Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Oppo vyvíjí tablet se složitelným displejem, zatím existuje prototyp

26.5.2016, Jáchym Šlik, aktualita
Čínský výrobce Oppo je dalším, kdo se zajímá o zařízení s flexibilními displeji. V plánu má sedmipalcový tablet s Androidem, který bude možné ohnout na polovinu, aby při přenášení zabíral méně místa.
Ohebné displeje jsou velkým tématem už mnoho let. Nejvíce se o ně zajímají jihokorejští výrobci Samsung a LG, kteří už představili i smartphony s různě ohnutými či zahnutými displeji. Ovšem telefony, které bude možné různě srolovat či přeložit zatím zůstávají jen vizí budoucnosti. Čínský výrobce Oppo přichází se zajímavým konceptem, který už je zase o malý krok dále.

Jedná se o tablet, který bude možné přehnout na půl. K tomu samozřejmě nestačí jen flexibilní displej, ale uzpůsobit tomu celou konstrukci včetně rozložení vnitřních komponentů. Zatím existuje jen prototyp, který může vypadat trochu podivně, ale design určitě ještě není finální. Zařízení je podle dostupných informací ve vývoji od srpna loňského roku, první prototyp vznikl letos v únoru.

Prototyp na obrázku by měl mít displej o úhlopříčce 7“, ale díky možnosti přeložení se výška tabletu zmenší na polovinu, pokud jej zrovna nepoužíváte. To znamená, že i sedmipalcový tablet bude možné poměrně pohodlně nosit v kapse a rozložit jej pouze v případě potřeby. Uvedený prototyp běží na operačním systému Android a údajně podporuje technologii rychlého nabíjení VOOC.

Zatím není jasné, kdy se ohebný tablet či smartphone od Oppo dočká finální verze, která se dostane na trh. Podle spekulací to ovšem nebude dříve než v roce 2017. Uvidíme, zda nebude rychlejší Samsung, LG nebo zcela jiný výrobce.

Zdroj: Gizmochina.com
reklama