Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony vydalo Nougat pro Xperie XA a XA Ultra, ale pak jej zase stáhlo

1.7.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Když už se zdálo, že čekání majitelů Xperie XA a Xperie XA Ultra na Android 7.0 Nougat je u konce, objevila se komplikace, kvůli které muselo Sony přerušit aktualizaci. Prozatím není jasné, kdy bude update pokračovat.
Sony bylo při aktualizacích na Android Nougat poměrně rychlé a pečlivé, nové verze operačního systému se tak dočkalo poměrně velké množství modelů a navíc obvykle rychleji než u konkurence. Sony se také stalo jedním z prvních výrobců, který pro své telefony vydal Android 7.1.1. Nejdéle ovšem na Nougat čekají majitelé loňských telefonů Xperia XA a Xperia XA Ultra. Ve druhé polovině června se konečně objevila zpráva, že japonský výrobce zahájil aktualizaci této dvojice na novou příchuť Androidu.

 
Sony Xperia XA Ultra byla původně představena s Androidem 6.0 Marshmallow
 
 
Netrvalo ovšem dlouho a přichází další zpráva, tentokrát už méně pozitivní. Sony totiž muselo distribuci updatu přerušit, a to kvůli údajně drobným technickým potížím. Majitelé Xperií XA a XA Ultra si tak počkají ještě o něco déle. Pokud jste náhodou měli to štěstí a povedlo se vám stihnout úspěšně aktualizovat,, nemělo by se pro vás nic měnit, podle prohlášení výrobce by nemělo docházet k problémům s výkonem ani ztrátě dat. Technické obtíže se nejspíš týkají samotného procesu aktualizace, které probíhá bezdrátově. V tuto chvíli není jasné, kdy bude aktualizace Xperií XA a XA Ultra obnovena, mohlo by se tak ovšem stát v následujících dnech až týdnech. Níže uvádíme překlad oficiálního prohlášení Sony k tomuto problému:
 
"Dočasně jsme pozastavili upgrade na Android 7.0 Nougat pro Xperii XA a Xperii XA Ultra z důvodu menších výkonnostních nesrovnalostí souvisejících s distribučním systémem over-the-air. Bez ohledu na to, zda byl uživatel schopen úspěšně spustit upgrade nebo ne, nedojde k žádnému negativnímu vlivu na výkon nebo ztrátu stávajíccíh uživeských dat v zařízení. Snažíme se co nejdříve znovu zahájit bezproblémový upgrade pro všechny uživatele, a nabídneme budoucí aktualizace v řádném termínu."
 
Seznam smartphonů, které obdržely nebo obdrží aktualizaci na Android Nougat, stejně jako další důležité informace o updatech, naleznete v našem pravidelně aktualizovaném článku.
 
reklama