Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

15,6“ notebook vážící méně než kilogram? LG takový prodává, ale ne u nás

25.4.2016, Jáchym Šlik, aktualita
LG má v nabídce patrně nejlehčí patnáctipalcový notebook, jeho hmotnost se zastavila pod magickou hranicí 1 kg. Nízká je rovněž tloušťka tohoto stroje z horřčíkové slitiny, který ale naneštěstí na našem trhu nekoupíte…
LG má na některých trzích v nabídce i notebooky, a rozhodně se nejedná o žádné šedé myši. Jihokorejský výrobce se dlouhodobě snaží zaujmout především v segmentu ultrabooků, kde je asi nejzajímavějším produktem poslední doby model LG Gram 15 přinášející standardní patnáctipalcovou úhlopříčku v těle s tloušťkou a hmotností, kterou může závidět i většina třinácti- a čtrnáctipalcových laptopů.

Stroj z hořčíkové slitiny totiž váží méně než 1 kg, jde tedy dost možná o nejlehčího zástupce z kategorie 15,6“ notebooků. Velmi zajímavá je rovněž tloušťka, která se zastavila na hodnotě 17 mm, i když HP se u modelu Spectre 13 podařilo vyrobit ještě hubenější notebook. Otázkou zůstává, nakolik musela rozměrům a váze ustoupit baterie, výdrž proto neočekáváme příliš vysokou.

LG Gram 15 je vybaveno obrazovkou s rozlišením 1920 x 1080 pixelů, uvnitř tepe procesor Intel Core i5 nebo Core i7 šesté generace na architektuře Skylake spolu s 8GB RAM. Samozřejmostí je SSD úložiště, které může mít kapacitu 256 nebo 512 GB. Nabídka konektorů zahrnuje USB 3.1 Type-C, USB 3.0, micro USB a HDMI, přítomna je rovněž čtečka SD karet. Notebook je dodáván s předinstalovaným systémem Windows 10.

LG Gram 15 už je dostupný na americkém trhu za cenu od 1 100 dolarů, v přepočtu asi 26 500 Kč bez DPH. V České republice si nejspíš na tento zajímavý stroj můžeme nechat zajít chuť.

Zdroj: Liliputing.com
reklama