www.svetmobilne.cz
>
>
>

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici

Mercedes-Benz Digital Light, 2MPx LED projektor na silnici
, , aktualita
Mercedes-Benz uvedl pro nejvyšší řadu svých vozů Maybach S Class zbrusu novou funkci Digital Light. Světla automobilu fungují jako 2MPx LED projektor zobrazující varovné signály přímo na silnici.
reklama
Společnost Mercedes-Benz byla vždycky průkopníkem v automobilismu a tvrdí se, že řada S bývá ta první, která zavede funkci, jež se o za dvacet let stane standardem obecně pro všechna auta (tedy i malá levná auta jiných značek, která Mercedesu ani nekonkurují). Takto to např. platilo pro ABS a "esko" bylo také jedním z prvních vozů s airbagy. Tyto vymoženosti se staly standardem na přelomu tisíciletí, zatímco třída S to měla už na přelomu 70. a 80. let. Nyní se objevuje další zajímavá funkce nazvaná Digital Light, kterou budou vybaveny ty nejluxusnější modely třídy S vyráběné s označením Maybach,
 
Mercedes-Benz Digital Light světlo
 
Každé přední světlo bude automobilu vybaveno 1MPx LED projektorem, což dohromady dá rozlišení okolo 2 megapixelů. Pomocí těchto projektorů pak auto bude informovat řidiče o událostech na silnici a vizuálně jej upozorňovat na blížící se nebezpečí.
 
Mercedes-Benz Digital Light
 
A co všechno vlastně nová světla umí? Např. při projíždění stavbou ukáže dvě vodící linie, aby byl řidič snáze naváděn a netrefil nějaký sloupek. Velkou šipkou také dokáže zobrazit chodce na silnici, takže je na něj řidič s předstihem upozorněn. Světla také mohou ukazovat ideální vzdálenost od vepředu jedoucího auta.
 
Mercedes-Benz Digital Light stavba
 
Dalšími funkcemi je např. signalizace hrozícího náledí při teplotách pod 5 °C ikonkou vločky, nebude chybět ani informace o blížící se uzavírce, resp. stavbě, světla také budou řidiče informovat o vyjetí z pruhu, blížící se kolizi při couvání, bude zde i signalizace auta v mrtvém úhlu a v neposlední řadě také signalizace překročení povolené rychlosti.
 
Mercedes-Benz Digital Light chodec
 
Aby toho nebylo málo, celý systém je doplněn třeba i o takové funkce jako je stínění světel, aby auto neoslňovalo nejen protijedoucí auta, což není až tak neobvyklé, ale dokonce i chodce (systém je schopen detekovat pozici hlavy chodce a tím směrem vypne svícení).
 
Mercedes-Benz Digital Light náledí
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu" Tesla začala vyrábět Model 3 i ve "stanu"
Elon Musk slíbil, že do konce června chce vyrábět 5000 vozů Model 3 týdně. Po několika odkladech to chce už konečně splnit, a tak nechal postavit jakýsi "stan". Tvrdí dokonce, že toto provizorní řešení je lepší než klasická továrna.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu ZTE to má zase nahnuté, Senát ruší Trumpovu dohodu
ZTE a Trumpovy zákazy a dohody jsou docela pěkná komedie. Poslední Trumpova dohoda s Čínou se totiž z bezpečnostního hlediska nelíbí Senátu, a tak to vypadá, že naděje pro ZTE opět pohasíná.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť Samsung Galaxy Note 9 asi získá 4000mAh baterii a až 512GB paměť
Uvedení nového telefonu Samsung Galaxy Note 9 se pomalu blíží a s tím se objevuje i více a více uniklých informací. Ty poslední hovoří např. o 4000 mAh baterii a možnosti jej sehnat i s obrovskou 512GB vnitřní pamětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu Audi A1 představeno v nové generaci, nyní už bez dieselu
Automobilka Audi dnes představila svůj nový malý hatchback A1. Dostal agresivnější design, naopak nedostal do nabídky žádný naftový motor. K dispozici budou jen tři přeplňované benzinové motory ve čtyřech verzích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje Elon Musk objevil špionáž v Tesle, rozsah se vyšetřuje
Elon Musk v neděli večer rozeslal všem zaměstnancům Tesly e-mail o tom, že ve společnosti byl nalezen sabotér. Ten dělal změny v operačním systému firmy a také kradl interní data pro třetí strany.
Včera, aktualita, Milan Šurkala