www.svetmobilne.cz
>
>
>
>
>

Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách

Samsung i LG pracují na displeji zahnutém na všech čtyřech stranách
, , aktualita
Displej zabírající celou čelní plochu smartphonu je snem mnoha výrobců i uživatelů. Realizován by mohl být v podobě OLED panelu, který by byl zahnutý na všech čtyřech stranách. Takový displej v současné době údajně vyvíjí oba jihokorejští výrobci.
K oblíbeným
reklama
Průkopníkem mobilních displejů zahnutých přes okraj se v posledních letech stal Samsung, který s nasazováním této technologie začal pozvolna. Galaxy Note Edge představený v roce 2014 měl displej zahnutý pouze na jedné straně. Potom se objevily modely se zakřivením po obou bočních stranách a tento typ displeje pronikl také do řady Galaxy S. Letošní vlajkové lodě Galaxy S8 a S8+ jsou dokonce nabízeny pouze se zahnutou obrazovkou. Dalším krokem by měl být OLED displej, který je zahnutý na všech čtyřech stranách a zabírá tak celou přední plochu smartphonu.

To je na první pohled velmi elegantní řešení, které můžeme vídat na různých konceptech, ale otázkou zůstává, jak by bylo praktické při každodenním používání. A nejde jen o možné nepohodlí při držení telefonu v ruce nebo jeho ovládání, ale také o jeho odolnost při pádu na zem, která v takovém případě nebude příliš vysoká, naopak ceny náhradních dílů se nejspíš budou blížit astronomickým částkám. I aktuálně používaný displej zahnutý jen na bočních stranách má velké množství odpůrců a podle některých názorů dokonce technologie potřebuje ještě nějaký k tomu, aby dospěla a byla lépe použitelná.
Samsung Galaxy S8+ a jeho vychvalovaný Infinity Display


Displej zakřivený na všech stranách údajně nevyvíjí jen Samsung, ale také konkurenční LG. I tento jihokorejský výrobce má se zahnutými displeji zkušenosti, i když je prozatím příliš nepoužívá ve vlastních modelech, ale dodává jej například do phabletu Xiaomi Mi Note 2. Změnu by mohl přinést až připravovaný model LG V30. U něj bychom ještě čtyřstranně zahnutý displej neměli očekávat, neboť vývoj podle dostupných informací není zase tak daleko, aby mohla být ještě v letošním roce zahájena masová výroba.

Naopak je vývoj údajně provázen technickými obtížemi. Samsung by se potýká především s komplikacemi při laminaci displeje, neboť po jejím provedení displej v rozích přestane zaznamenávat dotyky. Taková obrazovka je ve smartphonech samozřejmě nepoužitelná. není ovšem pochyb, že dříve či později bude tato překážka překonána a dočkáme se dokonce nějakého funkčního prototypu.

Zdroj: Androidcommunity.com
reklama
Nejnovější články
Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává Apple tvrdí, že na drahých opravách prodělává
Opravy produktů od společnosti Apple jsou velmi složité, mnohdy i nemožné. A ty, které jsou proveditelné, jsou zpravidla také pořádně drahé. Přesto společnost tvrdí, že na nich neustále prodělává.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní Toyota přichází s RAV4 Plug-in Hybrid, má více než 300 koní
Zatímco hybridní pohon mají Toyoty už přes 20 let, nabíjení z elektrické sítě u nich až tak běžné nebylo. Velmi oblíbené SUV RAV4 ale nyní dostane verzi Plug-in Hybrid, které na elektřinu ujede až 60 km.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck Tesla ukázala extravagantní elektrický pickup Cybertruck
Před pár hodinami představila automobilka Tesla svůj dlouho připravovaný pickup Cybertruck. Tato elektrická bestie přináší hranatý design jak ze sci-fi filmu, velmi slušný dojezd a akceleraci na 60 mph za méně než 3 sekundy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
VW ukázal elektrický ID Space Vizzion VW ukázal elektrický ID Space Vizzion
Automobilka Volkswagen chystá další nové elektrické modely. Jedním z nich bude vůz na pomezí střední a vyšší střední třídy ID 5, jakýsi elektrický Passat. Předobrazem je koncept ID Space Vizzion, který je kombíkem tomuto modelu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé Audi e-tron Sportback: nové plně elektrické SUV kupé
Rok po uvedení elektrického SUV e-tron přichází Audi s jeho sportovněji tvarovanou variantou e-tron Sportback. Toto 5dvéřové kupé může nabídnout výkon až 300 kW, má i solidní dojezd hodně přes 400 km.
20.11.2019, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů