reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Samsung Gear 2: druhá generace s OS Tizen

, , aktualita
Samsung Gear 2: druhá generace s OS Tizen
Společnost Samsung Electronics si přichystala novou generaci zařízení Gear, čili svých chytrých hodinek. Jedná se o modely Gear 2 a Gear Neo, na nichž bude běžet linuxový operační systém Tizen, jenž se v poslední době zmiňuje stále častěji.
Samsung Gear 2: druhá generace s OS Tizen
Operační systém Tizen však byl již v předchozím roce označován za mrtvý, ovšem v poslední době se objevily povzbudivé zprávy, že se o něj začíná zajímat stále více firem a vývojářů. Samsung má navíc po svém boku mocný Intel a také řadu velkých telekomunikačních firem.Věnujme se ale již hodinkám Gear 2 a Gear 2 Neo, s nimiž Samsung přicestoval na letošní MWC do Barcelony, kde se má objevit také nový chytrý telefon s OS Tizen. Samsung ke své zprávě nepřiložil žádné vyjádření k tomu, proč se rozhodl novou generaci hodinek založit na Tizen a ne Androidu. Ovšem ujistil nás, že nové hodinky budou kompatibilní s desítkami zařízení značky Samsung.Gear 2 se tak mohou stát trojským koněm, který seznámí uživatele se systémem Tizen, a ti přitom nebudou muset díky jeho kompatibilitě se zařízeními s Androidem přecházet na nový. Velkou nevýhodou pak ani nemusí být chudá nabídka aplikací vzhledem k úzkému zaměření hodinek. Důležité bude spíše to, aby základní nabídka aplikací fungovala dobře. Úvodní nabídka má zahrnovat aplikace CNN, Evernote, Expedia, Feedly, PayPal, Runtastic a také speciální software pro automobily BMW, GM a Volkswagen.

Nové hodinky se také budou snažit vylepšit pověst své série, kterou začaly před půl rokem první Samsung Gear, jež nebyly odbornou veřejností přijaty zrovna kladně. Gear 2 pak mají zaujmout novinkami jako vlastním hudebním přehrávačem nebo monitorováním srdečního tepu. Jinak budou mít ale velmi podobnou funkčnost jako první Gear.

Gear 2 i Gear 2 Neo mají stejný procesor, a to 1GHz dvoujádro oproti 800MHz jednojádrovému modelu u Gear, dále 1,63" displej Super AMOLED s rozlišením 320 x 320, 512 MB RAM, 4 GB na kartě a rozhraní Bluetooth LE. Kamera pro pořizování 2Mpix fotografií a videa v 720p byla přesunuta z pásku na samotné hodinky, ale pouze u plnohodnotných Gear 2, kdežto Gear 2 Neo nemají žádnou.

Prozatím Samsung neprozradil ceny těchto hodinek, ale uvedl, že na trh přijdou v dubnu.

Zdroj: Hexus.net