www.svetmobilne.cz
>
>

Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík

Shell chce do roku 2030 prodávat 560 TWh elektřiny ročně, zavede i vodík
, , aktualita
Společnost Shell hodlá značně snížit své environmentální dopady a chce znatelně zvýšit počet nabíječek elektromobilů. Do rok 2030 má prodávat 560 TWh elektrické energie ročně. Nechce ale zapomenout ani na vodík.
K oblíbeným
reklama
Doba se mění a firmy se musí přizpůsobit. Shell si je vědom toho, že s ropnými produkty si už moc dlouho nevystačí, a tak se snaží rozšířit portfolio "alternativních paliv". Do roku 2030 tak chce prodávat 560 TWh elektrické energie ročně, což je energie pro zhruba 180 milionů osobních elektromobilů. Sám Shell předpokládá, že půjde o cca 15 milionů běžných i firemních zákazníků, takže se dá předpokládat, že cílí zejména na ty firemní (nákladní dopravu). Připomeňme ještě, že před dvěma týdny Shell odkoupil systém veřejných i privátních nabíječek Ubitricity. Nechce se ale vyhýbat ani druhému alternativnímu palivu, vodíku. Zde by chtěl dosáhnout dvouciferného tržního podílu.
 
Shell logo
 
Sama společnost se chce chovat zodpovědněji k životnímu prostředí, a tak zatímco produkce ropy byla nejvyšší v roce 2019, uhlíkové emise už byly nižší než v roce 2018, kdy dosáhly rekordní hodnoty. Do roku 2023 chce snížit své emise o 6-8 %, do roku 2030 o 20 %, v roce 2035 to už má být o 45 % méně a v roce 2050 chce být "na nule".
 
Během 15 let chce pomocí CCS (Capture and Storage) zachytit 25 milionů tun oxidů uhlíku. Jeden CCS systém už běží v Kanadě, připravuje se jeden v Norsku a plánuje se pak ještě jeden v Nizozemí. Rozšířit chce i biopaliva z cukrové třtiny. V rámci joint venture Raízen byla odkoupena společnost Biosev a produkce bioetanolu by se měla zvýšit o 50 % na 3,75 miliard litrů ročně. V rámci všech projektů Shellu bylo v roce 2019 prodáno 10 miliard litrů biopaliv.
 
Zdroj: shell.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10 Xiaomi uvádí řadu telefonů Redmi Note 10
Xiaomi uvádí na trh rodinu nových smartphonů Redmi Note 10. Ta bude zahrnovat výkonný model Note 10 Pro se 108MPx fotoaparátem a 120Hz displejem AMOLED, bude zde i Note 10S, Note 10 a Note 10 5G.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky Dvojče Renaultu Traffic od Mitsubishi v crash testu: první auto bez hvězdičky
V Austrálii se prodává dodávka Mitsubishi Express, kterou u nás známe spíše jako Renault Traffic. Jako první auto si v testech od Australasian New Car Assessment Program (ANCAP) odneslo nulový počet hvězdiček.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů Apple iPhone 13 by měl dostat 1TB verzi i více stabilizovaných fotomodulů
Na nový smartphone iPhone 13 si budeme muset počkat ještě půl roku, ale už nyní se objevují informace o tom, co by měl přinést. Hovoří se o větší 1TB variantě Pro a také větším množství stabilizovaných fotomodulů.
5.3.2021, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge Volvo chce od roku 2030 vyrábět jen EV, nyní představuje C40 Recharge
Automobilka Volvo má velké plány. Od roku 2030 se chce mít ve výrobním programu už jen elektromobily. Pro začátek to po SUV XC40 Recharge zkouší s čistě elektrickým modelem, crossoverem C40 Recharge.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala
Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil Lunaz přestaví klasický Bentley Continental na elektromobil
Máte-li starého Bentleye s legendární V8 a tento motor už vám nevoní, můžete si ho u společnosti Lunaz nechat přestavět na elektromobil. Přijdete však o historický charakter vozu a několik set tisíc liber.
4.3.2021, aktualita, Milan Šurkala