www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu
, , aktualita
Flexibilní, nebo dokonce rolovatelné displeje by mohly být hudbou blízké budoucnosti. Zatím jsme však viděli jen koncepty a patenty, jako v případě posledního srolovatelného OLED displeje od Samsungu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci už vyvíjejí vlastní flexibilní displeje, které by měly změnit podobu budoucích smartphonů. Nejdále jsou v tomto ohledu bezpochyby Samsung a LG, přičemž první jmenovaný výrobce z Jižní Korei si nedávno patentoval dvě varianty srolovatelného OLED displeje. Hlavní výhodou tohoto řešení by měla být velká úhlopříčka v kombinaci se snadnou mobilitou, neboť ve chvíli, kdy by displej nebyl používán, může být navinut uvnitř dutého tělesa z kovového materiálu. Samsung v registrovaných patentech počítá s kulatou i hranatou variantou.
 
 
Model s válcovitým tvarem využívá magnety, které jsou využívány k navíjení i upevnění displeje. To je hlavní rozdíl ve srovnání s dříve patentovaným rolovatelným panelem od LG, který počítá s rotačním motorem. Pomocí magnetů lze také nastavit, do jaké délky se má obrazovka rozvinout. Také druhý model displeje od Samsungu ukrývá jednu zajímavost. Na boční straně kovové základny se totiž nachází čtečka otisků prstů, která slouží k biometrickému ověření identity uživatele, čímž je zajištěno, že se k displeji nedostane nepovolaná osoba. K vysunutí displeje totiž dojde až ve chvíli, kdy je rozpoznán otisk prstu.
V tuto chvíli nemáme žádné náznaky, že by některý z výrobců měl v plánu ukázat rolovatelné displeje na CES 2018 nebo jiném blízkém technologickém veletrhu. Samsung sice dříve oznámil, že by v letošním roce rád představil skládací smartphone, ale ten nejspíš bude počítat pouze s ohýbáním, nikoliv se srolováním, jako můžeme vidět na obrázcích k patentu. O smartphonu s rolovatelným displejem sní výrobci i zákazníci už dlouho. V roce 2016 se Samsung chlubil prototypem 5,7" srolovatelného OLED displeje, který měl tloušťku jen 0,3 mm a hmotnost 5 g. S tímto typem panelů se počítá také na větších úhlopříčkách, třeba LG plánuje srolovatelné televizory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G Samsung představuje Galaxy Note 20 a 20 Ultra s 5G
Dlouho očekávané vlajkové lodě Samsungu, modely Galaxy Note 20 a Note 20 Ultra, jsou zde. Přináší velké displeje, podporu dotykového pera S Pen, nezapomnělo se ani na podporu 5G sítí a velmi vysoký výkon.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii Tablety zažívají comeback díky koronavirové pandemii
Prodeje tabletů dlouhodobě klesají, ale koronavirová pandemie tomu učinila přítrž. Prodeje těchto zařízení totiž meziročně výrazně stouply, neboť jde o užitečné podmínky pro online výuku a pro využití při práci z domu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon Google Pixel 4a: přichází levný kompaktní telefon
Google dnes představil nový levnější telefon Pixel 4a. Jde o ořezanou verzi se slabšími specifikacemi, které stojí za jeho příznivější cenou. Máme tu 6 GB RAM, 128GB úložiště a 5,8" displej typu OLED s Full HD+ rozlišením.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval Pokuta 200 EUR: řidič Tesly měnil frekvenci stěračů na obrazovce a havaroval
Přílišné spoléhání se na dotykovou obrazovku se nelíbí většině řidičů. Elektromobily Tesla jsou v tomto asi nejhorší a ovládání přes displej se vymstilo jednomu německému řidiči. Při nastavování stěračů havaroval.
3.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km Tesla Autopilot: jedna nehoda každých 7,29 milionu km
Automobilka Tesla vydala svou pravidelnou zprávu o počtu nehod Autopilota. Ten má nehodu jen každých 7,29 milionu km, což je téměř 10krát více než je americký průměr. Jde však o pokles proti minulému čtvrtletí.
2.8.2020, aktualita, Milan Šurkala1 komentář