www.svetmobilne.cz
>
>

Scania AXL, autonomní sklápěčka pro doly a lomy

Scania AXL, autonomní sklápěčka pro doly a lomy
, , aktualita
Po Volvu představuje svůj autonomní truck bez kabiny pro řidiče také automobilka Scania. V tomto případě nejde o tahač, ale o sklápečku, která najde své náročné využití např. v dolech nebo lomech.
K oblíbeným
reklama
V automobilce Scania si se svými autonomními náklaďáky už dost věří a přechází na další metu. Vyhodili dohlížející řidiče autonomních vozidel a vyvinuli Scanii AXL, která ani nemá kabinu. Zatímco Volvo má bezkabinový tahač, v případě Scanie je to sklápěčka určená do lomů, dolů nebo jiných uzavřených prostor, kde se autonomní auta snáze kontrolují a nemíchají se s běžným provozem.
 
Scania AXL
 
Pomocí logistického systému se jen vozu řekne, co má dělat a ono by to už mělo samo zvládnout. Aby lidé procházející okolo věděli, že je vůz registruje, má kolem sebe šedý pásek, který svítí v místě, kde detekuje kolemjdoucí. Narozdíl od mnoha autonomních aut není Scania AXL poháněna elektřinou, ale klasickým spalovacím motorem. Ten však spaluje obnovitelné blíže nespecifikované biopalivo. První živé demo proběhne 2. října v Södertälje.
 
 
Scania uvolnila také video dokumentující vývoj vozu. Má délku 11,5 minuty.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli Samsung Galaxy S10 má chybu čtečky otisků prstů, může ho odemknout kdokoli
High-endový telefon Samsung Galaxy S10 má velmi nepříjemnou chybu čtečky otisků prstů. Při použití některých ochranných skel je totiž možné telefon odemknout jakýmkoli prstem, nikoli jen tím registrovaným.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000 Adata uvádí tenkou 10000mAh powerbanku T10000
Společnost Adata představila novou kompaktní powerbanku T10000. Jak už napovídá název, nabídne kapacitu 10000 mAh, a to vše při stylovém tenkém designu. Powerbanka má totiž tloušťku jen 15 mm.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem Audi končí s létajícími auty vyvíjenými s Airbusem
Zatímco Porsche oznámilo, že se společností Boeing chce vyvíjet létající auta, koncernová automobilka Audi naopak učinila opačný krok a spolupráci s konkurenčním Airbusem ukončila. Projekt Pop.Up tak pro Audi nebude mít pokračování.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří Google Pixel 4 a 4 XL přináší odemykání telefonu tváří
Google představil dlouho očekávané smartphony Pixel 4 a Pixel 4 XL. Ty dostávají odemykání výhradně rozpoznáním tváře, fotoaparát má pak i modul s teleobjektivem a zvýšil se i výkon nových telefonů.
16.10.2019, aktualita, Milan Šurkala
Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji Porsche Taycan 4S: sportovní elektromobil levněji
Porsche nedávno představilo hodně drahý elektrický sedan Taycan Turbo a Turbo S. Nyní se představuje základní verze Taycan 4S, jejiž cena je výrazně nižší proti variantám Turbo, přitom půjde pořád o hodně výkonné auto.
14.10.2019, aktualita, Milan Šurkala