www.svetmobilne.cz
>
>

Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice

Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
, , aktualita
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
K oblíbeným
reklama
V září minulého roku představila švédská automobilka Volvo velmi zajímavý koncept elektrického tahače Volvo Vera. Ten má nejen dnes tak módní elektrický pohon, ale také autonomní řízení. To velmi názorně ukazuje i design vozu, nemá totiž ani kabinu řidiče. Cílem je vytvořit flotilu propojených vozidel přes cloudový systém, což může ve výsledku optimalizovat provoz, vykládání i nakládání a snižovat náklady. Tyto futuristické vozy navíc už bude možné potkat i na švédských silnicích.
 
Volvo Vera
 
V pilotním projektu pro logistickou společnost DFDS budou autonomní trucky jezdit mezi logistickým centrem této společnosti a blízkým terminálem u přístavu v Gothenburgu ve Švédsku. Vozy budou mít omezenou maximální rychlost na 40 km/h a na jejich provoz bude dohlížet operátor z kontrolní věže, který za něj bude i zodpovědný. Mikael Karlsson, viceprezident Autonomous Solutions at Volvo Trucks, tvrdí, že autonomní doprava s nízkým hlukem a nulovými emisemi bude v budoucnosti hrát velmi důležitou roli, následkem čehož z toho bude profitovat byznys i lidská společnost. A i když Vera má omezovač rychlosti, Volvo jako společnost ho dle jeho slov nemá.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě Vivo NEX 3 5G přichází s displejem pokrývajícím 99,6 % přídě

Nový high-endový telefon Vivo NEX 3 představuje zajímavý Waterfall FullView Display, který pokrývá neuvěřitelných 99,6 % plochy přední strany. Také bude nabízen ve verzi s podporou 5G mobilních sítí. 

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen Microsoft Surface Laptop 3 asi vymění Intel za AMD Ryzen

Velkým vítězstvím pro AMD by mohl být další velký hráč, který by používal jeho procesory. Podle uniklých zpráv to vypadá, že by se nové mobilní Ryzeny měly objevit v noteboocích Microsoft Surface Laptop 3.

Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku Electrify America spustila první 800V rychlonabíječku
Zatímco většina elektromobilů používá 400V systémy, pro rychlejší nabíjení je mnohem vhodnější vyšší napětí 800V. To využívá např. Porsche Taycan a pro něj už v USA stojí první 800V nabíječka od Electrify America.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem Byton M-Byte, elektrické SUV se 48" displejem
Čínská automobilka Byton chce dobýt nejen Evropu se svým novým elektrickým SUV M-Byte. To má být k mání za docela atraktivní cenu a zajímavostí bude např. i obrovský 48" displej místo přístrojové desky.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala
Moderní Land Rover Defender přijíždí Moderní Land Rover Defender přijíždí
Legendární Land Rover Defender se přestal vyrábět před několika lety a nyní se objevuje jeho moderní varianta. Opět bude k dispozici ve verzích 90 a 110, přičemž si budete moci vybrat i hybridní variantu.
14.9.2019, aktualita, Milan Šurkala