Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Apple si zaregistroval patent na flexibilní iPhone

25.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Ani Apple nechce zůstat pozadu a plánuje zařízení s flexibilním displejem. Prozrazuje to patent, který si americký výrobce zaregistroval už v loňském roce. Jak by takový ohebný iPhone měl vypadat?
Samsung dlouhodobě vyvíjí flexibilní smartphony a v mobilním světě není jediný. Nyní se objevily první informace o tom, že na podobném zařízení pracuje také Apple. Nasvědčuje tomu patent, s jehož registrací americká společnost začala už v září 2016. Můžeme na něm vidět zařízení, které lze přeložit podobně jako list papírů. Na jedné jeho straně se nachází flexibilní displej, Apple tedy počítá s pokročilejším řešením než někteří jiní výrobci, kteří chtějí využívat kombinaci dvou běžných displejů. Patent odhaluje některé detaily, podle kterých by měl být panel obohacen o uhlíkové nanotrubice a využívat opticky čiré lepidlo. Displej využívá dosud vyvíjenou technologii MicroLED, kterou by mohl v budoucnu využívat také Samsung ve svých televizorech.
 
 
Ukázka patentu, který si Apple zaregistroval u příslušného úřadu

Také samotná konstrukce zařízení musí být připravena na časté ohýbání, patent tedy počítá s použitím nějaké slitiny, jako je například nikl s titanem. Vzhledem k tomu, že asi Apple tento patent zaregistroval už v loňském roce, není jasné, zda na tomto zařízení stále ještě pracuje. Není navíc ničím neobvyklým, že si výrobci přihlašují patenty, které stejně nemají v plánu využití. Budoucnost smartphonů však nejspíš spočívá právě ve flexibilní konstrukci, otázkou však zůstává, v jaké formě a kdy se takové modely dostanou na trh. Samsung chce ohebný telefon uvést na trh už v roce 2018. Apple zatím žádné plány nezveřejnil, ale podle dřívějších spekulací bychom se flexibilního iPhonu mohli dočkat do roku 2020.
 


reklama