Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík

, , aktualita
Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík
Společnost Shell hodlá značně snížit své environmentální dopady a chce znatelně zvýšit počet nabíječek elektromobilů. Do rok 2030 má prodávat 560 TWh elektrické energie ročně. Nechce ale zapomenout ani na vodík.
Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík
Doba se mění a firmy se musí přizpůsobit. Shell si je vědom toho, že s ropnými produkty si už moc dlouho nevystačí, a tak se snaží rozšířit portfolio "alternativních paliv". Do roku 2030 tak chce prodávat 560 TWh elektrické energie ročně, což je energie pro zhruba 180 milionů osobních elektromobilů. Sám Shell předpokládá, že půjde o cca 15 milionů běžných i firemních zákazníků, takže se dá předpokládat, že cílí zejména na ty firemní (nákladní dopravu). Připomeňme ještě, že před dvěma týdny Shell odkoupil systém veřejných i privátních nabíječek Ubitricity. Nechce se ale vyhýbat ani druhému alternativnímu palivu, vodíku. Zde by chtěl dosáhnout dvouciferného tržního podílu.
 
Shell logo
 
Sama společnost se chce chovat zodpovědněji k životnímu prostředí, a tak zatímco produkce ropy byla nejvyšší v roce 2019, uhlíkové emise už byly nižší než v roce 2018, kdy dosáhly rekordní hodnoty. Do roku 2023 chce snížit své emise o 6-8 %, do roku 2030 o 20 %, v roce 2035 to už má být o 45 % méně a v roce 2050 chce být "na nule".
 
Během 15 let chce pomocí CCS (Capture and Storage) zachytit 25 milionů tun oxidů uhlíku. Jeden CCS systém už běží v Kanadě, připravuje se jeden v Norsku a plánuje se pak ještě jeden v Nizozemí. Rozšířit chce i biopaliva z cukrové třtiny. V rámci joint venture Raízen byla odkoupena společnost Biosev a produkce bioetanolu by se měla zvýšit o 50 % na 3,75 miliard litrů ročně. V rámci všech projektů Shellu bylo v roce 2019 prodáno 10 miliard litrů biopaliv.
 
Zdroj: shell.com


reklama