www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Galaxy S9 a S9+ na schématech: přijdou o 3,5mm jack?

Galaxy S9 a S9+ na schématech: přijdou o 3,5mm jack?
, , aktualita
Vrací se spekulace, že příští vlajková loď od Samsungu bude postrádat 3,5mm sluchátkový konektor. Údajné schematické nákresy Galaxy S9 a Galaxy S9+ nám však odhalily další zajímavosti o připravovaných smartphonech.
K oblíbeným
reklama
Už u loňského Galaxy S8 se mnoho měsíců před tím objevovaly spekulace, že bude postrádat 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Nakonec však byla představena varianta s tímto konektorem, jasné je však minimálně to, že jihokorejský výrobce o odstranění sluchátkového jacku minimálně vážně uvažoval a nejspíš dokonce testoval takovou variantu Galaxy S8. A jelikož se blíží konec roku, začíná se více mluvit o příští vlajkové lodi od Samsungu. Asi nejvíce nám toho o připravované dvojici Galaxy S9 a Galaxy S9+ řekla dvojice uniklých schematických nákresů. Jejich pravost samozřejmě nemůžeme s jistotou potvrdit, pokud bychom jim ovšem věřili, znamenalo by to jediné – sluchátka si k novým „es devítkám“ připojíte bezdrátově nebo přes port USB Type-C, telefony by totiž měly postrádat 3,5mm audio jack.
 
 
Dále jsme se dozvěděli, že výrobce by měl pokračovat v rozšiřování svého Infinity displeje, který by mohl zasahovat až téměř ke spodnímu okraji, takže by prakticky byla odstraněna „brada“. Galaxy S9 údajně nabídne 5,8" displej v těle s rozměry 144,1 x 68,1 x 8,0 mm, zatímco Galaxy S9+ bude nejspíš měřit 155,2 x 73,4 x 8,1 mm, ale zato nabídne 6,2" panel. Oba modely se nejspíš opět pochlubí zvýšenou odolností proti vodě a prachu (IP68). Samsung podle spekulace testuje čtečku otisků prstů ukrytou v displeji, ale možná se potýká s nedostatečnou spolehlivostí nebo jinými problémy, proto by mohly mít finální verze telefonů senzor umístěný opět na zadní straně.
 
 
Galaxy S9 a S9+ však údajně nabídnou ještě jednu technologii biometrického ověření identity, a to pomocí vylepšeného rozpoznávání obličeje. Zásluhu by na tom mohlo mít použití 3D technologie, která ale možná nebude dosahovat takových kvalit jako Face ID v iPhonu X. V každém případě je očekáváno použití duálního předního i zadního fotoaparátu. Na zadní straně bychom mohli najít dva 26MPx snímače, vpředu potom dvojici 12MPx. Samsung Galaxy S9 (spolu s Galaxy S9+) bude nejspíš představen v první čtvrtině roku 2018 a z jiných zdrojů víme, že patrně půjde o první smartphone s procesorem Snapdragon 845.
 
 

Samsung Galaxy S9 na fanouškovském konceptu

 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení Apple iOS 14 už běží na čtvrtině zařízení
Nový mobilní operační systém Apple iOS 14 zažil opravdu rychlý start. Za necelý týden se dostal na více než 25 % zařízení. Novinkou jsou např. widgety, které lze umístit mezi ikonky aplikací.
22.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps Sony Xperia 5 II přichází s podporou natáčení 4K při 120 fps
Společnost Sony nadále vyvíjí smartphony a své štěstí chce zkusit s novým modelem Xperia 5 II. Ten je zajímavý především tím, že jako první zvládá natáčení 4K videa při 120 fps. Máme zde i 120Hz displej.
20.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem Mercedes-Benz GenH2: vodíkový tahač se 70kWh akumulátorem
Automobilka Mercedes-Benz to zkouší nejen s akumulátorovými elektromobily, ale zkouší i ty vodíkové. Nyní představuje koncept vodíkového trucku GenH2, který bude vodík ukládat netradičně v kapalné formě.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+ Apple Watch 6 přináší měření kyslíku v krvi a Fitness+
Apple představil už 6. generaci svých chytrých hodinek Apple Watch. Nová varianta přináší především systém pro měření kyslíku v krvi a do některých zemí přijde i nové předplatné, služba Fitness+.
18.9.2020, aktualita, Milan Šurkala
Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine Apple uvedl iPad 8. generace s Neural Engine
Další novinkou z dílen společnosti Apple je tablet iPad 8. generace. Ten dostává výkonnější hardware v podobě procesoru A12 Bionic. Ten obsahuje i Neural Engine. Zůstává 10,2" displej Retina a podpora pera Pencil 1. generace.
17.9.2020, aktualita, Milan Šurkala