www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Sony a HTC informují o aktualizacích na Android 9.0 Pie

Sony a HTC informují o aktualizacích na Android 9.0 Pie
, , aktualita
Další výrobci se vyjádřili k aktualizacím na Android 9.0 Pie. Tentokrát jsme se dočkali seznamů smartphonů od Sony a HTC. I pokud ovšem sečteme modely obou značek, dostaneme se jen k číslu deset, a to není mnoho.
K oblíbeným
reklama

Sony

 
Sony v aktualizacích na nové verze Androidu patřilo v posledních letech k rychlejším výrobců, takže snad ani tentokrát nedojde ke změně. Podle webu Gizchina měla být aktualizace potvrzena pro všechny modely z high-endové řady Xperia XZ. To znamená celkem šest smartphonů, což není málo, ale chybí modely z nižších řad. Sony by mělo aktualizace na Android 9.0 Pie zahájit v září a dokončit v listopadu letošního roku, takže vývojáři to nebudou mít vůbec snadné. Na druhou stranu je tady Project Treble a další vylepšení, která by měla urychlit softwarové aktualizace Androidu. Sony také může využívat toho, že operační systém na rozdíl od konkurence příliš neupravuje.
 
 
Seznam smartphonů od Sony, které dostanou aktualizaci na Android 9.0 Pie, zahrnuje:
  • Sony Xperia XZ2
  • Sony Xperia XZ2 Compact
  • Sony Xperia XZ2 Premium
  • Sony Xperia XZ1
  • Sony Xperia XZ1 Compact
  • Sony Xperia XZ Premium
 

HTC

 
HTC zveřejnilo na sociálních sítích seznam smartphonů, pro které vydá Android 9.0 Pie. Zahrnuje jen čtyři modely a taiwanský výrobce přitom dodržuje svůj slib dvou velkých aktualizací pro každý telefon, takže chybí dva roky staré HTC 10. Neznáme zatím ani přibližný časový rámec, kdy by měl update vyjít, ale doufejme, že alespoň v případě aktuální vlajkové lodi HTC U12+ si vývojáři pospíší a aktualizují na nejnovější verzi během podzimu. Stejně tak model střední třídy HTC U11 Life, který patří do programu Android One, by mohl podle prohlášení Googlu obdržet nový Android do konce podzimu.
 
 
HTC plánuje aktualizovat na Android 9.0 Pie následující smartphony:
  • HTC U12+
  • HTC U11+
  • HTC U11
  • HTC U11 Life (Android One) 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE Rodí se další elektrický supersport: šílené Drako GTE
Máme tu další startup, který si usmyslel, že vymyslí šílený elektrický supersport. V Kalifornii se tak zrodil elektromobil Drako GTE. Jde o čtyřmístný sedan s výkonem zhruba 1200 koní a točivým momentem jak u lokomotivy.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e Plug-in hybridy Mercedesu, nové A250e a B250e
Automobilka Mercedes-Benz představila dva nové plug-in hybridy A250e a B250e. Ty mají překvapivě velký akumulátor a mohou tak sloužit jako solidní elektromobily bez některých jejich typických nevýhod.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů Shell jde s dobou, začíná stavět nabíječky elektromobilů
Společnost Shell se přizpůsobuje situaci na trhu vozidel a nespí. V Singapuru totiž začala s budováním nabíječek pro elektromobily, čímž rozšíří infrastrukturu pro tento čím dál populárnější způsob pohonu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo Francouzská solární silnice je ještě větší průšvih, než se zdálo
Před třemi lety Francouzi postavili kilometrovou solární silnici. Jenže už za rok vyšlo najevo, že nedává zdaleka takové množství energie, kolik bylo plánováno. Další rok ukázal, že jde o naprostou tragédii.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
19.8.2019, aktualita, Milan Šurkala