Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S9 ukazuje část svého designu

23.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internet se dostaly obrázky Galaxy S9, které novinku ukazují ze všech stran a podle znalců by navíc měly být velmi přesné. Má to však jeden háček. Rendery pocházejí od výrobce krytů, takže na nich vidíme jen část těla telefonu.
Před pár týdny jsme vám nabídli schématické nákresy, které měly alespoň částečně odhalovat design příští vlajkové lodi od Samsungu. Americký web BGR dnes zveřejnil počítačové rendery, které pocházejí od výrobce krytů Ghostek. Nachází se na nich údajně jeden z připravovaných krytů pro Galaxy S9 a nás může těšit, že společnost na obrázcích ukázala také samotný smartphone. V minulosti jsme mohli vidět řadu obrázků od výrobců krytů, mnoho z nich však byly velmi daleko od pravdy. V tomto případě by však redaktor BGR měl mít potvrzeno od zdroje z továrny, kde je vyráběn model Galaxy S9, že jsou tyto rendery téměř přesné.
 
 
Jinak řečeno, chystaný Samsung Galaxy S9 by měl vypadat velmi podobně jako na obrázcích níže, jen některé detaily možná budou jiné. Někteří výrobci příslušenství tedy možná dostávají od Samsungu informace o designu smartphonu už v předstihu, aby mohli nabídnout právě třeba kryty pro nový model hned, jak je uveden na trh. Naneštěstí se na renderech nachází poměrně masivní kryt, který sice díky výraznému pogumování telefon nejspíš dobře uchrání v případě pádu, ale poměrně výrazně zakrývá jeho design. Přece jen jsme se však z obrázků něco zajímavého dozvěděli.
 
Na přední straně je samozřejmě po obou bocích zakřivený displej, rámečky okolo se však zdají být tenčí než u aktuálních modelů Galaxy S8 a S8+. Na zadní straně nelze přehlédnout duální fotoaparát, který se vůbec poprvé v řadě Galaxy S. Na rozdíl od Galaxy Note 8 je však modul orientován na výšku, kousek pod ním se potom nachází čtečka otisků prstů. Samsung nejspíš vyslyšel kritiku uživatelů, kterým se příliš nelíbilo umístění čtečky napravo od fotoaparátu, neboť mohlo často docházet k zašpinění objektivu. Na bočních stránkách můžeme vidět o jedno tlačítko víc, které by opět mohlo sloužit pro potřeby hlasového asistenta Bixby.
 
Ve spodní části by se měl nacházet nejen port USB Type-C, ale také 3,5mm audio jack. Doufejme, že se tedy nepotvrdí předchozí spekulace o tom, že by jihokorejský výrobce zanevřel na samostatný sluchátkový konektor jako konkurence. K představení Galaxy S9 nejspíš dojde začátkem příštího roku a ve výbavě můžeme očekávat třeba nový procesor Exynos 9810.
 
Zdroj: BGR.com


reklama