www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung stále posílá aktualizace na Galaxy S6 a S6 Edge

Samsung stále posílá aktualizace na Galaxy S6 a S6 Edge
, , aktualita
Samsung nezapomíná na své starší vlajkové lodě a pokračuje v jejich softwarové podpoře. V těchto dnech míří aktualizace na kdysi oblíbené modely Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge, a to i přes dříve avizované ukončení podpory.
reklama
Na jaře loňského roku jsme psali, že Samsung ukončil podporu pro své bývalé vlajkové lodě Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge. Vycházeli jsme přitom ze seznamu na oficiálních stránkách výrobce, odkud oba modely zmizely. Jinak řečeno, telefony měly přestat dostávat pravidelné bezpečnostní aktualizace, které Google připravuje každý měsíc. Jak se ovšem ukázalo, jihokorejský výrobce se rozhodl v softwarové podpoře pokračovat, i když alespoň nepravidelně. Nyní, když řada „es šestky“ slaví čtvrté narozeniny, vyšla nečekaná aktualizace pro Galaxy S6 a Galaxy S6 Edge.
 
V tuto chvíli je distribuována ve Spojených arabských emirátech, ale nejspíš bude jen otázkou času, kdy dorazí do dalších regionů. Samsung totiž obvykle aktualizaci vydá nejprve „na zkoušku“ v jedné zemi a až po několika týdnech pokračuje v distribuci ve zbytku světa. Další komplikací potom mohou být mobilní operátoři, kteří aktualizaci někdy zdrží, pokud nemáte telefon zakoupený ve volném prodeji. Update dorazí klasickou OTA cestou („vzduchem“, nikoliv přes kabel) a telefon by vás na jeho dostupnost měl informovat automaticky, případně můžete zkusit ověření v Nastavení.
 
 
Aktualizace, které patří svým rozsahem spíše mezi menší, nesou označení G920FXXU6ESA1 a G925FXXU6ESA1 (podle konkrétního modelu). Hlavní objevenou změnou je lednový balíček bezpečnostních oprav od Googlu. Nejedná se tedy o nejnovější záplaty (minulý týden už vyšla únorová verze), ale vzhledem ke stáří telefonu to snad můžeme Samsungu odpustit. Aktualizace podle očekávání nepřináší úpravy v uživatelském rozhraní ve stylu One UI ani nepovyšuje verzi operačního systému.
 
Připomeňme, že oba zmiňované modely byly představeny s Androidem Lollipop a postupně byly aktualizovány na verze Marshmallow a Nougat. Na Oreo už se nedostalo, i když se o něm chvíli spekulovalo. Samsung tímto krokem dokazuje, že při aktualizacích smartphonů možná nebývá nejrychlejší, ale v dlouhodobém měřítku patří možná k nejspolehlivějším výrobcům v oblasti softwarové podpory. Podpora pokračuje také pro tři roky starý model střední třídy Galaxy A5 (2016), který byl nedávno přesunut do kategorie čtvrtletních bezpečnostních updatů.
 
Zdroj: Sammobile.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení Samsung Galaxy Tab A 10.1 (2019): rodinný tablet v kovovém balení
Samsung tento týden odhalil ještě jeden tablet s Androidem. Všestranný, cenově dostupný model Galaxy Tab A 10.1 ve verzi pro rok 2019 nabízí elegantní design, stereo reproduktory a funkce zaměřené na rodinu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian Amazon a další investovali 700 mil. USD do EV Rivian
Elektromobily Rivian vzbudily poměrně velký zájem u investorů a podle všeho i u zákazníků kvůli příznivým cenám. Investoři do něj v poslední době nasypali dalších 700 milionů USD, přičemž největším byl Amazon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky LG V50 ThinQ bude první 5G smartphone této značky
LG, stejně jako většina ostatních výrobců, připravuje pro letošní rok smartphone s podporou 5G. Představen by měl být už za týden v rámci veletrhu MWC 2019 a nyní na internet unikly jeho první rendery.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“ Micro Arcade: zahrajte si Space Invaders nebo Pac-Mana na „kreditce“
Společnost Super Impulse představila miniaturní herní konzole, na kterých si můžete zahrát legendární retro tituly. Svými rozměry se blíží kreditní kartě, takže se vejde i do většiny peněženek.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete Žlutý Samsung Galaxy S10e určitě nepřehlédnete
Samsung u jedné ze svých vlajkových lodí vsadí na kanárkově žlutou barvu. Podívejte se na uniklé rendery, které tuto neobvyklou variantu ukazují z obou stran. Galaxy S10e bude cenově nejdostupnějším modelem z celé série.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik