Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů

, , aktualita
Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů
Společnost Shell je sice známá jako provozovatel čerpacích stanic, ale pochopitelně si je vědoma toho, že nastává doba elektromobilů. Proto koupila společnost Ubitricity, která např. provozuje největší síť nabíječek ve Velké Británii.
Shell koupil Ubitricity, systém veřejných i privátních nabíječek elektromobilů
Doba se mění a je potřeba se přizpůsobit. To dělá i společnost Shell, známý provozovatel čerpacích stanic. Shell si je vědom příchodu elektromobilů, nelpí na ropné historii, a tak už dnes má na 430 stanicích přes 1000 rychlonabíječek. Své působení chce ale dál rozšířit i mimo své čerpací stanice, a tak koupil společnost Ubitricity, která je velkým provozovatelem veřejných i soukromých nabíječek v několika evropských státech. Tato německá společnost je např. největším provozovatelem nabíječek ve Velké Británii, kde má s 2700 stojany 13% tržní podíl.
 
BMW i3 nabíjející se na ulici
ilustrační foto, autor: Albert Lugosi, CC BY 2.0, přes Wikimedia Commons
 
Obvykle se jedná o stojany, které využívají stávající infrastruktury, jde tedy obvykle o pomalé nabíječky ve veřejném osvětlení nebo jiných sloupcích. Ty zajišťují, že si elektromobil mohou přes noc nabít lidé i v centrech měst a rychlonabíječky tak mohou potřebovat jen při delších cestách, nebo když se jim po několik dní nepovede najít místo se stojanem. Firma ale dodává i soukromé nabíječky např. pro firmy. "Fleetoví" zákazníci v Německu a Francii tak mají už přes 1500 nabíjecích stojanů od Ubitricity. Shell koupil celý 100% podíl v Ubitricity a transakce by měla být dokončena ještě letos.
 


reklama