www.svetmobilne.cz
>
>

Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů

Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů
, , aktualita
Společnost Shell je sice známá jako provozovatel čerpacích stanic, ale pochopitelně si je vědoma toho, že nastává doba elektromobilů. Proto koupila společnost Ubitricity, která např. provozuje největší síť nabíječek ve Velké Británii.
K oblíbeným
reklama
Doba se mění a je potřeba se přizpůsobit. To dělá i společnost Shell, známý provozovatel čerpacích stanic. Shell si je vědom příchodu elektromobilů, nelpí na ropné historii, a tak už dnes má na 430 stanicích přes 1000 rychlonabíječek. Své působení chce ale dál rozšířit i mimo své čerpací stanice, a tak koupil společnost Ubitricity, která je velkým provozovatelem veřejných i soukromých nabíječek v několika evropských státech. Tato německá společnost je např. největším provozovatelem nabíječek ve Velké Británii, kde má s 2700 stojany 13% tržní podíl.
 
BMW i3 nabíjející se na ulici
ilustrační foto, autor: Albert Lugosi, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Obvykle se jedná o stojany, které využívají stávající infrastruktury, jde tedy obvykle o pomalé nabíječky ve veřejném osvětlení nebo jiných sloupcích. Ty zajišťují, že si elektromobil mohou přes noc nabít lidé i v centrech měst a rychlonabíječky tak mohou potřebovat jen při delších cestách, nebo když se jim po několik dní nepovede najít místo se stojanem. Firma ale dodává i soukromé nabíječky např. pro firmy. "Fleetoví" zákazníci v Německu a Francii tak mají už přes 1500 nabíjecích stojanů od Ubitricity. Shell koupil celý 100% podíl v Ubitricity a transakce by měla být dokončena ještě letos.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala