www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Apple si zaregistroval patent na flexibilní iPhone

Apple si zaregistroval patent na flexibilní iPhone
, , aktualita
Ani Apple nechce zůstat pozadu a plánuje zařízení s flexibilním displejem. Prozrazuje to patent, který si americký výrobce zaregistroval už v loňském roce. Jak by takový ohebný iPhone měl vypadat?
K oblíbeným
reklama
Samsung dlouhodobě vyvíjí flexibilní smartphony a v mobilním světě není jediný. Nyní se objevily první informace o tom, že na podobném zařízení pracuje také Apple. Nasvědčuje tomu patent, s jehož registrací americká společnost začala už v září 2016. Můžeme na něm vidět zařízení, které lze přeložit podobně jako list papírů. Na jedné jeho straně se nachází flexibilní displej, Apple tedy počítá s pokročilejším řešením než někteří jiní výrobci, kteří chtějí využívat kombinaci dvou běžných displejů. Patent odhaluje některé detaily, podle kterých by měl být panel obohacen o uhlíkové nanotrubice a využívat opticky čiré lepidlo. Displej využívá dosud vyvíjenou technologii MicroLED, kterou by mohl v budoucnu využívat také Samsung ve svých televizorech.
 
 
Ukázka patentu, který si Apple zaregistroval u příslušného úřadu

Také samotná konstrukce zařízení musí být připravena na časté ohýbání, patent tedy počítá s použitím nějaké slitiny, jako je například nikl s titanem. Vzhledem k tomu, že asi Apple tento patent zaregistroval už v loňském roce, není jasné, zda na tomto zařízení stále ještě pracuje. Není navíc ničím neobvyklým, že si výrobci přihlašují patenty, které stejně nemají v plánu využití. Budoucnost smartphonů však nejspíš spočívá právě ve flexibilní konstrukci, otázkou však zůstává, v jaké formě a kdy se takové modely dostanou na trh. Samsung chce ohebný telefon uvést na trh už v roce 2018. Apple zatím žádné plány nezveřejnil, ale podle dřívějších spekulací bychom se flexibilního iPhonu mohli dočkat do roku 2020.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE Apple představil levnější chytré hodinky Watch SE
Další novinkou společnosti Apple jsou chytré hodinky Apple Watch SE. Stejně jako iPhone SE, i tento model má být poměrně výkonným, ale přesto levnějším hardwarem než plnohodnotné verze. Dostává např. výkonný dvoujádrový procesor S5.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace Apple iPad Air 2020: nový čip A14 Bionic a podpora Pencil 2. generace
Apple včera na své keynote představil nový tablet iPad Air. Ten si propůjčuje spoustu vlastností z většího a dražšího brášky iPad Pro. Dokonce podporuje i pero Pencil 2. generace. Najdeme zde také nový 5nm čip Apple A14 Bionic.
16.9.2020, aktualita, Milan Šurkala