www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung stále posílá aktualizace na Galaxy S6 a S6 Edge

Samsung stále posílá aktualizace na Galaxy S6 a S6 Edge
, , aktualita
Samsung nezapomíná na své starší vlajkové lodě a pokračuje v jejich softwarové podpoře. V těchto dnech míří aktualizace na kdysi oblíbené modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, a to i přes dříve avizované ukončení podpory.
K oblíbeným
reklama
Na jaře loňského roku jsme psali, že Samsung ukončil podporu pro své bývalé vlajkové lodě Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Vycházeli jsme přitom ze seznamu na oficiálních stránkách výrobce, odkud oba modely zmizely. Jinak řečeno, telefony měly přestat dostávat pravidelné bezpečnostní aktualizace, které Google připravuje každý měsíc. Jak se ovšem ukázalo, jihokorejský výrobce se rozhodl v softwarové podpoře pokračovat, i když alespoň nepravidelně. Nyní, když řada „es šestky“ slaví čtvrté narozeniny, vyšla nečekaná aktualizace pro Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.
 
V tuto chvíli je distribuována ve Spojených arabských emirátech, ale nejspíš bude jen otázkou času, kdy dorazí do dalších regionů. Samsung totiž obvykle aktualizaci vydá nejprve „na zkoušku“ v jedné zemi a až po několika týdnech pokračuje v distribuci ve zbytku světa. Další komplikací potom mohou být mobilní operátoři, kteří aktualizaci někdy zdrží, pokud nemáte telefon zakoupený ve volném prodeji. Update dorazí klasickou OTA cestou („vzduchem“, nikoliv přes kabel) a telefon by vás na jeho dostupnost měl informovat automaticky, případně můžete zkusit ověření v Nastavení.
 
 
Aktualizace, které patří svým rozsahem spíše mezi menší, nesou označení G920FXXU6ESA1 a G925FXXU6ESA1 (podle konkrétního modelu). Hlavní objevenou změnou je lednový balíček bezpečnostních oprav od Googlu. Nejedná se tedy o nejnovější záplaty (minulý týden už vyšla únorová verze), ale vzhledem ke stáří telefonu to snad můžeme Samsungu odpustit. Aktualizace podle očekávání nepřináší úpravy v uživatelském rozhraní ve stylu One UI ani nepovyšuje verzi operačního systému.
 
Připomeňme, že oba zmiňované modely byly představeny s Androidem Lollipop a postupně byly aktualizovány na verze Marshmallow a Nougat. Na Oreo už se nedostalo, i když se o něm chvíli spekulovalo. Samsung tímto krokem dokazuje, že při aktualizacích smartphonů možná nebývá nejrychlejší, ale v dlouhodobém měřítku patří možná k nejspolehlivějším výrobcům v oblasti softwarové podpory. Podpora pokračuje také pro tři roky starý model střední třídy Galaxy A5 (2016), který byl nedávno přesunut do kategorie čtvrtletních bezpečnostních updatů.
 
Zdroj: Sammobile.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří Google zlepšuje kontrolu aplikací pro Android, vývojáři se bouří
Operační systém Google Android není zrovna synonymem pro vysoké bezpečí. Dost často se i do oficiálního obchodu dostanou závadné aplikace, což chce Google změnit. Vývojářům se ale zvýšená kontrola nelíbí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát Samsung Galaxy A (2020) přinese až 108MPx fotoaparát
Samsung si pro příští rok chystá aktualizaci velmi úspěšné řady Galaxy A. Vlajková loď by si tentokrát měla odnést dokonce snímač s neuvěřitelným rozlišením 108 MPx, který byl vyvinut původně pro Xiaomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní Bugatti Centodieci: nástupce EB110 má 1600 koní
Na oslavu 110 let existence automobilky Bugatti a připomenutí legendárního modelu EB110 vyrobí automobilka limitovanou sérií vozů Centodieci. Připravte se na výkon 1600 koní a cenu 8 milionů EUR.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz Surface Pro 6 a Book 2 po updatu běží jen na 400 MHz
Chybné aktualizace se nevyhýbají žádnému výrobci a tentokrát se to povedlo Microsoftu. Jeho mobilní zařízení Surface Book 2 a Surface Pro 6 totiž po aktualizaci velmi často padají do throttlingu CPU, které pak běží jen na frekvenci 400 MHz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou Motorola One Action s netradiční 117° kamerkou
Motorola představila nový smartphone One Action. Jak už název napovídá, je určen pro akční zákazníky. Důvodem je zde širokoúhlý fotoaparát se 117° záznamem s otočeným senzorem pro pohodlné natáčení.
17.8.2019, aktualita, Milan Šurkala