Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Smartphone Palm má být drobek s 3,3" displejem

11.8.2018, Jáchym Šlik, aktualita
První telefon se značkou Palm po sedmi letech by měl překvapit svou velikostí. S úhlopříčkou displeje 3,3" se totiž zařadí mezi nejmenší smartphony s Androidem na trhu. Co dalšího víme o výbavě této novinky?
Okolo nového smartphonu značky Palm, který chystá čínský gigant TCL, začíná být docela rušno. Teprve před pár dny jsme vás informovali, že se zařízení objevilo v databázi dvou amerických certifikačních orgánů, kde jsme se ovšem o výbavě mnoho nedozvěděli. Nyní přichází s detaily web Android Police, který publikoval dokonce údajné rendery tohoto modelu, který zatím známe jen pod interními označeními PVG100 a Pepito.
 
 
Na současné trhu se smartphony půjde o opravdový unikát, a to nejen kvůli návratu známé značky, ale především z důvodu velikosti. Novinka by totiž měla být vybavena 3,3" LCD displejem s HD (720p) rozlišením a půjde tedy o jeden z nejmenších androidových smartphonů na světě. Jedná se o dokonce menší úhlopříčku, než mělo HP Pre 3 z roku 2011 nebo iPhone 3GS z roku 2009. Zdá se, že TCL vzalo doslova název značky Palm, který v překladu do češtiny znamená „dlaň“.
 
Z uniklých renderů můžeme očekávat, že telefon bude mít tělo z moderní kombinace kovu a skla, přičemž design (i díky velikosti) tak trochu připomíná starší iPhony. Na zádech potom nechybí nové logo Palm a vystupující modul fotoaparátu, který ukrývá pouze jeden objektiv a přisvětlovací diodu. Smartphone se svou výbavou patrně zařadí do nižší střední třídy, o čemž svědčí použitý osmijádrový procesor Qualcomm Snapdragon 435 a 3GB operační paměť. Co se týče interního úložiště, uvádí zdroj kapacitu 32 GB, i když vyloučena není dostupnost více variant.
 
 
Malé rozměry si bohužel vyžádaly také nízkou kapacitu baterie 800 mAh, jak ukazuje další uniklá fotografie. Ani přes malý displej a slabší hardware proto nemůžeme očekávat příliš vysokou výdrž smartphonu. Jako operační systém by měl být použit Android 8.1 Oreo, ale zatím není jasné, zda čistý nebo v kombinaci s nějakou nadstavbou. Na výběr by měla být titanová a zlatá barva. Datum oficiálního představení ani prodejní cenu zatím neznáme, stejně tak otazník visí nad mezinárodní dostupností. Dosud se totiž objevuje pouze informace, že nový Palm bude dostupný u amerického mobilního operátora Verizon, ale zda se dostane i do volného prodeje a na světové trhy, zdroje nezmiňují.
 


reklama