www.svetmobilne.cz
>
>

Scania AXL, autonomní sklápěčka pro doly a lomy

Scania AXL, autonomní sklápěčka pro doly a lomy
, , aktualita
Po Volvu představuje svůj autonomní truck bez kabiny pro řidiče také automobilka Scania. V tomto případě nejde o tahač, ale o sklápečku, která najde své náročné využití např. v dolech nebo lomech.
K oblíbeným
reklama
V automobilce Scania si se svými autonomními náklaďáky už dost věří a přechází na další metu. Vyhodili dohlížející řidiče autonomních vozidel a vyvinuli Scanii AXL, která ani nemá kabinu. Zatímco Volvo má bezkabinový tahač, v případě Scanie je to sklápěčka určená do lomů, dolů nebo jiných uzavřených prostor, kde se autonomní auta snáze kontrolují a nemíchají se s běžným provozem.
 
Scania AXL
 
Pomocí logistického systému se jen vozu řekne, co má dělat a ono by to už mělo samo zvládnout. Aby lidé procházející okolo věděli, že je vůz registruje, má kolem sebe šedý pásek, který svítí v místě, kde detekuje kolemjdoucí. Narozdíl od mnoha autonomních aut není Scania AXL poháněna elektřinou, ale klasickým spalovacím motorem. Ten však spaluje obnovitelné blíže nespecifikované biopalivo. První živé demo proběhne 2. října v Södertälje.
 
 
Scania uvolnila také video dokumentující vývoj vozu. Má délku 11,5 minuty.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
5.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
4.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala