Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung ukáže ohebné smartphony už na MWC 2017, ale jen vyvoleným

10.2.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Po nějakém čase se opět začíná hovořit o flexibilním telefonu z dílny Samsungu. Prototypy takového zařízení by měly být ukázány koncem tohoto měsíce, přístup k nim ovšem nejspíš budou mít jen obchodní partneři jihokorejské společnosti.
Smartphony či tablety, které můžeme všemožně ohýbat a skládat. To je sen, o kterém se spekuluje už řadu let. Nejčastěji v souvislosti se Samsungem, i když poměrně daleko by v tomto ohledu mohlo být také LG. A s podobnou myšlenkou si v posledních měsících pohrávají také čínští výrobci Lenovo, Oppo a Xiaomi. Tentokrát je téma flexibilních smartphonů zmiňováno znovu v souvislosti se Samsungem. Tentokrát se jihokorejský zdroj zmiňuje o tom, že by se měl výrobce takovým zařízením pochlubit už na veletrhu MWC 2017 v Barceloně, který začíná koncem února.

Ohebný telefon ovšem údajně nebude ukázán veřejnosti, nýbrž jen pár vyvoleným obchodním partnerům společností Samsung Mobile a Samsung Display. K představení by tedy mělo dojít v zákulisí, kam nebudou mít přístup novináři ani běžní návštěvníci. Není ovšem vyloučeno, že se přece jen nějaký střípek informací nedostane ven, neboť utajit takové významné zařízení určitě nebude jednoduché. Na veletrh by měla společnost přivézt minimálně dva prototypy – u jednoho bude možné displej složit směrem dovnitř, u dalšího směrem ven. Zatím není jasné, zda půjde o funkční prototypy, ale je to dost pravděpodobné.

Zatím bychom se neměli radovat předčasně, neboť Samsung zatím nic nepředvedl a vše může skončit u planých spekulací, jako tomu už bylo mnohokrát. Ve prospěch těchto informací je ovšem vhodné připomenout několik posledních zpráv týkajících se tohoto tématu. V polovině loňského roku se objevila spekulace, že flexibilní smartphone od Samsungu se stane realitou začátkem roku 2017. Minulý měsíc následovala zpráva potvrzující, že se takového zařízení opravdu dočkáme v letošním roce. A před pár nedávnem si jihokorejský výrobce patentoval smartphone, který má uprostřed kloub umožňující složení.

Problémem pozdržující vývoj nejsou samotné OLED displeje, kterým ohýbání ani tolik nevadí, jako spíše ostatní komponenty v chytrých telefonech. První flexibilní přístroje si tedy nejspíš nebudeme moci omotat kolem ruky, jak naznačují některé vize, ale spíše budou jen složitelné napůl.

Zdroj: Phandroid.com
reklama