Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

123 tisíc majitelů vozů Tesla Model S by mělo zamířit do servisu

30.3.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Rychle korodující šrouby parkovací brzdy jsou důvodem, proč by mělo přes 120 tisíc majitelů elektromobilu Tesla do servisu. Problém se týká vozidel Model S, které byly vyrobeny před dubnem 2016.
I mistr tesař se někdy utne. V případě Tesly se stalo už několikrát, ale naštěstí se vždy jednalo o méně vážné a spíše raritní problémy, které nezpůsobily žádnou nehodu ani zranění. Před rokem tak muselo do servisu přes 50 tisíc majitelů elektromobilů Tesla kvůli vadné parkovací brzdě. Tentokrát je problém širší a týká se až 123 tisíc vozidel americké značky. Na vině je posilovač řízení, který používá šrouby snadno podléhající korozi. Závada se objevuje ve velmi chladném prostředí, kde jsou navíc k solení silnic používány spíše soli vápníku nebo hořčíku než chlorid sodný.
 
 
Tesla se ovšem rozhodla nenechat nic náhodě a svolává řidiče z celého světa. Počítá totiž s možností, že vozidlo může být později používáno v jiných klimatických podmínkách. Vadné šrouby se objevily v Modelu S, konkrétně v kusech vyrobených před dubnem 2016. Při selhání šroubu zůstane vozidlo ovladatelné, ale řidič by musel vyvíjet větší sílu k otáčení volantu, a to především v nižších rychlostech a při parkování. Řízení při vyšších rychlostech by prakticky nemělo být ovlivněno.
 
Majitelé dotčených vozidel proto nemusejí propadat panice a mohou automobil nadále používat. Tesla bude každého (v závislosti na dostupnosti dílů) kontaktovat kvůli domluvení návštěvy servisu, přičemž samotná oprava zabere přibližně hodinu. Návštěva servisu je tentokrát pouze doporučená.
 
Zdroj: Tesla.com


reklama