www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici
, , aktualita
Mercedes-Benz uvedl pro nejvyšší řadu svých vozů Maybach S Class zbrusu novou funkci Digital Light. Světla automobilu fungují jako 2MPx LED projektor zobrazující varovné signály přímo na silnici.
reklama
Společnost Mercedes-Benz byla vždycky průkopníkem v automobilismu a tvrdí se, že řada S bývá ta první, která zavede funkci, jež se o za dvacet let stane standardem obecně pro všechna auta (tedy i malá levná auta jiných značek, která Mercedesu ani nekonkurují). Takto to např. platilo pro ABS a "esko" bylo také jedním z prvních vozů s airbagy. Tyto vymoženosti se staly standardem na přelomu tisíciletí, zatímco třída S to měla už na přelomu 70. a 80. let. Nyní se objevuje další zajímavá funkce nazvaná Digital Light, kterou budou vybaveny ty nejluxusnější modely třídy S vyráběné s označením Maybach,
 
Mercedes-Benz Digital Light světlo
 
Každé přední světlo bude automobilu vybaveno 1MPx LED projektorem, což dohromady dá rozlišení okolo 2 megapixelů. Pomocí těchto projektorů pak auto bude informovat řidiče o událostech na silnici a vizuálně jej upozorňovat na blížící se nebezpečí.
 
Mercedes-Benz Digital Light
 
A co všechno vlastně nová světla umí? Např. při projíždění stavbou ukáže dvě vodící linie, aby byl řidič snáze naváděn a netrefil nějaký sloupek. Velkou šipkou také dokáže zobrazit chodce na silnici, takže je na něj řidič s předstihem upozorněn. Světla také mohou ukazovat ideální vzdálenost od vepředu jedoucího auta.
 
Mercedes-Benz Digital Light stavba
 
Dalšími funkcemi je např. signalizace hrozícího náledí při teplotách pod 5 °C ikonkou vločky, nebude chybět ani informace o blížící se uzavírce, resp. stavbě, světla také budou řidiče informovat o vyjetí z pruhu, blížící se kolizi při couvání, bude zde i signalizace auta v mrtvém úhlu a v neposlední řadě také signalizace překročení povolené rychlosti.
 
Mercedes-Benz Digital Light chodec
 
Aby toho nebylo málo, celý systém je doplněn třeba i o takové funkce jako je stínění světel, aby auto neoslňovalo nejen protijedoucí auta, což není až tak neobvyklé, ale dokonce i chodce (systém je schopen detekovat pozici hlavy chodce a tím směrem vypne svícení).
 
Mercedes-Benz Digital Light náledí
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia Dívka zemřela po explozi staršího telefonu Nokia
Indická média informovala o incidentu, při kterém přišla o život osmnáctiletá dívka. Příčinou má být výbuch telefonu Nokia 5233, ke kterému došlo po jeho připojení do nabíječky. Společnost HMD Global se od problému distancovala.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi MIUI 9.5 se řítí na více než 30 smartphonů od Xiaomi
Xiaomi začalo vydávat další aktualizaci své uživatelské nadstavby MIUI, která přináší na telefony Xiaomi nové funkce notifikací dostupné na jiných Androidech už dávno. Podívejte se na kompletní seznam aktualizovatelných modelů.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny HTC Desire 12 a Desire 12+ oficiálně: stylovky za přijatelné ceny
HTC představilo dvojici cenově dostupných smartphonů z řady Desire. Překvapí nepřehlédnutelným designem inspirovaným vlajkovými loděmi, ale o výbavě to samé říct nemůžeme, neboť výrobce šetřil, kde se dalo.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje Oppo R15 a Vivo X21: elegantní smartphony s výřezem displeje
Oppo R15, Oppo R15 Dream Mirror Edition a Vivo X21 je trojice novinek, která byla představena na čínském trhu. Společným znakem všech telefonů je 6,3" OLED displej s výřezem pro umístění předního fotoaparátu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce Autonomní vůz Uberu při nehodě zabil prvního chodce
Autonomní vozidlo už v minulosti zabilo svou chybou řidiče, nyní došlo k prvnímu usmrcení chodce. Stalo se tak vozidlu společnosti Uber, které v Arizoně najelo do chodkyně, která svým zraněním podlehla.
19.3.2018, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře