Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy J6+ a J4+ jsou posily Samsungu ve střední třídě

19.9.2018, Jáchym Šlik, aktualita
Samsung v tichosti představil dva nové modely z cenově dostupné řady Galaxy J. Oba mají šestipalcový Infinity displej, vyšší model potom zaujme čtečkou otisků prstů na boku nebo duálním fotoaparátem.
Na internetu se spekuluje, že Samsung možná zruší řadu Galaxy J a nahradí ji řadou Galaxy A. Mezi poslední „jéčkové“ modely tedy možná patří dnešní novinky Galaxy J6+ a Galaxy J4+, které se v tichosti objevily na oficiálních stránkách Samsungu. Prozatím nemáme k dispozici ceny smartphonů, ale můžeme předpokládat, že se zařadí mezi cenově nejdostupnější v nabídce Samsungu. Otazník zůstává viset také nad dostupností, ani jeden z modelů zatím nebyl potvrzen na českém trhu. Galaxy J6+ a J4+ vypadají už na první pohled velmi podobně a dokonce spolu sdílejí většinu výbavy, přesto zde určité rozdíly najdeme.
 
Samsung Galaxy J6+

Kovová těla telefonů ukrývají 6" LCD displej s přídomkem Infinity, který značí tenké rámečky a protáhlý poměr stran – v tomto případě 18,5:9. Rozlišení se zastavilo na hodnotě 1480 x 720 pixelů (HD+), kterým telefony v dnešní době nikoho neohromí, ale stále to stačí. Větší vadou na kráse může být pouze čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 425. Galaxy J6+ jej kombinuje se 3GB či 4GB RAM, v případě vnitřního úložiště potom nabízí 32 nebo 64 GB. Dále je vyšší model vybaven duálním zadním fotoaparátem, který sestává z 13MPx primárního a 5MPx sekundárního snímače. Na selfie je připraven 8MPx přední fotoaparát s LED bleskem a zajímavostí je čtečka otisků prstů, která byla integrována na boční stranu smartphonu. Toto řešení, které si můžeme pamatovat z některých Xperií od Sony, použil Samsung vůbec poprvé.
 
 
Samsung Galaxy J4+

Galaxy J4+ kombinuje výše uvedené čtyřjádro s 2GB nebo 3GB RAM, čemuž odpovídá i menší kapacita interní paměti – 16 či 32 GB. Na zádech se usadil pouze jeden 13MPx fotoaparát, druhý 5MPx snímač (opět s LED bleskem) se potom nachází nad displejem. Čtečka otisků prstů ve výbavě zcela chybí. Další výbava už je zase společná pro obě novinky. V oblasti konektivity se jedná o podporu Dual SIM, 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11  b/g/n, Bluetooth 4.2 LE, NFC (ve vybraných regionech) nebo slot na microSD karty. Chybět nesmí ani 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek nebo tradiční port micro USB, který stále vede svou univerzálností.
 
Kapacita baterie se zastavila na 3 300 mAh. Jako operační systém byl vybrán Android 8.1 Oreo s uživatelskou nadstavbou od Samsungu.
 


reklama