Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Sony vrátí uživatelům 50 % ceny „utopených“ vodotěsných Xperií

, , aktualita
Sony vrátí uživatelům 50 % ceny „utopených“ vodotěsných Xperií
Sony prohrálo u amerického soudu a bude muset vracet peníze zákazníkům v USA, kteří si zakoupili vodotěsnou Xperii, ale jejich telefon byl poškozen vodou. Závěr se týká velkého počtu starších modelů až po Xperii Z5.
Sony vrátí uživatelům 50 % ceny „utopených“ vodotěsných Xperií
Mezi „vodotěsností“ a „odolností proti vodě“ je rozdíl, dostalo lekci Sony v USA. Své smartphony společnost dříve inzerovala jako vodotěsné a dokonce ukazovala obrázky, kde byly používány k fotografování v bazénu. Tyto modely ale přitom splňovaly jen certifikací IP58, která rozhodně neznamená, že je zařízení vodotěsné za jakýchkoliv podmínek. Už před dvěma lety proto japonský výrobce výrazně zpřísnil podmínky této záruky a zakázal používání smartphonu pod vodou. Argumentoval tím, že testy voděodolnosti probíhají v laboratorních podmínkách, kde nejsou zohledňovány některé vnější vlivy, a telefon je během nich v pohotovostním režimu.
 
 
V lednu 2016 však byla na Sony Mobile podána žaloba, která zohledňovala stížnosti značného množství uživatelů, kteří si zakoupili vodotěsnou Xperii, ale přitom byl jejich telefon poškozen vniknutím vodou. Výrobce se navíc k reklamacím stavěl spíše vyhýbavě a neuznal řadu stížnosti, které měly být oprávněné. Nyní mají američtí majitelé dotčených smartphonů nárok na odškodnění ve výši 50 % z doporučené maloobchodní ceny až do 300 dolarů. Pokud je navíc telefon ještě v záruce, zavázal se výrobce k jejímu prodloužení o 12 měsíců. Doručení zákazníci měli být o možnosti kompenzace informováni, nebo mohou zažádat sami na speciálních stránkách. Zároveň je nutné doložit komunikaci s výrobcem, utopený přístroj nestačí.
 
Kompenzace se týká následujících modelů od Sony prodávaných na americkém trhu: Xperia M2 Aqua, Xperia M4 Aqua, Xperia ZR, Xperia Z Ultra, Xperia Z1, Xperia Z1 Compact, Xperia Z1s (T-Mobile), Xperia Z2, Xperia Z3, Xperia Z3 Compact, Xperia Z3 (T-Mobile), Xperia Z3v (Verizon), Xperia Z3 Dual, Xperia Z3+ Dual, Xperia Z3+, Xperia Z5, Xperia Z5 Compact, Xperia Z2 Tablet (Wi-Fi), Xperia Z2 Tablet (LTE), Xperia Z2 Tablet (Verizon LTE), Xperia Z3 Tablet Compact (Wi-Fi), Xperia Z3 Tablet Compact (LTE), Xperia Z4 Tablet (Wi-Fi) a Xperia Z4 Tablet (LTE). Uvidíme, zda se bude podobný případ bude opakovat také v jiných regionech.
 


reklama