že by nový model měl mít vzadu hned trojici fotoaparátů. Nyní se dozvídáme další podrobnosti o nich, nicméně je nutno říci, že jde stále o nepotvrzené a neoficiální informace. Hlavní fotoaparát by totiž dle nich měl mít extrémní rozlišení 52 megapixelů a výbornou světelnost F1,6. Druhým fotoaparátem by měl být teleobjektiv s16 MPx a světelností F2,6. A jako poslední bude ToF (time-of-flight) kamerka pro měření hloubky s rozlišením 0,3 MPx a světelností F1,4.
 
Sony Xperia XZ3
 
stávající Sony Xperia XZ3
 
Dále bylo prozrazeno, že by novinka měla dostat obrovský 6,5" Quad HD+ OLED displej s rozlišením 3360×1440 pixelů a poměrem stran 21:9. Dále by zde měl být procesor Qualcomm Snapdragon 855, 6 GB RAM a 128GB úložiště, které půjde rozšiřovat microSDXC kartami. Zajímavostí má být také obrovský akumulátor s kapacitou 4400 mAh s podporou Qnovo Adaptive Charge. Telefon se podle všeho představí na MWC 2019 v Barceloně (veletrh začíná 25. února).
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama