www.svetmobilne.cz
>
>

Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů

Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů
, , aktualita
Společnost Shell je sice známá jako provozovatel čerpacích stanic, ale pochopitelně si je vědoma toho, že nastává doba elektromobilů. Proto koupila společnost Ubitricity, která např. provozuje největší síť nabíječek ve Velké Británii.
K oblíbeným
reklama
Doba se mění a je potřeba se přizpůsobit. To dělá i společnost Shell, známý provozovatel čerpacích stanic. Shell si je vědom příchodu elektromobilů, nelpí na ropné historii, a tak už dnes má na 430 stanicích přes 1000 rychlonabíječek. Své působení chce ale dál rozšířit i mimo své čerpací stanice, a tak koupil společnost Ubitricity, která je velkým provozovatelem veřejných i soukromých nabíječek v několika evropských státech. Tato německá společnost je např. největším provozovatelem nabíječek ve Velké Británii, kde má s 2700 stojany 13% tržní podíl.
 
BMW i3 nabíjející se na ulici
ilustrační foto, autor: Albert Lugosi, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Obvykle se jedná o stojany, které využívají stávající infrastruktury, jde tedy obvykle o pomalé nabíječky ve veřejném osvětlení nebo jiných sloupcích. Ty zajišťují, že si elektromobil mohou přes noc nabít lidé i v centrech měst a rychlonabíječky tak mohou potřebovat jen při delších cestách, nebo když se jim po několik dní nepovede najít místo se stojanem. Firma ale dodává i soukromé nabíječky např. pro firmy. "Fleetoví" zákazníci v Německu a Francii tak mají už přes 1500 nabíjecích stojanů od Ubitricity. Shell koupil celý 100% podíl v Ubitricity a transakce by měla být dokončena ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář