Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung možná hodí přes palubu řadu Galaxy J

22.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung podle nepotvrzených informací plánuje změny ve svém portfoliu. Zmizet by měla nejlevnější řada Galaxy J, která by měla být nahrazena stávající řadou Galaxy A. Na některých trzích se potom objeví modely Galaxy M.
Samsung hledá způsoby, jak vyzrát na čínskou konkurenci, která mu dlouhodobě bere zákazníky. V poslední době se o to snažil hlavně přidáváním prémiových funkcí do cenově dostupnějších smartphonů a představováním modelů i celých řad určených pro asijské zákazníky. Nyní podle webu ETNews.com chystá jihokorejský výrobce změny ve značení svých modelů. Postupně by měla zmizet nejlevnější řada Galaxy J, která bude pomalu nahrazena řadou Galaxy A dosud obsahující hlavně telefony střední a vyšší střední třídy. Jinak řečeno, cenově dostupné modely by neměly zmizet z nabídky Samsungu, ale dost možná přijdou o svou vlastní řadu. Společnost se tímto způsobem pokusí zlepšit image svých levnějších smartphonů.
 
Galaxy J2 (2018), jeden z nejlevnějších modelů v nabídce Samsungu
 
Další předpokládanou změnou je návrat k řadě Galaxy M, kterou Samsung nepoužívá od roku 2012. Nahradit by měla modely Galaxy On, které jsou prodávány především přes internet, a to na čínském a indickém trhu. Samsung by měl u smartphonů Galaxy M nasadit nečekaně agresivní cenovou strategii, která souvisí se snížením marží na minimum. Ačkoliv tím společnost přijde o výdělky, mohla by tím získat zpět ztracené pozice na asijských a jihoamerických trzích, kde u zákazníků velmi často rozhoduje právě nízká cena konkurenčních modelů.
 
A nejsou to jediné změny, které by Samsung měl provést v následujícím roce. Kromě zrušení Galaxy J a přejmenování Galaxy On se podle dřívějších spekulací dočkáme zrodu dvou zcela nových řad – Galaxy P a Galaxy R. V obou bychom měli najít cenově dostupnější smartphony, ale dost možná si na uvedení počkáme až do konce roku 2019. Ani jiné změny nejspíš nebudou tak rychlé, vždyť před pár dny Samsung představil dva nové modely Galaxy J4+ a Galaxy J6+.
 


reklama