www.svetmobilne.cz
>
>

Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice

Autonomní elektrotrucky Volvo Vera bez kabiny míří na silnice
, , aktualita
Automobilka Volvo nedávno představila pozoruhodná autonomní nákladní vozidla Volvo Vera. Ty jsou nejen elektrická, ale především zaujmou tím, že jsou autonomní a dokonce ani nemají kabinu pro řidiče.
K oblíbeným
reklama
V září minulého roku představila švédská automobilka Volvo velmi zajímavý koncept elektrického tahače Volvo Vera. Ten má nejen dnes tak módní elektrický pohon, ale také autonomní řízení. To velmi názorně ukazuje i design vozu, nemá totiž ani kabinu řidiče. Cílem je vytvořit flotilu propojených vozidel přes cloudový systém, což může ve výsledku optimalizovat provoz, vykládání i nakládání a snižovat náklady. Tyto futuristické vozy navíc už bude možné potkat i na švédských silnicích.
 
Volvo Vera
 
V pilotním projektu pro logistickou společnost DFDS budou autonomní trucky jezdit mezi logistickým centrem této společnosti a blízkým terminálem u přístavu v Gothenburgu ve Švédsku. Vozy budou mít omezenou maximální rychlost na 40 km/h a na jejich provoz bude dohlížet operátor z kontrolní věže, který za něj bude i zodpovědný. Mikael Karlsson, viceprezident Autonomous Solutions at Volvo Trucks, tvrdí, že autonomní doprava s nízkým hlukem a nulovými emisemi bude v budoucnosti hrát velmi důležitou roli, následkem čehož z toho bude profitovat byznys i lidská společnost. A i když Vera má omezovač rychlosti, Volvo jako společnost ho dle jeho slov nemá.
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13 CPU Apple A14 Bionic má být o 40 % výkonnější než A13
Už za pár týdnů by se měly představit nové telefony Apple iPhone 12 a s nimi i nové procesory Apple A14 Bionic. Podle nových úniků by tyto 5nm procesory měly nabídnout výrazně vyšší výkon, hovoří se až o 40 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení ČTÚ vyhlásil výběrové řízení na frekvence pro 5G připojení
Pomalu se nám blíží doba masivního nástupu technologie 5G. Český telekomunikační úřad tak nyní vyhlásil výběrové řízení, které má přidělit rádiové frekvence pro 5G sítě a počítá i s novými operátory, což se těm starým ani trochu nelíbí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny Huawei v potížích: sklady s procesory dochází, TSMC nebude vyrábět Kiriny
Huawei má čím dál tím těžší pozici. I když je největším producentem telefonů na světě, brzy nebude mít k dispozici nové procesory. Zásoby se tenčí a TSMC pro něj ani nebude vyrábět nové, takže hrozí konec i jeho vlastním procesorům Kirin.
9.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu Chytré hodinky Samsung Galaxy Watch 3 dostávají detekci pádu
Samsung představil spoustu novinek a jsou mezi nimi i nové chytré hodinky Galaxy Watch 3. Ty dostávají detekci pádu i rozšířenou sadu zdravotních aplikací. Umí monitorovat množství kyslíku v krvi a další užitečné parametry.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+ Tablet Samsung Galaxy Tab S7 přichází i ve 12,4" verzi S7+
Dalšími novinkami z dílen společnosti Samsung jsou dva nové tablety Galaxy Tab S7 a S7+. Mají design s tenkými rámečky a k dispozici budou s úhlopříčkami 11" a 12,4". Tím chtějí konkurovat iPadům Pro.
6.8.2020, aktualita, Milan Šurkala