www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu
, , aktualita
Samsungu se v poslední době v telefonech moc nedaří a pro čínský trh to platí dvojnásob. Jeho tržní podíl má velmi blízko nule a společnost se tak rozhodla zavřít jednu ze zdejších dvou továren na smartphony.
K oblíbeným
reklama
I když je Samsung stále celosvětovou jedničkou v prodejích telefonů, jeho zastoupení rychle klesá a v posledním čtvrtletí vykázal meziročně 15% pokles, což je dost nepříjemné. Opravdu velmi markantní je to zejména na čínském trhu. Ještě před pěti lety zde měl okolo 20 % tržního podílu, nicméně dnes je to sotva 1 %. Na čínském trhu tak v podstatě neexistuje a byl převálcován čínskými značkami, které se v poslední době hodně vyšvihly.
 
Samsung logo
 
Už v létě se objevily informace, že by se následkem tohoto měla zavírat čínská továrna v Tchien-tinu a tak se nyní i děje. V provozu je nyní posledních několik dní a s ní zde ztratí práci i přibližně 2600 zaměstnanců. Těm ale Samsung nabídne různé formy podpory a případně převelení do jiných poboček společnosti.
 
Za rozhodnutím stojí i ten fakt, že se Čína stává drahou zemí pro výrobu a Samsung tak přesouvá produkci do levnějších zemí, jako je Vietnam nebo Indie. Právě zavíraná továrna měla výrobní kapacitu 36 milionů kusů telefonů ročně, zatímco druhá čínská továrna v Huizhou v provincii Guangdong zvládala vyrobit 72 milionů. To je ale stále relativně málo vůči nejnovější indické továrně v Noidě v Uttarpradéši, kde by se za tři roky mělo vyrábět 120 milionů kusů. Ve Vietnamu má nyní Samsung dvě továrny, které dohromady chrlí 240 milionů telefonů za rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo? Plug-in hybridy: proč jsou papírové spotřeby úplně mimo?
Už dobře víme, že se papírové spotřeby aut velmi často rozcházejí s realitou dosahovanou na silnicích. Největší kouzla ale výrobci jednoznačně vytváří u plug-in hybridů. Proč tomu tak je a kdo za to vlastně může?
Dnes, článek, Milan Šurkala
Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem Huawei potvrdilo skládací Mate X na září s Androidem
Skládací smartphone Huawei Mate X byl samotným šéfem pro Západní Evropu potvrzen nejpozději na září. Nejvíce překvapivou informací je však to, že navzdory americkému banu bude mít operační systém Google Android.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu Google Pay nyní podporuje placení z PayPalu
Dnes módní placení pomocí mobilního telefonu a Google Pay bude opět o něco univerzálnější. Platební aplikace Googlu totiž bude vedle platebních karet nově podporovat svázání s účtem od PayPalu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR Harry Potter: Wizards Unite přichází i do ČR
Netrvalo to vůbec dlouho a dlouho očekávaná mobilní hra Harry Potter: Wizards Unite se dostává do dalších zemí včetně té naší. Kdo chce, může si už hru zdarma stáhnout na oficiálních obchodech.
24.6.2019, aktualita, Milan Šurkala
Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává Starší MacBooky Pro mohou mít vadnou baterii, Apple je svolává
Pokud máte starší Apple MacBook pro (zejména ty koupené v letech 2015 a 2016), může mít váš přístroj vadnou baterii, která se může přehřát a vznítit. Společnost Apple je tak svolává k dobrovolné opravě.
23.6.2019, aktualita, Milan Šurkala