www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu
, , aktualita
Flexibilní, nebo dokonce rolovatelné displeje by mohly být hudbou blízké budoucnosti. Zatím jsme však viděli jen koncepty a patenty, jako v případě posledního srolovatelného OLED displeje od Samsungu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci už vyvíjejí vlastní flexibilní displeje, které by měly změnit podobu budoucích smartphonů. Nejdále jsou v tomto ohledu bezpochyby Samsung a LG, přičemž první jmenovaný výrobce z Jižní Korei si nedávno patentoval dvě varianty srolovatelného OLED displeje. Hlavní výhodou tohoto řešení by měla být velká úhlopříčka v kombinaci se snadnou mobilitou, neboť ve chvíli, kdy by displej nebyl používán, může být navinut uvnitř dutého tělesa z kovového materiálu. Samsung v registrovaných patentech počítá s kulatou i hranatou variantou.
 
 
Model s válcovitým tvarem využívá magnety, které jsou využívány k navíjení i upevnění displeje. To je hlavní rozdíl ve srovnání s dříve patentovaným rolovatelným panelem od LG, který počítá s rotačním motorem. Pomocí magnetů lze také nastavit, do jaké délky se má obrazovka rozvinout. Také druhý model displeje od Samsungu ukrývá jednu zajímavost. Na boční straně kovové základny se totiž nachází čtečka otisků prstů, která slouží k biometrickému ověření identity uživatele, čímž je zajištěno, že se k displeji nedostane nepovolaná osoba. K vysunutí displeje totiž dojde až ve chvíli, kdy je rozpoznán otisk prstu.
V tuto chvíli nemáme žádné náznaky, že by některý z výrobců měl v plánu ukázat rolovatelné displeje na CES 2018 nebo jiném blízkém technologickém veletrhu. Samsung sice dříve oznámil, že by v letošním roce rád představil skládací smartphone, ale ten nejspíš bude počítat pouze s ohýbáním, nikoliv se srolováním, jako můžeme vidět na obrázcích k patentu. O smartphonu s rolovatelným displejem sní výrobci i zákazníci už dlouho. V roce 2016 se Samsung chlubil prototypem 5,7" srolovatelného OLED displeje, který měl tloušťku jen 0,3 mm a hmotnost 5 g. S tímto typem panelů se počítá také na větších úhlopříčkách, třeba LG plánuje srolovatelné televizory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz Qualcomm Snapdragon 855 Plus zrychluje na 2,96 GHz
Qualcomm přišel a vylepšenou verzí procesoru Snapdragon 855 Plus. Novinka dostává vyšší takt Prime jádra, které činí 2,96 GHz. Vylepšen byl mimo jiné také grafický výkon a rychlost čipu pro umělou inteligenci.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky Apple vyšetřuje vznícení iPhonu 6 v rukou 11leté dívky
Lithiové akumulátory jsou vrtkavé a nepříliš bezpečné, o čemž se přesvědčila i 11letá dívenka v Kalifornii. Její smartphone Apple iPhone 6 se jí totiž při používání vznítil v ruce a posléze celý shořel.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů Adware "Agent Smith" měnil aplikace, napadl 25 milionů telefonů
Světem aplikací pro Android se začal šířit pokročilý adware nazvaný Agent Smith nazvaný podle záporáka z Matrixu. Ten dokázal měnit legitimní aplikace a strkat do nich reklamy, z čehož hackeři pochopitelně profitovali.
16.7.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem Elektrický koncept Bentley EXP 100GT si hraje se světlem
Bentley ukázal koncept svého elektrického superluxusního vozu budoucnosti, modelu EXP 100GT. Má 4 elektromotory, exotické a netradiční materiály, skleněný strop pak vytváří neobvyklou hru světel.
14.7.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem OPPO Reno Z přichází s 6,4" AMOLED displejem
Společnost OPPO představuje nový high-endový smartphone Reno Z, který chce být velmi slušným fotomobilem s vysokou výdrží. Přináší 48MPx snímač vzadu, 32MPx čip vepředu a velký 6,4" AMOLED displej.
13.7.2019, aktualita, Milan Šurkala