Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Auto-Moto
Mobilní telefony
Notebooky  |  Tablety
Příslušenství
Wearables  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie  |   TV Freak

Samsung Galaxy S8 má patrně problém s náhodnými restarty

30.4.2017, Jáchym Šlik, aktualita
Na internetu se začíná diskutovat o dalším možném technickém problému Galaxy S8. Tentokrát si někteří majitelé této vlajkové lodi stěžují na časté restarty telefonu, jejichž příčinu se prozatím nepodařilo objasnit.
Před pár dny Samsung úspěšně opravil načervenalý nádech některých displejů Galaxy S8, ale na internetových fórech se začíná diskutovat o další vadě, která postihuje některé majitele tohoto smartphonu. Je jím náhodné restartování, které se objevuje obvykle několikrát denně. O jeho příčině se zatím pouze spekuluje, jako nejpravděpodobnější se jeví souvislosti s micro SD kartou, po jejím vyjmutí totiž náhodné restarty obvykle zmizí. Existuje však řada dalších teorií, které se týkají kombinace čtečky otisků prstů a skeneru oční duhovky, režimu úspory energie nebo funkce Always On. Problém naopak patrně nesouvisí s aplikacemi, neboť se objevuje i v tzv. nouzovém režimu.

Zatím je takřka nemožné odhadnout, jaký je rozsah této závady a zda se nejedná jen o ojedinělý problém. Velmi pravděpodobně se navíc mohou tyto náhodné restarty objevovat jen u některých variant Galaxy S8, konkrétně u modelu pro americký trh, který je vybaven procesorem Snapdragon 835. Samsung se zatím k problému nevyjádřil a není tedy ani jasné, zda plánuje nějakou opravu. Je to ovšem velmi pravděpodobné, neboť také předchozí problém s načervenalým displejem nakonec vyřešil softwarovou aktualizací, ačkoliv zpočátku tvrdil, že se nejedná o závadu, ale jen chybné nastavení, které může uživatel sám upravit.

Příslušný update vyšel tento týden, a to také pro smartphony prodávané na evropských trzích (konkrétně jej zaznamenali například uživatelé z Německa, Turecka nebo Velké Británie). V nastavení se objevil posuvník, který umožňuje změnit celkovou barevnou teplotu displeje, naopak posuvníky pro změnu vyvážení barev byly přesunuty až do části s rozšířeným nastavením. Novinkou je také možnost upravit vyvážení barev na okrajích obrazovky, neboť právě tam si někteří majitelé Galaxy S8 všimli nejvýraznějšího červeného nádechu. Podle jihokorejského výrobce se změny v nastavení mohou projevit až po deseti minutách.

Zdroj: Sammobile.com, Androidauthority.com
reklama