www.svetmobilne.cz
>
>

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost
, , aktualita
Technika automobilů se neustále vyvíjí a to se týká také světlometů. Jen co se přešlo od halogenových světel k LED, už ani to nestačí a chystá se na nás laserová budoucnost. Technologii LaserLight  si pro nás představila společnost SLD Laser.
K oblíbeným
reklama
Společnost SLD Laser je výrobcem nejrůznějších laserových světel a nyní hodlá více proniknout i do náročného automotive trhu. Další revoluci v osvětlovací technice automobilů by totiž měla přinést její technologie LaserLight. Ta by totiž měla postupně nahradit nynější technologii LED světel, která se teprve v posledních letech začala stávat běžnou součástí vozů, a to už dokonce i v nižších třídách. Laserová světla LaserLight by v autech měla přinést několik nezanedbatelných výhod.
 
SLD Laser
 
Předně by to měl být až 10krát vyšší jas než u LED, přičemž by taková světla měla dosvítit až 1 km daleko. Připomeňme, že u normálních světel je to zhruba 200-300 metrů, nejlepší světla se pak pohybují někde okolo půlky kilometru. Sama společnost SLD Laser pak slibuje i minimální spotřebu elektřiny, což bude důležité zejména s dalším rozšiřováním elektromobilů. Světla mají mít také vysokou životnost a přinášet možnost ještě lépe směrovat paprsek. Tím by snad mohla překonávat i 2MPx LED projektory Digital Light od Mercedesu.
 
Společnost SLD Laser už dostala na své technologie i bezpečnostní certifikaci UL Safety Certification a měla by být bezpečná nejen pro drony, interiérové osvícení, party světla, ale také i pro automobily. Vysoký výkon světel byl dobře patrný i v závodě off-roadů 2018 SCORE Baja 1000, kde první a druhé místo získaly právě vozy vybavené laserovými světly Baja Design s komponenty od SLD Laser. Vítěz na adresu světel řekl, že jejich výhodou je to, že člověk stále vidí v noci na cestu, i když jede 110-120 mph (177-193 km/h).
 
S novými světly LaserLight se v produkčních autech poprvé setkáme v příštím roce, zatím ale půjde obvykle o příplatkovou výbavu u luxusních vozů. LaserLight by se prozatím mělo starat o dálková světla, zatímco běžné "potkávačky" by měla i nadále obstarávat technologie LED. Na veletrhu CES 2019 byl nicméně představen už i koncept maličkého 1,5cm modulu, který dokáže řešit dálková i potkávací světla. Pro denní svícení je k dispozici dokonce jen miniaturní 1,5mm modul. Díky takovým rozměrům se může design nových automobilů opět ubírat značně jiným směrem než doposud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala