Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Galaxy S9 a S9+ na schématech: přijdou o 3,5mm jack?

1.11.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Vrací se spekulace, že příští vlajková loď od Samsungu bude postrádat 3,5mm sluchátkový konektor. Údajné schematické nákresy Galaxy S9 a Galaxy S9+ nám však odhalily další zajímavosti o připravovaných smartphonech.
Už u loňského Galaxy S8 se mnoho měsíců před tím objevovaly spekulace, že bude postrádat 3,5mm audio jack pro připojení sluchátek. Nakonec však byla představena varianta s tímto konektorem, jasné je však minimálně to, že jihokorejský výrobce o odstranění sluchátkového jacku minimálně vážně uvažoval a nejspíš dokonce testoval takovou variantu Galaxy S8. A jelikož se blíží konec roku, začíná se více mluvit o příští vlajkové lodi od Samsungu. Asi nejvíce nám toho o připravované dvojici Galaxy S9 a Galaxy S9+ řekla dvojice uniklých schematických nákresů. Jejich pravost samozřejmě nemůžeme s jistotou potvrdit, pokud bychom jim ovšem věřili, znamenalo by to jediné – sluchátka si k novým „es devítkám“ připojíte bezdrátově nebo přes port USB Type-C, telefony by totiž měly postrádat 3,5mm audio jack.
 
 
Dále jsme se dozvěděli, že výrobce by měl pokračovat v rozšiřování svého Infinity displeje, který by mohl zasahovat až téměř ke spodnímu okraji, takže by prakticky byla odstraněna „brada“. Galaxy S9 údajně nabídne 5,8" displej v těle s rozměry 144,1 x 68,1 x 8,0 mm, zatímco Galaxy S9+ bude nejspíš měřit 155,2 x 73,4 x 8,1 mm, ale zato nabídne 6,2" panel. Oba modely se nejspíš opět pochlubí zvýšenou odolností proti vodě a prachu (IP68). Samsung podle spekulace testuje čtečku otisků prstů ukrytou v displeji, ale možná se potýká s nedostatečnou spolehlivostí nebo jinými problémy, proto by mohly mít finální verze telefonů senzor umístěný opět na zadní straně.
 
 
Galaxy S9 a S9+ však údajně nabídnou ještě jednu technologii biometrického ověření identity, a to pomocí vylepšeného rozpoznávání obličeje. Zásluhu by na tom mohlo mít použití 3D technologie, která ale možná nebude dosahovat takových kvalit jako Face ID v iPhonu X. V každém případě je očekáváno použití duálního předního i zadního fotoaparátu. Na zadní straně bychom mohli najít dva 26MPx snímače, vpředu potom dvojici 12MPx. Samsung Galaxy S9 (spolu s Galaxy S9+) bude nejspíš představen v první čtvrtině roku 2018 a z jiných zdrojů víme, že patrně půjde o první smartphone s procesorem Snapdragon 845.
 
 

Samsung Galaxy S9 na fanouškovském konceptu

 
 


reklama