www.svetmobilne.cz
>
>

Sledujte na Instagramu příběh židovské dívky, která nepřežila holokaust

Sledujte na Instagramu příběh židovské dívky, která nepřežila holokaust
, , aktualita
Izraelský projekt The Girl with Instagram ukázal, že historickými příběhy lze oslovit i mladé generace. Instagramový účet moderní formou představuje pravdivý příběh židovské dívky, která zahynula v koncentračním táboře.
K oblíbeným
reklama
Eva Heyman právě oslavila své třinácté narozeniny a své každodenní zážitky si zaznamenává do deníku. Učí se tančit, seznamuje se s chlapci a sní o tom, že se jednou stane reportérkou. Zkrátka běžný příběh teenagerky, říkáte si. To by ovšem nesměl být rok 1944, kdy v Evropě zuřila 2. světová válka. A Eva z maďarské židovské rodiny. Její deník byl později knižně vydán a nyní se dočkal zpracování, které by její příběh mělo představit ještě širšímu publiku. A cílí především na dnešní mladé generace, které si neumějí představit život bez smartphonů a sociálních sítí. V rámci projektu The Girl with Instagram, který vytvořil izraelský podnikatel Mati Kokhavi společně se svou dcerou, vznikl instagramový účet Eva’s Stories (@eva.stories).
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Eva.Stories Official Trailer

Příspěvek sdílený Eva (@eva.stories),

 
Zveřejněn byl symbolicky 1. května, kdy se v Izraeli slaví Jom ha-šo'a, tedy připomínka holocaustu. Během 24 hodin se v Instagram Stories na tomto profilu objevily krátké videosekvence, které rekonstruují život Evy v osudném roce 1944 – pouhé tři měsíce před tím, než byla odvezena do nacistického koncentračního táboru Auschwitz, kde zemřela. Ve videích, které trvají od pár sekund do několika minut, můžeme sledovat život židovské dívky a její rodiny na pozadí války. Vše je natočeno autentickým způsobem, který by měl oslovit i dnešní teenagery zvyklé na sociálních sítích zveřejňovat své každodenní zážitky.
Kampaň zaznamenala na Instagramu obrovský úspěch. Za pouhý první den si příběh otevřelo přes 100 milionů uživatelů z celého světa. A přibližně polovinu tvoří mladí lidé ve věku od 13 do 30 let. Příběh je dostupný v angličtině s hebrejskými titulky. Autoři vytvořili 50 videí, které byly natočeny v ukrajinském Lvově a objevovaly se na instagramovém profilu každou půlhodinu. prohlédnout si je ovšem můžete i zpětně v chronologickém pořadí. Před spuštěním kampaně měl účet @eva.stories 150 tisíc sledujících, v současné době se jejich počet blíží milionu.
 
Zdroj: Adage.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play Huawei nejspíš přijde o přístup ke službám Googlu včetně Obchodu Play
USA minulý týden přidaly Huawei na černou listinu kvůli údajnému ohrožení amerických telekomunikačních sítí. Na tento krok bude muset zareagovat také Google, který patrně přestane čínskému výrobci poskytovat část svých služeb.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška Lenovo mělo prezentovat novou Motorolu Razr ukradeným videem od fanouška
Lenovo ukázalo čínským novinářům video s konceptem připravovaného flexibilního smartphonu Motorola Razr. Toto video ovšem měla společnost ukrást od jednoho z fanoušků a opatřit jej vlastním logem.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy Realme X: nekompromisní střední třída, která snad zamíří do Evropy
Čínská značka Realme, která patří stejnému vlastníkovi jako známější OnePlus, představila svůj zatím nejvybavenější telefon. Nabízí pěkný design, vysouvací přední kameru i čtečku otisků v displeji. A existuje reálná šance, že se dostane na evropské trhy.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu Garmin Overlander: autonavigace na silnici i do terénu
Garmin představil satelitní navigaci Overlander určenou pro terénní vozidla. Vybavena je velkým displejem a odolným tělem, kromě jiných vychytávek má řidič k dispozici topografické mapy usnadňující cestu v terénu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry Redmi 7A se blíží. Známe design a parametry
Xiaomi připravuje cenově dostupnou novinku Redmi 7A, která by měla dostat ještě agresivnější cenovku než Redmi 7. Jaké ústupky si to vyžádá? Parametry smartphonu společně s jeho obrázky nyní unikly na internet.
18.5.2019, aktualita, Jáchym Šlik