Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung umožnil vypnout tlačítko Bixby u Galaxy S8

18.9.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung vyslyšel přání mnoha uživatelů smartphonů Galaxy S8 a S8+, kteří si stěžovali na nemožnost deaktivovat tlačítko hlasového asistenta Bixby. Stále však chybí možnost mu nastavit jinou funkci.
Samsung Galaxy S8 a Galaxy S8+ byly první smartphony, které přišly s chytrým hlasovým asistentem Bixby. Jihokorejský výrobce dokonce na bok telefonů umístil samostatné tlačítko, které slouží k rychlému spuštění asistenta. Jenže to má jeden háček, Bixby totiž v současné době podporuje jen angličtinu (americkou verzi) a korejštinu, pokud na něj budete mluvit jiným jazykem, nebude vám rozumět. Výsledek je takový, že vychytávku využívá jen část majitelů Galaxy S8 a Galaxy S8+, která ovládá některý ze dvou podporovaných jazyků a má zájem využívat chytrého hlasového asistenta.
 
 
Sám o sobě by to nebyl problém, kdyby telefony neměly už zmiňované dedikované tlačítko pro Bixby, které se v takovém případě stává zbytečným a dokonce přímo nepraktickým. Stačí totiž vzít zařízení neopatrně do ruky nebo se přehlédnout a dojde k nechtěnému spuštění asistenta Bixby. To je nyní minulostí, neboť od poslední verze aplikace lze tlačítko deaktivovat. Sice trvalo skoro půl roku, než Samsung přišel s takovým jednoduchým řešením, ale nakonec jsme se přece jen dočkali. Výrobce neumožní nic jiného, než tlačítko zkrátka vypnout, takže se po jeho stisknutí nic nestane. Uživatelé přitom už od počátku žádají, aby mohlo být tlačítko programovatelné, takže by si mohl každý vybrat právě tu funkci či aplikaci, která by se mu hodila.
 
Samsung však tuto možnost už v minulosti odmítl a dokonce se zasloužil o nefunkčnost některých řešení třetích stran, která umožňovala přiřadit tlačítku Bixby libovolnou funkci. Nedávné přidání možnosti deaktivace tohoto ovládacího prvku by však mohlo být prvním náznakem, že se přístup v tomto ohledu mění. Společnost by tím usnadnila život nejednomu majiteli Galaxy S8 a Galaxy S8+, který buď nemluví některým z podporovaných jazyků, nebo zkrátka nepřišel chytrému hlasovému asistentu na chuť. Uživatelů, kteří Bixby nevyužívají a dedikované tlačítko je pro ně tedy zbytečností, bude v celosvětovém měřítku zcela jistě většina.
 
Pokud máte některý z výše uvedených smartphonů, můžete tlačítko Bixby deaktivovat v nastavení poslední verzi aplikace, která byla vydána tento týden.
 


reklama