reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

MWC 2014 se blíží, co si na nás výrobci chystají?

, , aktualita
MWC 2014 se blíží, co si na nás výrobci chystají?
Barcelonský Mobile World Congress (MWC) 2014 je již za dvěřmi a jako obvykle se na něm představí nejnovější modely mobilních telefonů a dalších zařízení od známých výrobců. Podívejme se, na co se můžeme těšit.
MWC 2014 se blíží, co si na nás výrobci chystají?
Mobile World Congress 2014 začíná v Barceloně již 24. února, tedy příští pondělí a potrvá do čtvrtka. Chystají se na něj všechny velcí výrobci mobilních telefonů včetně firem Samsung Electronics, Sony Mobile Communications, LG Electronics nebo HTC. A co se bude ukazovat?

U firmy Samsung je to jasné, ta dle očekávání představí svůj nový vlajkový model telefonu Galaxy S5, jenž má opět nabídnout především pokrok z hlediska hardwarové výbavy. Dle očekávání tak využije 5,25" displej s rozlišením 2560 x 1440, čtyřjádrový procesor Qualcomm nebo osmijádrový firemní Exynos a 20megapixelovou kameru. Krom toho budou uvedeny i nové tablety Galaxy Tab 4.

Sony Mobile si chystá také nový top model, a to Xperia Z2, do jehož výbavy má patřit také displej s rozlišením 2560 x 1440 a podobnou úhlopříčkou 5,2", procesor Qualcomm Snapdragon 800 a 20,7Mpix kamera, takže tento model by měl být schopen soupeřit s novým Samsungem. Od LG Electronics se očekává představení modelu LG G Pro 2 s 5,9" displejem IPS s rozlišením Full HD, rovněž čtyřjádrovým Snapdragon 800, 13Mpix kamerou a 1W reproduktory. Přijde i menší verze LG G2 Mini se 4,7" displejem s rozlišením 1280 x 720.

HTC přicestuje se svou produktovou rodinou Desire zaměřenou na nižší až střední třídu a svůj nový nejlepší model M8 má představit až v březnu. Krom toho nebudou na MWC chybět firmy ZTE, Huawei, Lenovo, TCL (Alcatel), Oppo a další. Nokia by pak mohla uvést na trh svůj telefon s Androidem, jenž je znám pod označením Normandy.
Zdroj: evleaks


O Samsungu se navíc ve zprávě píše, že má na MWC představit nový chytrý telefon s operačním systémem Tizen. jedná se o platformu prosazovanou právě touto firmou, ale v Tizen Association je také Intel a desítky dalších členů, jejichž řady se nedávno rozrostly o patnáct dalších, takže nyní jich je téměř 50. Tizen byl však dříve znám pod názvem LiMo (Linux Mobile) a už v žádném případě nejde o novinku, nicméně také nejde o úspěšný systém. V jeho asociaci jsou však krom Samsungu a Intelu také firmy Huawei nebo ZTE, velké telekomunikační společnosti i operátoři či softwaroví vývojáři, takže potenciál by tu byl.

Tizen samotný vychází z Linuxu a staví podobně jako FireFox OS na HTML5. Je také určen pro různé platformy, tedy nejen mobilní telefony či tablety, ale také pro televizory nebo počítače pro automobily. Uvidíme tedy, co konkrétního nakonec Samsung představí.

Zdroj: Digitimes