Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung vydal dubnovou bezpečnostní aktualizaci dříve než Google

31.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Balíček bezpečnostních záplat pro duben 2018 zamířil na první telefon a je jím překvapivě Galaxy J7 (2017). Samsung tedy překonal svou rychlostí dokonce i Google. Prozatím nemáme k dispozici ani seznam změn.
Samsung nepatří k zrovna ukázkovým příkladům toho, jak by měly vypadat softwarové aktualizace smartphonů. V Nizozemsku dokonce byl Samsung zažalován, i když požadavky spotřebitelské organizace jsou v tomto případě absurdní. Občas se jihokorejskému výrobci povede nějaký chválihodný úspěch, jako je tomu v případě dubnové bezpečnostní aktualizace. Obvykle tento balíček nejprve vydá Google pro svá zařízení a až s malým zpožděním se objeví u telefonů jiných značek.
 
Není tomu tak vždy, třeba tentokrát se povedlo Samsungu vydat aktualizace dříve než Google nebo kdokoliv jiný. Kromě toho překvapí, že jako první se dočkali uživatelé cenově dostupného modelu Galaxy J7 (2017) z loňského roku. Zmínka o bezpečnostní aktualizaci pro duben 2018 zatím ještě není ani na oficiálních stránkách Androidu, takže ani nevíme, jaké chyby opravuje a jaká vylepšení přináší. Update hlásí uživatele Galaxy J7 (2017) z Nizozemska a Lucemburska, ale možná byl vydán i v dalších částech světa. Pokud máte tento model, můžete dostupnost aktualizace ověřit v menu Nastavení. Galaxy J7 (2017) nedostává bezpečnostní aktualizace každý měsíc, ale jen čtvrtletně.
 
 
Nedávno jsme vám přinesli kompletní přehled plánu bezpečnostních aktualizací Androidu pro zařízení Samsung. Objevilo se také srovnání jednotlivých značek v kvalitě bezpečnostních updatů, kde Samsung dopadl velmi špatně. Občas však jihokorejský výrobce dokáže příjemně překvapit.
 


reklama