www.svetmobilne.cz
>
>

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost

SLD Laser chystá laserová světla pro automobilovou budoucnost
, , aktualita
Technika automobilů se neustále vyvíjí a to se týká také světlometů. Jen co se přešlo od halogenových světel k LED, už ani to nestačí a chystá se na nás laserová budoucnost. Technologii LaserLight  si pro nás představila společnost SLD Laser.
reklama
Společnost SLD Laser je výrobcem nejrůznějších laserových světel a nyní hodlá více proniknout i do náročného automotive trhu. Další revoluci v osvětlovací technice automobilů by totiž měla přinést její technologie LaserLight. Ta by totiž měla postupně nahradit nynější technologii LED světel, která se teprve v posledních letech začala stávat běžnou součástí vozů, a to už dokonce i v nižších třídách. Laserová světla LaserLight by v autech měla přinést několik nezanedbatelných výhod.
 
SLD Laser
 
Předně by to měl být až 10krát vyšší jas než u LED, přičemž by taková světla měla dosvítit až 1 km daleko. Připomeňme, že u normálních světel je to zhruba 200-300 metrů, nejlepší světla se pak pohybují někde okolo půlky kilometru. Sama společnost SLD Laser pak slibuje i minimální spotřebu elektřiny, což bude důležité zejména s dalším rozšiřováním elektromobilů. Světla mají mít také vysokou životnost a přinášet možnost ještě lépe směrovat paprsek. Tím by snad mohla překonávat i 2MPx LED projektory Digital Light od Mercedesu.
 
Společnost SLD Laser už dostala na své technologie i bezpečnostní certifikaci UL Safety Certification a měla by být bezpečná nejen pro drony, interiérové osvícení, party světla, ale také i pro automobily. Vysoký výkon světel byl dobře patrný i v závodě off-roadů 2018 SCORE Baja 1000, kde první a druhé místo získaly právě vozy vybavené laserovými světly Baja Design s komponenty od SLD Laser. Vítěz na adresu světel řekl, že jejich výhodou je to, že člověk stále vidí v noci na cestu, i když jede 110-120 mph (177-193 km/h).
 
S novými světly LaserLight se v produkčních autech poprvé setkáme v příštím roce, zatím ale půjde obvykle o příplatkovou výbavu u luxusních vozů. LaserLight by se prozatím mělo starat o dálková světla, zatímco běžné "potkávačky" by měla i nadále obstarávat technologie LED. Na veletrhu CES 2019 byl nicméně představen už i koncept maličkého 1,5cm modulu, který dokáže řešit dálková i potkávací světla. Pro denní svícení je k dispozici dokonce jen miniaturní 1,5mm modul. Díky takovým rozměrům se může design nových automobilů opět ubírat značně jiným směrem než doposud.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik