Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Snapdragon 835: procesor vlajkových lodí v roce 2017

, , aktualita
Snapdragon 835: procesor vlajkových lodí v roce 2017
Qualcomm oznámil nový mobilní procesor Snapdragon 835, který je jako první vyroben 10nm technologií. Podporovat bude nové rychlé nabíjení Quick Charge 4.0, které umožní za pouhých 5 minut dobíjení zvýšit výdrž až o 5 hodin.
Snapdragon 835: procesor vlajkových lodí v roce 2017
Chloubou Qualcommu v oblasti mobilních procesorů byl v první polovině letošního roku Snapdragon 820, který v létě doplnil Snapdragon 821. Oba procesory využívají čtveřici jader Kryo a grafický akcelerátor Adreno 530, liší se jen frekvence. V příštím roce se ovšem dočkáme výraznějšího upgradu v oblasti mobilních procesorů, jak potvrdil Qualcomm v tiskové zprávě. Snapdragon 835 bude prvním čipem tohoto amerického výrobce, který bude využívat 10nm výrobní proces FinFET od Samsungu. Oproti předchozím 14nm procesorům by měl být výkon navýšen až o 27 %, naopak spotřeba údajně klesne až o 40 %. Komponent rovněž ve smartphonu zabere o téměř třetinu méně prostoru, takže uvolní prostor jiným součástkám.

Na technické detaily byl bohužel Qualcomm velmi skoupý, a tak kromě informace o přechodu na 10nm výrobní proces nemáme k dispozici žádné technické podrobnosti. Zatím se tedy můžeme pouze dohadovat o použitém počtu jader, jejich typu, taktu nebo grafickém výkonu. Dozvěděli jsme se pouze to, že Snapdragon 835 bude prvním procesorem podporujícím technologii rychlého nabíjení Quick Charge 4.0. Ve srovnání s předchozím Quick Charge 3.0, který byl použit mimo jiné v Samsungu Galaxy S7, HTC 10 nebo LG G5, bychom měli zaznamenat 20% nárůst rychlosti dobíjení a 30% zlepšení energetické efektivity.

Ani v tomto případě nemáme k dispozici podrobnější technické údaje, vystačit se tedy musíme s pár marketingovými prohlášeními. Quick Charge 4.0 umožní nabít až 50 % kapacity baterie za pouhých 15 minut. A pětiminutové připojení do zásuvky potom údajně umožní doplnit dostatek energie pro pět hodin provozu. V praxi se možná nedočkáme až tak úchvatných výsledků, přesto nám vylepšené rychlé nabíjení zase o trochu více usnadní život, především pokud se bavíme o smartphonech s nedostatečnou kapacitou baterie. Vyžadována ovšem bude kompatibilní nabíječka. Quick Charge 4.0 bude (na rozdíl od předchozích verzí) podporovat standardy USB Type-C a USB-PD (Power Delivery).

První telefony s procesorem Snapdragon 835 se na trhu objeví nejspíš v první polovině roku 2017.

Zdroj: Gsmarena.com
reklama