Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7, ani vyměněné kusy nemusejí být bezpečné

, , aktualita
Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7, ani vyměněné kusy nemusejí být bezpečné
Problémy s explodujícími phablety Galaxy Note 7 nejsou u konce ani poté, co byla většina vadných kusů vyměněna za nové, údajně bezpečné. I ty se totiž mohou samy vznítit, jak ukázalo několik případů. Samsung proto údajně opět pozastavil výrobu zařízení.
Samsung pozastavil výrobu Galaxy Note 7, ani vyměněné kusy nemusejí být bezpečné
I přes velké ambice potvrzené zpočátku kladným přijetím mezi zákazníky a novináři se z Galaxy Note 7 nakonec stala černá ovce rodiny, která vrhá nepříznivé světlo na celou firmu. Už to vypadalo, že svoláním výměny vadných kusů (to byly modely Note 7 prodávané na všech trzích vyjma čínského) byl problém vyřešen. Jenže potom se objevil první případ na palubě amerického letadla, kdy explodoval vyměněný, tedy už údajně bezpečný smartphone. Potom následovalo šest dalších incidentů, při některých z nich došlo dokonce ke zranění. To nasvědčuje tomu, že ani nové kousky s vyměněnou baterií nemusejí být bezpečné. Spekuluje se dokonce o tom, že dojde i k druhé svolávací akci.

Ještě předtím však musí Samsung vše důkladně vyšetřit a přijít na to, v čem je problém. Podle nepotvrzených informací už byla dokonce opět pozastavena výroba Galaxy Note 7. Opatření se týká mimo jiné továrny ve Vietnamu, která je zodpovědná za mezinárodní verzi phabletu. Zastavení výroby údajně proběhlo po konzultaci s regulačními úřady v Jižní Koreji, USA a Číně. Je velmi pravděpodobné, že ani znovuzahájení prodeje na evropských trzích, které je plánováno na konec října, Korejci nestihnou.

Zdroj: Androidauthority.com
reklama