www.svetmobilne.cz
>
>

Sledujte na Instagramu příběh židovské dívky, která nepřežila holokaust

Sledujte na Instagramu příběh židovské dívky, která nepřežila holokaust
, , aktualita
Izraelský projekt The Girl with Instagram ukázal, že historickými příběhy lze oslovit i mladé generace. Instagramový účet moderní formou představuje pravdivý příběh židovské dívky, která zahynula v koncentračním táboře.
K oblíbeným
reklama
Eva Heyman právě oslavila své třinácté narozeniny a své každodenní zážitky si zaznamenává do deníku. Učí se tančit, seznamuje se s chlapci a sní o tom, že se jednou stane reportérkou. Zkrátka běžný příběh teenagerky, říkáte si. To by ovšem nesměl být rok 1944, kdy v Evropě zuřila 2. světová válka. A Eva z maďarské židovské rodiny. Její deník byl později knižně vydán a nyní se dočkal zpracování, které by její příběh mělo představit ještě širšímu publiku. A cílí především na dnešní mladé generace, které si neumějí představit život bez smartphonů a sociálních sítí. V rámci projektu The Girl with Instagram, který vytvořil izraelský podnikatel Mati Kokhavi společně se svou dcerou, vznikl instagramový účet Eva’s Stories (@eva.stories).
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Eva.Stories Official Trailer

Příspěvek sdílený Eva (@eva.stories),

 
Zveřejněn byl symbolicky 1. května, kdy se v Izraeli slaví Jom ha-šo'a, tedy připomínka holocaustu. Během 24 hodin se v Instagram Stories na tomto profilu objevily krátké videosekvence, které rekonstruují život Evy v osudném roce 1944 – pouhé tři měsíce před tím, než byla odvezena do nacistického koncentračního táboru Auschwitz, kde zemřela. Ve videích, které trvají od pár sekund do několika minut, můžeme sledovat život židovské dívky a její rodiny na pozadí války. Vše je natočeno autentickým způsobem, který by měl oslovit i dnešní teenagery zvyklé na sociálních sítích zveřejňovat své každodenní zážitky.
Kampaň zaznamenala na Instagramu obrovský úspěch. Za pouhý první den si příběh otevřelo přes 100 milionů uživatelů z celého světa. A přibližně polovinu tvoří mladí lidé ve věku od 13 do 30 let. Příběh je dostupný v angličtině s hebrejskými titulky. Autoři vytvořili 50 videí, které byly natočeny v ukrajinském Lvově a objevovaly se na instagramovém profilu každou půlhodinu. prohlédnout si je ovšem můžete i zpětně v chronologickém pořadí. Před spuštěním kampaně měl účet @eva.stories 150 tisíc sledujících, v současné době se jejich počet blíží milionu.
 
Zdroj: Adage.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala