www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici
, , aktualita
Mercedes-Benz uvedl pro nejvyšší řadu svých vozů Maybach S Class zbrusu novou funkci Digital Light. Světla automobilu fungují jako 2MPx LED projektor zobrazující varovné signály přímo na silnici.
reklama
Společnost Mercedes-Benz byla vždycky průkopníkem v automobilismu a tvrdí se, že řada S bývá ta první, která zavede funkci, jež se o za dvacet let stane standardem obecně pro všechna auta (tedy i malá levná auta jiných značek, která Mercedesu ani nekonkurují). Takto to např. platilo pro ABS a "esko" bylo také jedním z prvních vozů s airbagy. Tyto vymoženosti se staly standardem na přelomu tisíciletí, zatímco třída S to měla už na přelomu 70. a 80. let. Nyní se objevuje další zajímavá funkce nazvaná Digital Light, kterou budou vybaveny ty nejluxusnější modely třídy S vyráběné s označením Maybach,
 
Mercedes-Benz Digital Light světlo
 
Každé přední světlo bude automobilu vybaveno 1MPx LED projektorem, což dohromady dá rozlišení okolo 2 megapixelů. Pomocí těchto projektorů pak auto bude informovat řidiče o událostech na silnici a vizuálně jej upozorňovat na blížící se nebezpečí.
 
Mercedes-Benz Digital Light
 
A co všechno vlastně nová světla umí? Např. při projíždění stavbou ukáže dvě vodící linie, aby byl řidič snáze naváděn a netrefil nějaký sloupek. Velkou šipkou také dokáže zobrazit chodce na silnici, takže je na něj řidič s předstihem upozorněn. Světla také mohou ukazovat ideální vzdálenost od vepředu jedoucího auta.
 
Mercedes-Benz Digital Light stavba
 
Dalšími funkcemi je např. signalizace hrozícího náledí při teplotách pod 5 °C ikonkou vločky, nebude chybět ani informace o blížící se uzavírce, resp. stavbě, světla také budou řidiče informovat o vyjetí z pruhu, blížící se kolizi při couvání, bude zde i signalizace auta v mrtvém úhlu a v neposlední řadě také signalizace překročení povolené rychlosti.
 
Mercedes-Benz Digital Light chodec
 
Aby toho nebylo málo, celý systém je doplněn třeba i o takové funkce jako je stínění světel, aby auto neoslňovalo nejen protijedoucí auta, což není až tak neobvyklé, ale dokonce i chodce (systém je schopen detekovat pozici hlavy chodce a tím směrem vypne svícení).
 
Mercedes-Benz Digital Light náledí
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008 Peugeot představil plug-in hybridy 508 a 3008
Peugeot to už v minulosti zkoušel s naftovými hybridy, ty se ale moc neujaly. Tentokrát to zkouší znovu a vypadá to, že i lépe. Peugeot 508 a 3008 dostanou benzinové hybridy s velkým akumulátorem, v druhém případě dokonce i s pohonem všech 4 kol.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor Cukrovou třtinu v Brazílii odváží autonomně řízené Mercedesy Axor
Automobilka Mercedes-Benz dodá do Brazílie celkem 18 nákladních vozů Axor, které zde pomohou sbírat a odvážet cukrovou třtinu. Aby to měli řidiči jednodušší, vozy se po poli dokáží pohybovat autonomně.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde Fanoušci OnePlus blahořečí 3,5mm jack, budoucí model o něj přijde
OnePlus se fanoušků na Twitteru zeptalo, jakou funkci mají nejraději na svém OnePlus 6. Vzhledem k nedávnému prohlášení, že chystané OnePlus 6T nebude mít 3,5mm audio jack, si uživatelé nejvíce cení právě této funkce.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí Punkt MP02: drahý telefon, co toho moc neumí
Za částku odpovídající 350 dolarům můžete mít už velmi solidně vybavený smartphone. A nebo jednoduchý mobil Punkt, který má malý černobílý displej a umí skoro jen volat a posílat SMS. V čem je tedy zvláštní?
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion Volkswagen představil vodíkový Crafter HyMotion
Vedle spousty elektrických dodávek a jejich konceptů představila společnost Volkswagen ještě jednu pozoruhodnou dodávku. Crafter HyMotion je totiž poháněna vodíkem a vychází z elektrického e-Crafteru.
Včera, aktualita, Milan Šurkala