reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung rozšíří nabídku o Galaxy A20, A40, A60 a A90

12.3.2019, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung provedl změny ve svém portfoliu, takže z řady Galaxy A se stala opora střední třídy. A v následujících týdnech až měsících se rozroste o několik dalších modelů. Nejvíce zatím víme o Galaxy A60.
Samsung na veletrhu MWC 2019 představil dvojici Galaxy A30 a Galaxy A50, druhý jmenovaný se brzy dostane na český trh. Krátce na to byl odhalen low-end Galaxy A10. Tím  ovšem jihokorejský výrobce zdaleka nevyčerpal svůj arzenál, na cestě je několik dalších modelů z řady Galaxy A, která nahradila i zaniklou řadu Galaxy J.
 
Galaxy A90 se stane vrcholem celé série, v nabídce nejspíš naváže na model Galaxy A9. Samsung už dříve avizoval, že ve střední třídě hodlá nadále zkoušet některé inovace předtím, než se dostanou do vlajkových lodí. V případě Galaxy A90 se spekuluje o konstrukci, která by využívala výsuvnou a otočnou kameru. Tato kombinace by umožnila využít jeden modul fotoaparátu jako přední i zadní zároveň, k otočení by docházelo prostřednictvím motorizovaného mechanismu. Zároveň by došlo ke skrytí čelní kamery, která by tak nenarušovala displej. Konkrétní podoba konstrukce ovšem zůstává zahalena tajemstvím. Nevíme zatím ani o další výbavě telefonu, tedy s výjimkou 128GB úložiště.
 
 
O Galaxy A60 toho víme o poznání více, dokonce unikly také počítačové rendery ukazující design telefonu. na přední straně by se měl rozpínat 6,7" Super AMOLED displej s rozlišením Full HD+ a drobným výřezem Infinity-U pro 32MPx přední fotoaparát. Přímo v displeji by také měla být integrována čtečka otisků prstů. Na zádech by se potom měl nacházet trojitý fotoaparát, který kombinuje 35MPx, 5MPx a 8MPx snímač. Můžeme předpokládat, že každý z nich bude mít trochu jiné určení. O pohon by se měl postarat procesor od Qualcommu (nejspíš dosud nepředstavený Snapdragon 6150), dále hovoří se o 6GB či 8GB RAM (podle zvolené varianty) a 4500mAh baterii s nabíjením přes USB-C.
 
Galaxy A40 nedávno prošlo certifikací amerického FCC a začátkem letošního roku se také objevilo v benchmarku. Kombinací těchto dat můžeme sestavit předpokládanou výbavu, která zahrnuje 5,7" LCD displej, půjde tedy zatím o nejmenšího zástupce řady Galaxy A. Poháněn by měl být procesorem Exynos 7885 a 4GB RAM, z konektivity víme o Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 5.0 nebo USB-C. Do vínku údajně dostane duální fotoaparát a na evropské trhy zamíří s cenovkou 249 eur (6 400 Kč).
 
Galaxy A20 a Galaxy A20e budou cenově dostupné modely. Jeden z nich by měl být vybaven procesorem Exynos 7870 a pouze 1GB RAM, proto bude spoléhat na Android Go Edition. Druhý nejspíš obdrží výkonnější Exynos 7885 společně se 3GB RAM a běžnou verzí Androidu 9.0 Pie. Kapacita baterie by se měla zastavit na 3 000 mAh.
 


reklama
reklama
reklama