Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Aplikace
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky
Příslušenství
Tablety
Wearables
Ostatní
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Svět hardware  |  Digimanie
TV Freak  |  Svět audia

Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty

, , aktualita
Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty
Na internetu se začíná diskutovat o dalším možném technickém problému Galaxy S8. Tentokrát si někteří majitelé této vlajkové lodi stěžují na časté restarty telefonu, jejichž příčinu se prozatím nepodařilo objasnit.
Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty
Před pár dny Samsung úspěšně opravil načervenalý nádech některých displejů Galaxy S8, ale na internetových fórech se začíná diskutovat o další vadě, která postihuje některé majitele tohoto smartphonu. Je jím náhodné restartování, které se objevuje obvykle několikrát denně. O jeho příčině se zatím pouze spekuluje, jako nejpravděpodobnější se jeví souvislosti s micro SD kartou, po jejím vyjmutí totiž náhodné restarty obvykle zmizí. Existuje však řada dalších teorií, které se týkají kombinace čtečky otisků prstů a skeneru oční duhovky, režimu úspory energie nebo funkce Always On. Problém naopak patrně nesouvisí s aplikacemi, neboť se objevuje i v tzv. nouzovém režimu.

Zatím je takřka nemožné odhadnout, jaký je rozsah této závady a zda se nejedná jen o ojedinělý problém. Velmi pravděpodobně se navíc mohou tyto náhodné restarty objevovat jen u některých variant Galaxy S8, konkrétně u modelu pro americký trh, který je vybaven procesorem Snapdragon 835. Samsung se zatím k problému nevyjádřil a není tedy ani jasné, zda plánuje nějakou opravu. Je to ovšem velmi pravděpodobné, neboť také předchozí problém s načervenalým displejem nakonec vyřešil softwarovou aktualizací, ačkoliv zpočátku tvrdil, že se nejedná o závadu, ale jen chybné nastavení, které může uživatel sám upravit.

Příslušný update vyšel tento týden, a to také pro smartphony prodávané na evropských trzích (konkrétně jej zaznamenali například uživatelé z Německa, Turecka nebo Velké Británie). V nastavení se objevil posuvník, který umožňuje změnit celkovou barevnou teplotu displeje, naopak posuvníky pro změnu vyvážení barev byly přesunuty až do části s rozšířeným nastavením. Novinkou je také možnost upravit vyvážení barev na okrajích obrazovky, neboť právě tam si někteří majitelé Galaxy S8 všimli nejvýraznějšího červeného nádechu. Podle jihokorejského výrobce se změny v nastavení mohou projevit až po deseti minutách.

Zdroj: Sammobile.com, Androidauthority.com
reklama