www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Sony nedoporučuje ponořovat voděodolné Xperie do vody

Sony nedoporučuje ponořovat voděodolné Xperie do vody
, , aktualita
Sony na svých webových stránkách upravilo podmínky týkající se voděodolných zařízení. Ani smartphone označovaný jako „voděodolný“, který navíc splňuje vysoký stupeň certifikace IP68, výrobce nedoporučuje ponořovat do vody.
K oblíbeným
reklama
Jedním z průkopníků smartphonů odolných proti vodě je bezpochyby Sony, které nabízí mnoho modelů chlubící se certifikacemi IP. Nejedná se přitom jen o vlajkové modely z řady Xperia Z, ale také cenově dostupnější smartphony. Voděodolné jsou dokonce i všechny tablety od Sony.

Asi nikoho nepřekvapí, že i voděodolnost má svá omezení, ať už se jedná o hloubku či dobu, po kterou může zařízení zůstat ponořené ve vodě. Zakázána je obvykle také „koupel“ v mořské či znečištěné vodě. Podobné podmínky mělo donedávna také Sony, nyní je ale japonský výrobce v tichosti výrazně zpřísnil.Sony na svých stránkách podpory upozorňuje uživatele na to, aby svá zařízení nepoužívali ve vodě. Používáním je v tomto případě myšleno například pořizování fotografií, což je zajímavé především kvůli tomu, že ještě před nedávnem byla právě možnost fotografování pod vodou jednou z vychvalovaných funkcí některých Xperií.

Jako důvod těchto opatření uvádí Sony rozdílné podmínky v prostředí, ve kterém probíhají testy. Certifikace IP probíhá v laboratoři, kde je telefon opatrně vložen do nádoby s vodou do určité hloubky a po přesně stanovené době zase opatrně vyjmut. Během tohoto testu je navíc přístroj v pohotovostním režimu, tj. není používán.V laboratoři tedy není testován pohyb zařízení ve vodě ani jeho ovládání. Sony dále uvádí, že během testu není možné zohlednit některé přírodní faktory jako například pohyb vody nebo změny tlaku vody. Uživatelům nové vlajkové lodi Xperia Z5 proto výrobce nedoporučuje, aby smartphone vůbec ponořovali do vody.

Zdroj: XperiaBlog.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen Tesla překonala hodnotu 100 mld. USD, předběhla i Volkswagen
Automobilka Tesla míří stále vzhůru. Hodnota akcií nadále výrazně stoupá a nyní má celá společnost hodnotu vyšší než 100 miliard USD. Tím se jí podařilo z druhého místa sesadit takového giganta, jakým je Volkswagen.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6 Qualcomm uvedl procesory Snapdragon 720G, 662 a 460 s Wi-Fi 6
Společnost Qualcomm rozšířila nabídku mobilních procesorů o nové modely Snapdragon 720G, 662 a 460. Všechny podporují Wi-Fi 6 i indický polohový systém NavIC. Nezájem ale panuje v oblasti 5G.
23.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům Dieselgate dorazila k Mitsubishi, firma vyšetřována kvůli emisním podvodům
Kauza Dieselgate asi jen tak neskončí. I po více než 4 letech od vypuknutí se objevují další vozy, které měly mít podvodný software v řidicí jednotce. Tentokrát je v hledáčku úřadů japonská automobilka Mitsubishi.
22.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů Tesla odmítá, že by vozy samy zrychlovaly, jde prý o manipulaci shorterů
Podle nejnovější petice má mít Tesla další problém. Její vozy mají údajně samy neočekávaně zrychlovat, což mělo v minulosti vyústit ve 110 nehod. Automobilka se ale brání a dle jejích slov jde o zoufalou snahu shorterů poškodit ji.
21.1.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně Tesla chce otevřít designérské centrum v Číně
Z bran nově otevřené čínské továrny Tesly začaly před pár týdny sjíždět první vozy a nyní zde chce automobilka otevřít i designérské centrum. Alespoň tak napovídá jeden z příspěvků na sociální síti WeChat.
18.1.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář