www.svetmobilne.cz
>
>

Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík

Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík
, , aktualita
Společnost Shell hodlá značně snížit své environmentální dopady a chce znatelně zvýšit počet nabíječek elektromobilů. Do rok 2030 má prodávat 560 TWh elektrické energie ročně. Nechce ale zapomenout ani na vodík.
K oblíbeným
reklama
Doba se mění a firmy se musí přizpůsobit. Shell si je vědom toho, že s ropnými produkty si už moc dlouho nevystačí, a tak se snaží rozšířit portfolio "alternativních paliv". Do roku 2030 tak chce prodávat 560 TWh elektrické energie ročně, což je energie pro zhruba 180 milionů osobních elektromobilů. Sám Shell předpokládá, že půjde o cca 15 milionů běžných i firemních zákazníků, takže se dá předpokládat, že cílí zejména na ty firemní (nákladní dopravu). Připomeňme ještě, že před dvěma týdny Shell odkoupil systém veřejných i privátních nabíječek Ubitricity. Nechce se ale vyhýbat ani druhému alternativnímu palivu, vodíku. Zde by chtěl dosáhnout dvouciferného tržního podílu.
 
Shell logo
 
Sama společnost se chce chovat zodpovědněji k životnímu prostředí, a tak zatímco produkce ropy byla nejvyšší v roce 2019, uhlíkové emise už byly nižší než v roce 2018, kdy dosáhly rekordní hodnoty. Do roku 2023 chce snížit své emise o 6-8 %, do roku 2030 o 20 %, v roce 2035 to už má být o 45 % méně a v roce 2050 chce být "na nule".
 
Během 15 let chce pomocí CCS (Capture and Storage) zachytit 25 milionů tun oxidů uhlíku. Jeden CCS systém už běží v Kanadě, připravuje se jeden v Norsku a plánuje se pak ještě jeden v Nizozemí. Rozšířit chce i biopaliva z cukrové třtiny. V rámci joint venture Raízen byla odkoupena společnost Biosev a produkce bioetanolu by se měla zvýšit o 50 % na 3,75 miliard litrů ročně. V rámci všech projektů Shellu bylo v roce 2019 prodáno 10 miliard litrů biopaliv.
 
Zdroj: shell.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G MediaTek Dimensity 900 přináší 6nm technologii a 5G
MediaTek uvádí další 6nm mobilní procesor. Jde o 8jádrový model Dimensity 900 5G, který přináší vyšší efektivitu i možnost využívat agregace dvou 5G sítí. Podporovány mají být displeje s obnovovací frekvencí až 120 Hz.
16.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem Asus uvedl kompaktní Zenfone 8 a ZenFone 8 Flip s otočným fotoaparátem
Asus uvádí dva nové telefony do své řady Zenfone 8. Základní model s relativně kompaktními rozměry a Zenfone 8 Flip s otočným fotoaparátem. Stejnými moduly tak můžete fotit klasicky dozadu i selfie dopředu.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce Tesla Model S Jamese Maye: po Fordu další kuriózně vybité EV na nabíječce
Vypadá to, že nejen Ford Mustang Mach-E je elektromobilem, který může mít problém s vybitým akumulátorem, přestože by k tomu nemělo dojít. James May známý z TopGearu a The Grand Tour kvůli podobnému problému muset rozebrat část své Tesly.
14.5.2021, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů DxOMark bude nově testovat i výdrž akumulátorů u smartphonů
DxOMark známe především v oblasti vyhodnocování kvality snímačů digitálních fotoaparátů i telefonů. Nyní se ale dostalo na další kategorii, a tou jsou akumulátory smartphonů. Nově budeme mít bodové hodnocení nejen výdrže.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class Mercedes-Benz EQT: elektrický předobraz nové T-Class
Automobilka Mercedes-Benz představila koncept elektrického vanu EQT. Ten má být jakýmsi předobrazem nové T-Class, kompaktnější varianty k oblíbené V-Class. Pojmout má až sedm pasažérů a nabídnout jim luxusní svezení.
11.5.2021, aktualita, Milan Šurkala1 komentář