www.svetmobilne.cz
>
>
>

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu

Samsung si patentoval srolovatelný displej chráněný otiskem prstu
, , aktualita
Flexibilní, nebo dokonce rolovatelné displeje by mohly být hudbou blízké budoucnosti. Zatím jsme však viděli jen koncepty a patenty, jako v případě posledního srolovatelného OLED displeje od Samsungu.
K oblíbeným
reklama
Někteří výrobci už vyvíjejí vlastní flexibilní displeje, které by měly změnit podobu budoucích smartphonů. Nejdále jsou v tomto ohledu bezpochyby Samsung a LG, přičemž první jmenovaný výrobce z Jižní Korei si nedávno patentoval dvě varianty srolovatelného OLED displeje. Hlavní výhodou tohoto řešení by měla být velká úhlopříčka v kombinaci se snadnou mobilitou, neboť ve chvíli, kdy by displej nebyl používán, může být navinut uvnitř dutého tělesa z kovového materiálu. Samsung v registrovaných patentech počítá s kulatou i hranatou variantou.
 
 
Model s válcovitým tvarem využívá magnety, které jsou využívány k navíjení i upevnění displeje. To je hlavní rozdíl ve srovnání s dříve patentovaným rolovatelným panelem od LG, který počítá s rotačním motorem. Pomocí magnetů lze také nastavit, do jaké délky se má obrazovka rozvinout. Také druhý model displeje od Samsungu ukrývá jednu zajímavost. Na boční straně kovové základny se totiž nachází čtečka otisků prstů, která slouží k biometrickému ověření identity uživatele, čímž je zajištěno, že se k displeji nedostane nepovolaná osoba. K vysunutí displeje totiž dojde až ve chvíli, kdy je rozpoznán otisk prstu.
V tuto chvíli nemáme žádné náznaky, že by některý z výrobců měl v plánu ukázat rolovatelné displeje na CES 2018 nebo jiném blízkém technologickém veletrhu. Samsung sice dříve oznámil, že by v letošním roce rád představil skládací smartphone, ale ten nejspíš bude počítat pouze s ohýbáním, nikoliv se srolováním, jako můžeme vidět na obrázcích k patentu. O smartphonu s rolovatelným displejem sní výrobci i zákazníci už dlouho. V roce 2016 se Samsung chlubil prototypem 5,7" srolovatelného OLED displeje, který měl tloušťku jen 0,3 mm a hmotnost 5 g. S tímto typem panelů se počítá také na větších úhlopříčkách, třeba LG plánuje srolovatelné televizory.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace
Apple včera na své keynote představil nový tablet iPad Air. Ten si propůjčuje spoustu vlastností z většího a dražšího brášky iPad Pro. Dokonce podporuje i pero Pencil 2. generace. Najdeme zde také nový 5nm čip Apple A14 Bionic.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala