Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung obdaroval 200 pasažérů letu telefony Galaxy Note 8

25.10.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung překvapil dvě stovky cestujících letu španělské aerolinky Iberia Airlines, kteří na palubě obdrželi zbrusu nový phablet Galaxy Note 8. Chtěl tak patrně připomenout, že problémy s explodujícím modelem Galaxy Note 7 jsou pryč.
Cestující si často stěžují, že při cestě letadlem v dnešní době mnohdy nedostanou ani lahev s vodou či malé občerstvení. Během vnitrostátního letu IB 0513 z města A Coruña na letiště Madrid Barajas však stevardi a stevardky rozdávali z pojízdného vozíku rovnou nové smartphony Samsung Galaxy Note 8. Všech 200 pasažérů si tak z letu odneslo nečekaný dárek, který svou cenou samozřejmě mnohonásobně převyšoval samotnou cenu letenky. A na palubě samozřejmě nesměli chybět ani kameramani a fotografové, neboť se jednalo o předem naplánovanou marketingovou akci španělské pobočky Samsungu a letecké společnosti Iberia Airlines, o které cestující pochopitelně dopředu nevěděli.
 
 
Není náhoda, že si Samsung pro uskutečnění této marketingové akce vybral právě palubu letadla a rozdával cestujícím Galaxy Note 8, tedy vůbec nejdražší smartphone ze své nabídky. Stačí si vzpomenout na události z loňského roku, kdy se objevovaly incidenty s vybuchujícími telefony Galaxy Note 7, přičemž některé z nich se udály právě během letu, což mohlo mít samozřejmě katastrofální následky. Jihokorejský výrobce sice ukončil výrobu tohoto modelu a podnikl řadu kroků k tomu, aby majitelé svůj Galaxy Note 7 vrátili, mnoho uživatelů však tuto výzvu neuposlechlo. Aerolinky ve většině případů zakázali přepravu tohoto zařízení na palubách svých letadel, před vzletem jsme tak mohli dlouho slýchávat upozornění.
 
I tímto krokem se tedy Samsung snaží získat důvěru zákazníků. Po fiasku s Galaxy Note 7 totiž výrobce výrazně zpřísnil kontrolu baterií svých smartphonů a Galaxy Note 8 by tedy mohl být v tomto ohledu jedním z nejbezpečnějších modelů na trhu. I přesto, že novináři i zákazníci jistě svůj telefon v tomto ohledu bedlivě sledují, se zatím neobjevil žádný potvrzený případ exploze Galaxy Note 8. Nezbývá než doufat, že se podobný výrobní problém nebude opakovat u Samsungu ani žádné jiné značky. A naopak marketingových akcí, kdy výrobce nečekaně rozdá několik stovek nových smartphonů, by se mohlo objevit více.
 


reklama