Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S6 nejspíš obdrží Android Oreo

25.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung Galaxy S6, který v příštím roce oslaví třetí narozeniny, se nejspíš dočká aktualizace na nejnovější Android Oreo. Jednomu ze zákazníků to údajně potvrdilo hned několik zaměstnanců podpory.
Pokud se bavíme o softwarových aktualizacích vlajkových lodí na nejnovější verzi Androidu, v nejlepším případě je vydána pro dvě poslední generace smartphonu – nejnovější a předposlední. Toto nepsané pravidlo dodržoval například Samsung, který na Android Nougat aktualizoval modely Galaxy S6 a Galaxy S7. Mohli bychom tedy předpokládat, že poslední Android Oreo se prostřednictvím aktualizace dostane na telefony Galaxy S7 a Galaxy S8. Poměrně velkou šanci na aktualizaci však mají také majitelé Galaxy S6, tedy bezmála tři roky starého modelu. Naznačuje to zpráva, která se na internetu objevila koncem tohoto týdne.
 
 
Vlastník „es šestky“, který na síti Reddit vystupuje pod přezdívkou CyberConCoder, se rozhodl zapátrat po tom, zda se jeho smartphone přece jen nedočká updatu na Android Oreo. A jelikož Samsung nezveřejnil žádný oficiální seznam, kde bychom mohli najít všechny modely, pro které je připravována aktualizace, využil chat na stránkách zákaznické podpory. A hned napoprvé se dočkal poměrně překvapivé odpovědi: Samsung Galaxy S6 nejspíš dostane aktualizaci na Android Oreo. Pracovníci zákaznické podpory však nemusejí mít k dispozici vždy nejnovější ani nejpřesnější informace o aktualizacích, proto se uživatel rozhodl kontaktovat hned tři z nich. A ve všech případech získal kladnou odpověď, v jednom případě mu dokonce bylo sděleno, že informaci pracovníkovi potvrdil jeho nadřízený.
 
Samsung tedy možná v tichosti prodloužil dobu, po kterou bude aktualizovat své high-endové modely na novější verzi Androidu, ze dvou na tři roky. Něco podobného už zavedl Google u svých smartphonů Pixel. Dokud ovšem nebude existovat oficiální prohlášení od Samsungu, které by něco takového potvrzovalo, neměli by zákazníci s něčím takovým při nákupu počítat. Pokud Galaxy S6 opravdu obdrží Android Oreo, stane se tak nejspíš až za mnoho měsíců. Pro jihokorejského výrobce budou v současné době prioritou modely Galaxy S8 a Galaxy Note 8, potom nejspíš přijde na řadu Galaxy S7. Pro „es osmičku“ je v současné době testována beta verze Androidu Oreo.
 


reklama