www.svetmobilne.cz
>
>
>
>

Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty

Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty
, , aktualita
Na internetu se začíná diskutovat o dalším možném technickém problému Galaxy S8. Tentokrát si někteří majitelé této vlajkové lodi stěžují na časté restarty telefonu, jejichž příčinu se prozatím nepodařilo objasnit.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny Samsung úspěšně opravil načervenalý nádech některých displejů Galaxy S8, ale na internetových fórech se začíná diskutovat o další vadě, která postihuje některé majitele tohoto smartphonu. Je jím náhodné restartování, které se objevuje obvykle několikrát denně. O jeho příčině se zatím pouze spekuluje, jako nejpravděpodobnější se jeví souvislosti s micro SD kartou, po jejím vyjmutí totiž náhodné restarty obvykle zmizí. Existuje však řada dalších teorií, které se týkají kombinace čtečky otisků prstů a skeneru oční duhovky, režimu úspory energie nebo funkce Always On. Problém naopak patrně nesouvisí s aplikacemi, neboť se objevuje i v tzv. nouzovém režimu.

Zatím je takřka nemožné odhadnout, jaký je rozsah této závady a zda se nejedná jen o ojedinělý problém. Velmi pravděpodobně se navíc mohou tyto náhodné restarty objevovat jen u některých variant Galaxy S8, konkrétně u modelu pro americký trh, který je vybaven procesorem Snapdragon 835. Samsung se zatím k problému nevyjádřil a není tedy ani jasné, zda plánuje nějakou opravu. Je to ovšem velmi pravděpodobné, neboť také předchozí problém s načervenalým displejem nakonec vyřešil softwarovou aktualizací, ačkoliv zpočátku tvrdil, že se nejedná o závadu, ale jen chybné nastavení, které může uživatel sám upravit.

Příslušný update vyšel tento týden, a to také pro smartphony prodávané na evropských trzích (konkrétně jej zaznamenali například uživatelé z Německa, Turecka nebo Velké Británie). V nastavení se objevil posuvník, který umožňuje změnit celkovou barevnou teplotu displeje, naopak posuvníky pro změnu vyvážení barev byly přesunuty až do části s rozšířeným nastavením. Novinkou je také možnost upravit vyvážení barev na okrajích obrazovky, neboť právě tam si někteří majitelé Galaxy S8 všimli nejvýraznějšího červeného nádechu. Podle jihokorejského výrobce se změny v nastavení mohou projevit až po deseti minutách.

Zdroj: Sammobile.com, Androidauthority.com
reklama
Nejnovější články
Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem Harbour Air vzlétli s prvním komerčním elektrickým letadlem
Také letectví chce přecházet na elektrický pohon, pro které ale v nynější podobě není vůbec vhodný zejména kvůli těžkým akumulátorům. Společnost Habrour Air nicméně spouští první komerční lety s elektrickými letadly.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně Tesla zavádí prémiovou konektivitu za $9,99 měsíčně
Ať se nám to líbí nebo ne, automobily pomalu přechází na model "auto jako služba". Vedle operativního leasingu to začíná být i pravidelné placení za některé funkce vozu. Tesla takto zavádí prémiovou konektivitu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta Tesla Model 3 s autopilotem vrazila do policejního auta
Autopilot ve vozech Tesla má možná další průšvih během posledních pár dnů. Pokud je výpověď řidiče pravdivá, pak autopilot nepoznal odstavené policejní auto a vrazil to přímo do něj. Přední část Tesly je napadrť.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek Elon Musk se proháněl s Cybertruckem u LA, srazil při tom sloupek
Kontroverzní Tesla Cybertruck Elona Muska se opět objevila v reálném provozu. Tentokrát vůz řídil sám Musk na večeři v Malibu. Vyvolal velký zájem veřejnosti, nicméně ještě více zaujal tím, že se mu při výjezdu z parkoviště povedlo převrhnout patník.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru Elektromobil Jaguar I-PACE prodlužuje dojezd o 19 km díky softwaru
Prodloužení dojezdu elektrických aut se dá dosáhnout mnoha způsoby, větším akumulátorem, efektivnějším a úspornějším hardwarem, ale také i optimalizací softwaru. Právě díky SW kouzlům má nyní I-PACE o 19 km delší dojezd.
10.12.2019, aktualita, Milan Šurkala