Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony dokončuje aktualizace Xperií na Android Oreo

18.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
V těchto dnech vychází aktualizace na Android 8.0 Oreo pro modely Xperia XA1, XA1 Plus a XA1 Ultra. Tím japonský výrobce dokončil aktualizace všech svých smartphonů, pro které update slíbil.
Sony opět potvrdilo, že v rychlosti aktualizací se mu může rovnat jen málokdo. I přesto, že Android Oreo přislíbilo pro větší část svých modelů, podařilo se mu poměrně rychle splnit všechny sliby. Zatímco Samsung s aktualizacemi teprve začal minulý měsíc a LG se stále ještě rozkoukává, Sony už aktualizovalo na Android Oreo všechny smartphony, které se objevily v oficiálním seznamu zveřejněném koncem srpna. Jedinou výjimkou zůstává projektor Xperia Touch, pro který aktualizace nejspíš vyjde později. Koncem tohoto týdne však japonský výrobce vydal update pro tři zbývající smartphony z řady Xperia XA1.
 
 
Jedná se o modely Xperia XA1, Xperia XA1 Plus a Xperia XA1 Ultra, které přeskočily z firmwaru 48.0.A.1.131 (Android 7.0) na verzi 48.1.A.0.116 (Android 8.0). Součástí aktualizace je rovněž únorový balíček bezpečnostních záplat. Celkem je nutné před instalací stáhnout soubor o velikosti bezmála 900 MB. Aktualizace nevyšla pro všechny uživatele zároveň, ale pokud vám prozatím nebyla nabídnuta automaticky, můžete zkusit ověřit její dostupnost ručně v nastavení. Pokud bude telefon ukazovat, že má aktuální software, není nutné panikařit. Nejjednodušším řešením je počkat pár dnů nebo týdnů.
 
K novinkám patří rychlé přidání zkratky z kontextového menu, které se ukáže po dlouhém kliknutí na ikonu aplikace. Při označení textu dostane uživatel chytré zkratky (např. odkaz na Mapy Google při označení adresy, nebo tlačítko pro zavolání po zvýraznění telefonního čísla). Pokud často zapomínáte odpovědět na zmeškané hovory nebo dokončit rozepsané zprávy, přijdou vám vhod chytrá upozornění od Xperia Assistant. Ve službě Xperia Actions se objevily dva nové režimy pro dojíždění a hraní her. Druhý jmenovaný mimo jiné krátkodobě zvýší výkon zařízení, maximalizuje jas displeje nebo zabrání přerušení hry. Aplikace Hodiny prošla redesignem a obsahuje interaktivní mapu, kde je možné zobrazit čas v různých světových pásmech.
 


reklama