www.svetmobilne.cz
>
>

Shell postaví na britských ulicích 50000 nabíječek elektromobilů

Shell postaví na britských ulicích 50000 nabíječek elektromobilů
, , aktualita
V lednu letošního roku koupila společnost Shell firmu Ubitricity, která budovala nabíječky elektromobilů. Shell chce celý koncept dotáhnout ještě dál, množství řádově znásobit a dostat ho na 50 tisíc.
K oblíbeným
reklama
Odklon od fosilních paliv v dopravě je politicky velmi silně protlačován a společnost Shell se přizpůsobuje. V lednu 2021 koupila společnost Ubitricity, která ve Velké Británii provozovala 3600 nabíječek elektromobilů. Pod taktovkou Shellu by ale měl celý projekt nabrat ještě větší spád a do roku 2025 by mělo po celé Británii vzniknout dalších 50 tisíc nabíjecích míst od Shellu.
 
BMW i3
ilustrační foto, autor: Albert Lugosi, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Firma se bude snažit dělat to s co nejmenšími náklady, takže využije vládní dotaci od Office for Zero Emission Vehicles (OZEV), která kryje 75 % nákladů. Zbytek doplatí Shell. Ve velké míře se využije stávající elektrické infrastruktury, tedy např. pouličních lamp. Je tedy jasné, že půjde o pomalé nabíjení, což je ostatně i logické. Jde o nabíjení při parkování, kdy se na nabíjení elektromobilu obvykle nečeká (na rozdíl od rychlonabíječek). Britská Committee for Climate Change pak tvrdí, že by Británie měla mít do roku 2025 zhruba 150 tisíc nabíječek, Shell by se tak postaral o třetinu z nich. Celosvětově chce ale společnost do téhož roku postavit 500 tisíc nabíjecích míst.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů Apple údajně prodal už 2 miliardy iPhonů
Podle poslední analytické zprávy už měl Apple prodat přes 2 miliardy telefonů iPhone. Tvrdí tak Horace Deidu ze serveru Asymco, který považuje iPhone 13 za nejdůležitější upgrade, s čímž by ale spousta jiných nesouhlasila.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů Stella Vita: solární karavan nizozemských studentů
Nizozemští studenti z Eindhoven University of Technology vyvinuli karavan, který má být poháněn výhradně solární energií. Plocha solárních panelů totiž může dosahovat až 17,5 čtverečních metrů.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala
Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy Motorola Moto G60 s 6000mAh akumulátorem přichází do Evropy
Motorola uvedla nový mobilní telefon Moto G60 i pro evropský trh. Novinka se může chlubit obří kapacitou akumulátoru 6000 mAh. Má také nadprůměrně velký 6,8" displej LCD se 120Hz obnovovací frekvencí.
20.9.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních GM doporučuje řidičům EV Chevrolet Bolt parkovat aspoň 15 metrů od ostatních
Elektromobil Chevrolet Bolt automobilce General Motors opravdu nedělá radost. Shořel další kus a firma nyní radí majitelům parkovat hodně daleko od dalších aut, doporučuje vzdálenost alespoň 15 metrů a nejen to.
18.9.2021, aktualita, Milan Šurkala9 komentářů
Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro Xiaomi uvádí nové smartphony 11T a 11T Pro
Xiaomi představilo nové telefony 11T a 11T Pro. Oba mají velký 6,67" displej AMOLED a fotoaparát s rozlišením 108 MPx. V případě verze Pro se můžete těšit až na 120W nabíjení, ale ani 11T v tomto rozhodně není žádný lenoch.
17.9.2021, aktualita, Milan Šurkala