Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung umožní odemknout jakýkoliv počítač s Windows 10 pomocí otisku prstu

22.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Aplikace Samsung Flow se brzy dočká rozšíření své funkčnosti. Novinkou bude možnost využít smartphony Galaxy se čtečkou otisků k odemknutí počítače s Windows 10. Poodhalen byl také vzhled doku pro Galaxy S8, který umožní spustit desktopový systém na monitoru.
Samsung Flow je nadějná aplikace, která je však zatím kompatibilní jen s tabletem Galaxy TabPro S (a bude nejspíš kompatibilní také s jeho nástupcem Galaxy TabPro S2, který má být představen na MWC 2017). Umožňuje zobrazovat ve Windows 10 notifikace ze smartphonu s možností přímé odpovědi nebo přenášet soubory mezi oběma zařízeními. Tou patrně nejzajímavější vychytávkou je však možnost odemknout systém Windows 10 (prozatím tedy jen Galaxy TabPro S) pomocí smartphonu se čtečkou otisků prstů. Stačí, aby měla obě zařízení nainstalovanou aplikaci Samsung Flow a byla spárována přes bezdrátovou technologii Bluetooth.

Jak upozornil web Sammobile, hlavní nevýhoda služby Samsung Flow by v blízké době měla zmizet. Vývojáři totiž v odpovědi na jednu z recenzí zmiňují, že všechna zařízení s Windows 10 budou podporována od aktualizace, která by měla vyjít začátkem letošního dubna. Potom už bude možné využívat všechny výhody aplikace také na desktopových počítačích s Windows 10. Podstatné je ovšem také vlastnit podporovaný smartphone, přičemž v současné době seznam zahrnuje Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy S6, Galaxy S6 Edge, Galaxy S6 Edge+, Galaxy Note 5, Galaxy A7 (2016) a Galaxy A5 (2016). Nutnou podmínkou je samozřejmě model vybavený čtečkou otisků prstů a minimálně Androidem 6.0 Marshmallow.


Obdoba Continuum u Galaxy S8 byla ještě jednou potvrzena


Uniklé soubory ze systému pro připravovaný Galaxy Tab S3 nám překvapivě potvrdily pár informací týkající se vlajkové lodi Galaxy S8. Kromě netradičního umístění čtečky otisků prstů vedle zadního fotoaparátu a použití virtuálních tlačítek ve spodní části displeje byla poodhalena funkce, která umožní připojit Galaxy S8 k monitoru a spustit operační systém přizpůsobený pro použití na desktopech. Tato vychytávka se jmenuje DeX a vyžaduje speciální dok, který disponuje HDMI konektorem. Víceméně se tedy jedná o obdobu funkce Continuum, kterou známe z mobilních Windows 10.

Obrázek nám sice minimálně naznačil podobu doku, ale otázkou zůstává, jak použitelný bude samotná desktopová verze Androidu.

Zdroj: Sammobile.com, Androidpolice.com
reklama