Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Škoda Scala, nástupce Rapidu se postupně odhaluje

15.10.2018, Milan Šurkala, aktualita
Nový kompaktní model Škody je už za dveřmi a automobilka nám jej postupně odhaluje. Už jsme viděli teaser v podobě siluety vozu, sportovní koncept Vision RS a nyní se dozvídáme i jméno. Bude se jmenovat Škoda Scala.
Škoda Rapid si už kroutí šestý rok ve výrobním programu, a tak není divu, že se pracuje na jeho nástupci. Automobilka nám postupně také dávkuje informace o novém modelu a občas přihodí i nějakou tu fotku jako teaser, jak se stalo i dnes. Zveřejnila totiž, že novinka už neponese jméno Rapid, ale půjde o Škodu Scala. Jméno pochází z latiny a znamená schody nebo žebřík. Automobilka chce totiž novým modelem vystoupat mnohem výše a přeskočit několik vývojových stupňů.
 
Škoda Scala
 
Nový model by se měl představit v závěru letošního roku. Bude prvním evropským vozem Škoda v novodobé historii značky, který vzadu neponese logo v podobě okřídleného šípu, ale bude zde mít stylizovaný nápis Škoda.
 
Škoda Scala
 
Přestože se odhalily detaily nápisů a před týdnem také silueta vozu, v podstatě už máme docela dobrou představu o tom, jak bude nový vůz vypadat. Škoda totiž nedávno představila koncept Vision RS, který by měl být v podstatě sportovní variantou tohoto modelu. Odmyslete si spoilery a tak velká kola a měli byste dostat docela dobrou představu o tom, jak by měl nový model ve finále vypadat.
 
Škoda Scala
 
klikněte pro zvětšení
 
Zdroj: skoda-storyboard.com (1, 2)


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama