Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Sony aktualizovalo na Android Nougat už osm Xperií, další následují

19.1.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Jedním z nejvzornějších výrobců, alespoň co se týče aktualizací na Android Nougat, je bezpochyby Sony. Zatímco konkurence s vydáváním teprve začíná, japonský výrobce už počet modelů s updatem navýšil na osm. Naposledy přibyla Xperia Z3+ a řada Xperia Z5.
Vývojáři pracující pro Sony rozhodně nezahálejí, neboť se aktualizace na Android 7.0 Nougat dočkalo už osm smartphonů tohoto výrobce. Nejprve to byly podle očekávání modely z nejvyšší řady, konkrétně Xperia X, Xperia X Compact, Xperia X Perfomance a Xperia XZ. Během tohoto týdne následovala další várka telefonů, tentokrát z již vysloužilé „zetkové“ řady – Xperia Z5, Xperia Z5 Compact a Xperia Z5 Premium, po kterých včera následovala Xperia Z3+.

Pokud vlastníte některý z výše uvedených přístrojů, ale aktualizace na Android Nougat vám zatím nebyla nabídnuta, zkuste její dostupnost ověřit v Nastavení. Mějte také na paměti, že takové updaty jsou většinou distribuovány postupně v jednotlivých regionech a mnohdy také záleží na tom, zda máte telefon z volného prodeje nebo od operátora.

Sony je tedy téměř u konce svého seznamu, s Androidem Nougat se počítá ještě pro smartphony Xperia XA a Xperia XA Ultra, stejně jako pro Xperia Z4 Tablet. Uživatelé by měli aktualizaci očekávat v nejbližších dnech až týdnech. Dodejme, že k největším novinkám, kterou přináší nová verze operačního systému pro zařízení od Sony, patří podpora víceokenního multitaskingu, chytřejší a přizpůsobitelnější domovská obrazovka, přepracovaný manuální režim fotoaparátu nebo prodloužená výdrž baterie.

Nejnovější informace o aktualizacích na Android Nougat pro smartphony a tablety všech výrobců naleznete v našem velkém seznamu.

Zdroj: Xperiablog.net
reklama