www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici
, , aktualita
Mercedes-Benz uvedl pro nejvyšší řadu svých vozů Maybach S Class zbrusu novou funkci Digital Light. Světla automobilu fungují jako 2MPx LED projektor zobrazující varovné signály přímo na silnici.
reklama
Společnost Mercedes-Benz byla vždycky průkopníkem v automobilismu a tvrdí se, že řada S bývá ta první, která zavede funkci, jež se o za dvacet let stane standardem obecně pro všechna auta (tedy i malá levná auta jiných značek, která Mercedesu ani nekonkurují). Takto to např. platilo pro ABS a "esko" bylo také jedním z prvních vozů s airbagy. Tyto vymoženosti se staly standardem na přelomu tisíciletí, zatímco třída S to měla už na přelomu 70. a 80. let. Nyní se objevuje další zajímavá funkce nazvaná Digital Light, kterou budou vybaveny ty nejluxusnější modely třídy S vyráběné s označením Maybach,
 
Mercedes-Benz Digital Light světlo
 
Každé přední světlo bude automobilu vybaveno 1MPx LED projektorem, což dohromady dá rozlišení okolo 2 megapixelů. Pomocí těchto projektorů pak auto bude informovat řidiče o událostech na silnici a vizuálně jej upozorňovat na blížící se nebezpečí.
 
Mercedes-Benz Digital Light
 
A co všechno vlastně nová světla umí? Např. při projíždění stavbou ukáže dvě vodící linie, aby byl řidič snáze naváděn a netrefil nějaký sloupek. Velkou šipkou také dokáže zobrazit chodce na silnici, takže je na něj řidič s předstihem upozorněn. Světla také mohou ukazovat ideální vzdálenost od vepředu jedoucího auta.
 
Mercedes-Benz Digital Light stavba
 
Dalšími funkcemi je např. signalizace hrozícího náledí při teplotách pod 5 °C ikonkou vločky, nebude chybět ani informace o blížící se uzavírce, resp. stavbě, světla také budou řidiče informovat o vyjetí z pruhu, blížící se kolizi při couvání, bude zde i signalizace auta v mrtvém úhlu a v neposlední řadě také signalizace překročení povolené rychlosti.
 
Mercedes-Benz Digital Light chodec
 
Aby toho nebylo málo, celý systém je doplněn třeba i o takové funkce jako je stínění světel, aby auto neoslňovalo nejen protijedoucí auta, což není až tak neobvyklé, ale dokonce i chodce (systém je schopen detekovat pozici hlavy chodce a tím směrem vypne svícení).
 
Mercedes-Benz Digital Light náledí
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák Honor View 20 bude mít díru v displeji a 48MPx foťák
Připravovaná vlajková loď Honor View 20 by měla následovat nový trend bezrámečkových telefonů. A dosáhne toho otvorem pro čelní kamerku. Na zadní straně překvapivě nalezneme pouze jeden fotoaparát, ale s extrémně vysokým rozlišením.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“ iPhone XR má nejlepší fotoaparát mezi „jednookými“
Testem fotoaparátu DxOMark nedávno prošel iPhone XR a odnesl si odtamtud výborné hodnocení. Dokonce nejlepší mezi smartphony s jedním zadním fotoaparátem. Přemožitelem by se ovšem mohl stát Pixel 3 XL, jehož výsledek dosud nebyl zveřejněn.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid Superlehký notebook LG Gram nyní také jako hybrid
LG oznámilo nové přírůstky do své rodiny tenkých a lehkých notebooků Gram. Nabídku doplní sedmnáctipalcová varianta i model s konstrukcí 2 v 1. Novinky se ukážou na veletrhu CES, ale představeny byly už nyní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi Lotus chystá elektrický hypersport s 1000 koňmi
Britský výrobce sportovních vozů Lotus se rovněž připravuje na elektrickou éru, která se nezadržitelně blíží. V jeho podání to bude hypersportovní automobil, jehož výkon má dosahovat minimálně 1000 koní.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení OnePlus 6T McLaren Edition: více výkonu a rychlejší nabíjení
OnePlus spojilo síly s automobilovou značkou McLaren a výsledkem je speciální edice vlajkové lodi 6T. Změny ovšem nejsou pouze designové, telefon také dostal do vínku 10GB RAM a superrychlé nabíjení baterie.
11.12.2018, aktualita, Jáchym Šlik