www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu
, , aktualita
Samsungu se v poslední době v telefonech moc nedaří a pro čínský trh to platí dvojnásob. Jeho tržní podíl má velmi blízko nule a společnost se tak rozhodla zavřít jednu ze zdejších dvou továren na smartphony.
reklama
I když je Samsung stále celosvětovou jedničkou v prodejích telefonů, jeho zastoupení rychle klesá a v posledním čtvrtletí vykázal meziročně 15% pokles, což je dost nepříjemné. Opravdu velmi markantní je to zejména na čínském trhu. Ještě před pěti lety zde měl okolo 20 % tržního podílu, nicméně dnes je to sotva 1 %. Na čínském trhu tak v podstatě neexistuje a byl převálcován čínskými značkami, které se v poslední době hodně vyšvihly.
 
Samsung logo
 
Už v létě se objevily informace, že by se následkem tohoto měla zavírat čínská továrna v Tchien-tinu a tak se nyní i děje. V provozu je nyní posledních několik dní a s ní zde ztratí práci i přibližně 2600 zaměstnanců. Těm ale Samsung nabídne různé formy podpory a případně převelení do jiných poboček společnosti.
 
Za rozhodnutím stojí i ten fakt, že se Čína stává drahou zemí pro výrobu a Samsung tak přesouvá produkci do levnějších zemí, jako je Vietnam nebo Indie. Právě zavíraná továrna měla výrobní kapacitu 36 milionů kusů telefonů ročně, zatímco druhá čínská továrna v Huizhou v provincii Guangdong zvládala vyrobit 72 milionů. To je ale stále relativně málo vůči nejnovější indické továrně v Noidě v Uttarpradéši, kde by se za tři roky mělo vyrábět 120 milionů kusů. Ve Vietnamu má nyní Samsung dvě továrny, které dohromady chrlí 240 milionů telefonů za rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm) Ram Heavy Duty pokořil 1000 lb-ft (1356 Nm)
I když velké americké pickupy u nás nejsou zrovna běžným zjevem, podíváme se dnes na novinku v podobě Ram Heavy Duty, který ve své kategorii pokořil kulatou hranici točivého momentu 1000 lb-ft (1356 Nm).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět Nabíječka Apple AirPower se prý konečně začíná vyrábět
Velmi dlouho odkládaná nabíječka Apple AirPower, která měla být schopna nabíjet několik zařízení současně, se podle neoficiálních zdrojů má konečně začít vyrábět. Bylo by už na čase, ohlášena totiž byla už v roce 2017.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám Valeo XtraVue Trailer "zprůhlední" přívěs díky kamerám
Společnost Valeo přichází s technologií, která pomůže řidičům s přehledem dění za přívěsem. Pomocí více kamer je schopna poskládat obraz okolí přívěsu a řidič tak může vidět, co se děje v okolí přívěsu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude Sony mění strategii se smartphony, XZ4 Compact možná nebude
Společnosti Sony se poslední dobou na poli smartphonů vůbec nedaři a značka v této oblasti upadá v zapomnění. Aby mobilní divize úplně nezmizela, chce Sony změnit strategii a zkusit jiný přístup. Odnese to ale možná řada Compact.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR Lenovo Yoga S940 a C730 přináší AI, OLED nebo HDR
Lenovo přišlo také se dvěma novými notebooky do řady Yoga. Jde o modely Yoga S940 a C730. U prvního najdeme třeba systém umělé inteligence a HDR displej, u druhého je zajímavá např. AMOLED obrazovka.
Včera, aktualita, Milan Šurkala