www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu

Samsung zavírá čínskou továrnu v Tchien-tinu
, , aktualita
Samsungu se v poslední době v telefonech moc nedaří a pro čínský trh to platí dvojnásob. Jeho tržní podíl má velmi blízko nule a společnost se tak rozhodla zavřít jednu ze zdejších dvou továren na smartphony.
K oblíbeným
reklama
I když je Samsung stále celosvětovou jedničkou v prodejích telefonů, jeho zastoupení rychle klesá a v posledním čtvrtletí vykázal meziročně 15% pokles, což je dost nepříjemné. Opravdu velmi markantní je to zejména na čínském trhu. Ještě před pěti lety zde měl okolo 20 % tržního podílu, nicméně dnes je to sotva 1 %. Na čínském trhu tak v podstatě neexistuje a byl převálcován čínskými značkami, které se v poslední době hodně vyšvihly.
 
Samsung logo
 
Už v létě se objevily informace, že by se následkem tohoto měla zavírat čínská továrna v Tchien-tinu a tak se nyní i děje. V provozu je nyní posledních několik dní a s ní zde ztratí práci i přibližně 2600 zaměstnanců. Těm ale Samsung nabídne různé formy podpory a případně převelení do jiných poboček společnosti.
 
Za rozhodnutím stojí i ten fakt, že se Čína stává drahou zemí pro výrobu a Samsung tak přesouvá produkci do levnějších zemí, jako je Vietnam nebo Indie. Právě zavíraná továrna měla výrobní kapacitu 36 milionů kusů telefonů ročně, zatímco druhá čínská továrna v Huizhou v provincii Guangdong zvládala vyrobit 72 milionů. To je ale stále relativně málo vůči nejnovější indické továrně v Noidě v Uttarpradéši, kde by se za tři roky mělo vyrábět 120 milionů kusů. Ve Vietnamu má nyní Samsung dvě továrny, které dohromady chrlí 240 milionů telefonů za rok.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon Tesla Model 3 dostala přes internet o 5 % vyšší výkon
Automobilka Tesla je známá tím, že aktualizuje své vozy pomocí aktualizací přes internet, jde o tzv. over-the-air updaty. Ten poslední přinsel např. Sentry Mode, Dog Mode, ale nejen to. Vozům se také navýšil výkon až o 5 %.
20.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8 Bentley Continental GT dostává novou verzi s V8
Automobilka Bentley uvádí novou lehčí verzi svého kupé a kabrioletu Continental GT. Jde o verzi V8 s dvakrát přeplňovaným osmiválcem, který dokáže oba dva vozy rozjet až na maximální rychlost 318 km/h.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic Apple iPad mini se 7,9" displejem dostává A12 Bionic
Společnost Apple představila dva nové tablety, iPad Air a iPad mini. Druhý jmenovaný přináší kompaktní rozměry díky 7,9" displeji. Dostává však také výkonnější procesor A12 Bionic a podporu dotykového pera Apple Pencil.
19.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil Nový Apple iPad Air podporuje Apple Pencil
Apple dnes představil dva nové tablety, iPad mini a iPad Air. My se podíváme na iPad Air, který vedle výkonnějšího hardwaru přináší především podporu Apple Pencil. Tu tak nyní podporují všechny nové iPady.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala
Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y Fisker chystá elektrické SUV, konkurenci Modelu Y
Automobilka Fisker se chystá na další pokus prorazit se svými elektromobily. Chystá totiž nové elektrické SUV, které by mělo být konkurencí Tesle Modelu Y, rovněž za příznivou cenu okolo 40000 USD.
18.3.2019, aktualita, Milan Šurkala