reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung i LG mají nové notebooky vážící méně než 1 kg

18.12.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Ještě před veletrhem CES 2018 jsme se dočkali nové generace laptopů LG Gram a také modelů Notebook 9 (2018) a Notebook 9 Pen od Samsungu. Všechny novinky jsou lehké, ale přitom nabídnou 8. generaci procesorů Intel Core.

LG Gram (2018)


Jak už napovídá název, LG Gram jsou notebooky vynikající právě svou nízkou hmotností. A ani poslední generace není výjimkou. 13,3" i 14" varianta váží lehce pod 1 kg, jen 15,6" verze s hmotností 1,1 kg tuto magickou hranici mírně překračuje. Tělo z hořčíku vyztuženým uhlíkem umožnilo dosáhnout vysoké pevnosti, notebook tak prošel testy podle armádní specifikace MIL-STD 810G zaměřené na odolnost proti nárazu, tlaku a teplotě. Tenké je nejen celý profil, ale rovněž rámečky okolo displeje, čtrnáctipalcový model má díky tomu srovnatelné rozměry se běžnými 13,3" notebooky. Výrobce dostal do počítačů 78Wh baterii, která by v závislosti na konfiguraci měla zajistit výdrž až 22,5 hodiny, reálně dosažitelná výdrž však nejspíš bude nižší.
 
 
Pro uživatele je připraven dotykový IPS displej, osmá generace procesorů Intel Core i5 či Core i7, dvojice slotů pro SSD, podsvícená klávesnice nebo čtečka otisků prstů integrovaná v tlačítku napájení. K dispozici je rozhraní Thunderbolt 3 pro bleskurychlý přenos dat nebo připojení k externímu 4K/5K monitoru. Nová generace notebooků LG Gram se kompletně představí na CES 2018 a ještě během ledna se začne prodávat, s dostupností na českém trhu bychom však neměli počítat.
 
 

Samsung Notebook 9 (2018) a Notebook 9 Pen


Nejnovější generace modelu Notebook 9 i zbrusu nový Notebook 9 Pen přicházejí se 13,3" Full HD displejem a svou hmotností se těsně dostaly pod 1 kg. Druhý jmenovaný zástupce se odlišuje konvertibilní konstrukcí, dotykovým displejem, aktivním stylusem S Pen a infrčervenou kamerou pro rozpoznání obličeje. Jinak jsou obě novinky vybaveny osmou generací procesorů Intel Core, až 16GB operační paměť DDR4 a maximálně 1TB SSD. Nabídka portů zahrnuje USB 3.0, USB Type-C nebo HDMI. Notebook 9 (2018) bude dostupný také v patnáctipalcové variantě, která sice váží něco málo přes 1,1 kg, ale zato podporuje Thunderbolt 3 a může být volitelně osazena grafickou kartou Nvidia Geforce MX150.
 
 
I aktuální notebooky od Samsungu budou ukázány na veletrhu v Las Vegas a do ČR se nejspíš oficiálně nedostanou, neboť výrobce v minulosti ukončil prodej svých notebooků v Evropě.
 


reklama
reklama
reklama