Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony Xperia X Ultra s displejem 21:9? Jen fanouškovský koncept

3.5.2017, Jáchym Šlik, aktualita
V uplynulých dnech se na internetu objevily obrázky údajného phabletu od Sony, který měl nést název Xperia X Ultra. Jeho hlavním lákadlem měl být opravdu široký displej s poměrem stran 21:9. Žádný takový telefon ovšem japonský výrobce nejspíš nechystá.
Tento týden řada internetových serverů informovala o připravovaném phabletu Sony Xperia X Ultra. Informaci nekriticky přijala i řada populárních webů, stejně jako české stránky zabývající se mobilními technologiemi. Pokud jste tento model také zaznamenali a zalíbil se vám, máme pro vás špatnou zprávu. Takový smartphone totiž s největší pravděpodobností neexistuje, jedná se totiž pouze o fanouškovský koncept, který pak začal žít druhým životem. Už na první pohled vypadají zveřejněné rendery docela podezřele, ale takový pocit ještě nemusí znamenat, že se jedná podvod.

Není totiž zase tak složité dohledat, odkud daný obrázek pochází. Je to z blogu Concept-phones.com, který sdružuje grafiky vytvářející ve volném čase reálně vypadající i zcela snové představy o podobě telefonů. Poslední březnový den zde vyšel i koncept Xperie X Ultra, jehož autorem je Victor Cao. Netrvalo dlouho a informace se dostaly na weby o mobilních telefonech, které je považovaly za „uniklé“. Jako zdroj jsou obvykle uváděny stránky Mobileexpose.com, které s fanouškovským konceptem opravdu pracují jako s modelem, který se v budoucnu dostane na trh.

Zatím neexistuje žádný jiný důkaz o existenci Xperie X Ultra nebo podobném phabletu. Řadě fanoušků se přitom tento přístroj zalíbil, a to především kvůli 6,45“ displeji s poměrem stran 21:9, neboli 7:3. To je ještě širší poměr než v případě Samsungu Galaxy S8 (18,5:9) nebo LG G6 (18:9). Minulý měsíc se přitom zástupce Sony vyjádřil v tom smyslu, že telefon s jiným poměrem než 16:9 jeho společnost neplánuje. A má k tomu pádný důvod, stejnou šířku displeje využívají i jiné produkty tohoto japonského výrobce, a zároveň se v současné době jedná o ideální poměr pro přehrávání filmů.

Dále se v souvislosti s Xperií X Ultra hovořilo o procesoru Snapdragon 660, 4GB RAM, 64GB interním úložišti, 19MPx zadním a 13MPx předním fotoaparátu nebo baterii s kapacitou 3050 mAh. Telefon měl být také voděodolný (certifikace IP68) a disponovat operačním systémem Android Nougat.

Zdroj: Pocketnow.com
reklama