Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Shell postaví na britských ulicích 50000 nabíječek elektromobilů

3.9.2021, Milan Šurkala, aktualita
V lednu letošního roku koupila společnost Shell firmu Ubitricity, která budovala nabíječky elektromobilů. Shell chce celý koncept dotáhnout ještě dál, množství řádově znásobit a dostat ho na 50 tisíc.
Odklon od fosilních paliv v dopravě je politicky velmi silně protlačován a společnost Shell se přizpůsobuje. V lednu 2021 koupila společnost Ubitricity, která ve Velké Británii provozovala 3600 nabíječek elektromobilů. Pod taktovkou Shellu by ale měl celý projekt nabrat ještě větší spád a do roku 2025 by mělo po celé Británii vzniknout dalších 50 tisíc nabíjecích míst od Shellu.
 
BMW i3
ilustrační foto, autor: Albert Lugosi, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Firma se bude snažit dělat to s co nejmenšími náklady, takže využije vládní dotaci od Office for Zero Emission Vehicles (OZEV), která kryje 75 % nákladů. Zbytek doplatí Shell. Ve velké míře se využije stávající elektrické infrastruktury, tedy např. pouličních lamp. Je tedy jasné, že půjde o pomalé nabíjení, což je ostatně i logické. Jde o nabíjení při parkování, kdy se na nabíjení elektromobilu obvykle nečeká (na rozdíl od rychlonabíječek). Britská Committee for Climate Change pak tvrdí, že by Británie měla mít do roku 2025 zhruba 150 tisíc nabíječek, Shell by se tak postaral o třetinu z nich. Celosvětově chce ale společnost do téhož roku postavit 500 tisíc nabíjecích míst.
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama