www.svetmobilne.cz
>
>
>

Hlavní novinky z F8: Facebook, Messenger a Instagram čekají změny

Hlavní novinky z F8: Facebook, Messenger a Instagram čekají změny
, , aktualita
Prostřednictvím Messengeru bude možné komunikovat s přáteli z Instagramu nebo WhatsAppu. Samotný Messenger projde redesignem a získá end-to-end šifrování všech konverzací, vzniknou také desktopové aplikace. Velký redesign čeká také na Facebook.
K oblíbeným
reklama
Vývojářská konference F8 začala úvodní keyone, na které Facebook oznámil některé novinky týkající se jeho produktů. Pojďme si ve stručnosti představit ty nejvýznamnější změny, které nás čekají.
 
 

Facebook Messenger

 
 • V následujících měsících vyjde aplikace Messenger pro Windows a MacOS, která nabídne většinu známých funkcí z mobilů včetně skupinových chatů, videohovorů nebo emotikonů. Uživatelé desktopů tedy už nebudou odkázání pouze na Messenger v prohlížeči.
 • O větším propojení tří chatovacích služeb Facebooku se spekuluje už několik měsíců, ale na konferenci F8 bylo vše oficiálně potvrzeno. Nově bude možné komunikovat s přáteli z Instagramu či WhatsAppu přímo v aplikaci Messenger, a to včetně videhovorů a sdílení multimédií. Rozhodně to ovšem nebude znamenat zánik jednotlivých služeb, které Facebook získal prostřednictvím akvizic.
 • Mobilní aplikace Messenger také projde dalším významným redesignem, Verze 5 by měla být rychlejší a zabírat méně místa v telefonu. A známe dokonce konkrétní čísla. Aplikace by se měla spustit za méně než 2 sekundy a její velikost bude činit méně než 30 MB (místo současných 100 MB).
 • S cílem lepšího zabezpečení bude veškerá komunikace přes Messenger chráněna pomocí end-to-end šifrování. Dosud je tato možnost dostupná pouze v rámci tzv. tajných konverzací.
 • Součástí redesignu bude také nová sekce obsahující Příběhy a obrázky či videa, které jste sdíleli s blízkými přáteli a rodinou.
 • Další nová funkce umožní sledovat videa z Facebooku či poslouchat hudební skladby společně v rámci skupinového chatu nebo videochatu, a sdílet tak své reakce v reálném čase.
 • Firmy, které Messenger používají pro komunikaci se zákazníky, ocení rezervační systém schůzek, který nahlédne do rezervačního systému společnosti a usnadní tak naplánování schůzky.
 

Facebook


 • Nový Facebook ve verzi 5 přinese jednodušší a rychlejší design, který klade do středu dění komunity. Společnost přislíbila, že po redesignu bude snadnější najít to, co právě hledáte a přistupovat k nejčastěji používaným funkcím. První změny pronikají do mobilních aplikací už nyní, desktopové stránky se potom promění v příštích měsících.
 • Facebook bude klást větší důraz na Skupiny. Nová záložka nabízí kanál aktivit ze všech skupin, který je uživatel členem a usnadňuje nalezení nových skupin, které by ho mohli zajímat.
 • V kanálu novinek se bude zobrazovat více příspěvků ze skupin a sdílení příspěvků do skupin z kanálu novinek se stane snadnější. Facebook také nabídne specifické funkce pro různě zaměřené skupiny (např. anonymní dotazy ve skupinách zabývajících se zdravím, nový chat v herních skupinách).
 • Pomocí přepracované záložky Události, která se objeví v létě, bude možné sledovat, co zajímavého se děje v okolí a získávat personalizovaná doporučení akcí.
 • Volitelná funkce Meet New Friends usnadní poznávání nových přátel z blízkých komunit, jako je stejné město nebo škola.
 • Seznamka od Facebooku se rozšíří na další trhy především v Jižní Americe a Asii. Ještě letos započne testování také v USA.
 
 

Instagram

 

 

 • Pokud se vám zalíbí oblečení, módní doplněk či jiný produkt, který používá známá osobnost na fotografii, bude možné samotný nákup provést bez opuštění Instagramu. Stačí kliknout na příslušné místo v rámci obrázku a zobrazí se více informací. Zatímco možnost nakupovat produkty bude mít každý, funkce bude zpočátku testována pouze omezeným počtem tvůrců obsahu.
 • Nová samolepka v Instagram Stories umožní vybírat peníze pro vybranou neziskovou organizaci. Facebook si neponechá žádnou provizi, neziskovce tedy přijde celých 100 % vybrané částky. Prozatím bude funkce testována v USA.
 • Přepracovaný design fotoaparátu v aplikaci Instagram přinese také nový Create Mode, který usnadní vytváření obsahu pomocí různých nástrojů a efektů, bez použití fotky či videa.
 • Instagram také testuje nové funkce, které pomohou omezit šikanu a psychické problémy související s používáním sociálních sítí, ale ne všechny nakonec mohou být nasazeny. Profily by měly klást menší důraz na počet sledujících, u zveřejněných příspěvků nebudou ostatní kromě autora vidět počet lajků (funkce je nyní testována v Kanadě). Jiná funkce zase usnadní vyhnutí se nepříjemnému obsahu např. po rozchodu či přestěhování do jiného města.
 

Facebook Portal

 
 • Zařízení Facebook Portal, které funguje jako chytrý reproduktor s displejem a domácí hub pro komunikaci, se dostane na evropské trhy. Oba modely, tedy Portal a Portal+, se začnou prodávat na podzim za dosud neupřesněnou cenu.
 • Na zařízení Portal se dostane aplikace WhatsApp, která navíc bude podporovat end-to-end šifrování všech hovorů.
 • Facebook ve spolupráci s Amazonem přinese nové schopnosti pro asistentku Alexa a od podzimu bude Portal podporovat také aplikaci Amazon Prime Video.
Zdroj: Fb.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala