www.svetmobilne.cz
>
>

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost
, , aktualita
Technika automobilů se neustále vyvíjí a to se týká také světlometů. Jen co se přešlo od halogenových světel k LED, už ani to nestačí a chystá se na nás laserová budoucnost. Technologii LaserLight  si pro nás představila společnost SLD Laser.
K oblíbeným
reklama
Společnost SLD Laser je výrobcem nejrůznějších laserových světel a nyní hodlá více proniknout i do náročného automotive trhu. Další revoluci v osvětlovací technice automobilů by totiž měla přinést její technologie LaserLight. Ta by totiž měla postupně nahradit nynější technologii LED světel, která se teprve v posledních letech začala stávat běžnou součástí vozů, a to už dokonce i v nižších třídách. Laserová světla LaserLight by v autech měla přinést několik nezanedbatelných výhod.
 
SLD Laser
 
Předně by to měl být až 10krát vyšší jas než u LED, přičemž by taková světla měla dosvítit až 1 km daleko. Připomeňme, že u normálních světel je to zhruba 200-300 metrů, nejlepší světla se pak pohybují někde okolo půlky kilometru. Sama společnost SLD Laser pak slibuje i minimální spotřebu elektřiny, což bude důležité zejména s dalším rozšiřováním elektromobilů. Světla mají mít také vysokou životnost a přinášet možnost ještě lépe směrovat paprsek. Tím by snad mohla překonávat i 2MPx LED projektory Digital Light od Mercedesu.
 
Společnost SLD Laser už dostala na své technologie i bezpečnostní certifikaci UL Safety Certification a měla by být bezpečná nejen pro drony, interiérové osvícení, party světla, ale také i pro automobily. Vysoký výkon světel byl dobře patrný i v závodě off-roadů 2018 SCORE Baja 1000, kde první a druhé místo získaly právě vozy vybavené laserovými světly Baja Design s komponenty od SLD Laser. Vítěz na adresu světel řekl, že jejich výhodou je to, že člověk stále vidí v noci na cestu, i když jede 110-120 mph (177-193 km/h).
 
S novými světly LaserLight se v produkčních autech poprvé setkáme v příštím roce, zatím ale půjde obvykle o příplatkovou výbavu u luxusních vozů. LaserLight by se prozatím mělo starat o dálková světla, zatímco běžné "potkávačky" by měla i nadále obstarávat technologie LED. Na veletrhu CES 2019 byl nicméně představen už i koncept maličkého 1,5cm modulu, který dokáže řešit dálková i potkávací světla. Pro denní svícení je k dispozici dokonce jen miniaturní 1,5mm modul. Díky takovým rozměrům se může design nových automobilů opět ubírat značně jiným směrem než doposud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě Řada Oppo Reno zná svou cenu a dostupnost v Evropě
Oppo podruhé představilo své smartphony z řady Reno, které zahrnují i modely s periskopickým zoomem nebo podporou 5G sítí. Dostanou se na vybrané evropské trhy, a to už příští měsíc. Na nízké ceny ovšem nespoléhejte.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta Další Tesla lehla popelem, vzala s sebou ještě tři auta
Požáry elektromobilů jsou bedlivě sledovaným tématem. A pokud je to Tesla, tak ještě více. Poslední požár Modelu S se stal v Číně v Šanghaji, kde s sebou hořící auto vzalo ještě další tři blízko stojící.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech Lenovo Z6 Pro oficiálně: vlajková loď se čtyřmi foťáky na zádech
Lenovo dnes představilo novou vlajkovou loď Z6 Pro, která je určena pro čínský trh. Jedná se o model, který nijak neztrácí na konkurenci. Do vínku dostal procesor Snapdragon 855, displej Super AMOLED s tenkými rámečky nebo velký počet fotoaparátů.
23.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik
Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby Elon Musk tvrdí, že kdo používá lidar, míří do záhuby
Na Autonomy Day, kde automobilka Tesla hovořila o svých autonomních technologiích, se Elon Musk vyjádřil nelichotivě i na adresu lidaru. Podle něj je tento senzor pro autonomní auta cestou k záhubě.
23.4.2019, aktualita, Milan Šurkala
Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům Start prodeje telefonu Galaxy Fold se odsouvá kvůli problémům
Samsung musel odsunout prodej dlouho očekávaného ohebného smartphonu Galaxy Fold. Někteří recenzenti se totiž setkali s problémy, které se nejčastěji týkají hlavního displeje. Před uvedením na trh tedy bude muset výrobce ještě vychytat mouchy.
22.4.2019, aktualita, Jáchym Šlik