Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony vysvětlilo, proč se zbavilo 3,5mm jacku

14.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Sony zodpovědělo některé otázky týkající se nových modelů Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact. Dozvěděli jsme se díky tomu důvod, proč telefony postrádají 3,5mm sluchátkový jack. Je to kvůli designu.
Po představení dvou vlajkových lodí Sony Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact na veletrhu MWC 2018 v Barceloně se pochopitelně objevilo mnoho otázek od fanoušků. Japonský výrobce se rozhodl nenechat je bez odpovědi a vznikl tedy seznam často kladenýh otázek (FAQ) o těchto nových telefonech. Mimo jiné padla otázka, proč oba modely postrádají 3,5mm audio jack. Je to totiž vůbec poprvé, co Sony u některé ze svých Xperií odebralo tento konektor. A jaký důvod tedy společnost uvádí? Vzhled. Ano, novému designovému jazyku Ambient Flow musela ustoupit funkčnost. Zda se tento krok vyplatil, necháme na posouzení každého z vás. V porovnání s konkurencí však můžeme konstatovat, že rámečky okolo displeje nejsou nejtenčí a tlouška celého zařízení dokonce přesahuje 11 mm, jedná se tedy spíše o cvalíky.
 
 
Sony se také přiznalo, že dalším důvodem je následování aktuálních trendů na trhu. Myslíme, že pokud by výrobce Xperií v tomto ohledu zaspal, příliš lidí by se nezlobilo. „Proč jste odstranili konektor sluchátek na XZ2 a XZ2 Compact?“ „Je to součást přechodu na náš nový designový jazyk Ambient Flow. Abychom vytvořili krásný nepřerušovaný design, museli naši návrháři odstranit konektor pro sluchátka. Navíc jsme si vědomi hlavního trendu na trhu směřujícímu k bezdrátovým sluchátkům místo kabelových.“ V odpovědi na další otázku Sony ujišťuje, že v balení je dodáván adaptér z USB Type-C na 3,5mm audio jack, takže u nových smartphonů možné využívat i drátová sluchátka. I při takovém propojení je navíc podporováno Hi-Res Audio.
 
 

Lepší fotky i přes méně megapixelů

 
Padla rovněž otázka, proč má Xperia XZ2 přední fotoaparát s nižším rozlišením než loňská Xperia XZ1. Rozdíl mezi 13 MPx a 5 MPx je při pohledu na specifikace opravdu rozdílný, ale Sony uvádí, že kvalita nespočívá jen v počtu megapixelů. Nový fotoaparát nabízí vyšší světelnost F2.2 (takže na snímač dopadne více světla a rozšiřuje úhel záběru z 80 na 90 stupňů. Další vylepšení v kvalitě fotografií přináší také procesor Snapdragon 845. Sony kromě toho opět potvrdilo, že plánuje ve svých smartphonech používat duální zadní fotoaparát, ale prozatím údajně neexistuje časový rámec. Spíše neurčitě odpověděla společnost také na otázku, zda chystá model Xperia XZ2 Premium. Ale už jen skutečnost, že Sony tento telefon zmínilo na svých stránkách, nasvědčuje tomu, že takovou novinku připravuje.
 


reklama